Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
High Power
High Power Performance 550W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply (HP-550-A12S)

High Power Performance 550W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply (HP-550-A12S)

High Power
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483646/8/1012
High Power Performance 550W Aktif PFC 12cm Fanlı Power Supply (HP-550-A12S) High Power Performance 550W 12cm Fanlı Güç Kaynağı
Yeni nesil tasarımı ve sessiz fanıyla High Power'dan yeni ve iddialı bir fiyat/performans ürünü!Yeni Nesil Ekran Kartları İçin Yüksek Performanslı Güç Kaynağı Arayanlara!
Yeni piyasaya sunulan ATI 5000 serisi ve Nvidia GTX serisi gibi yüksek güç tüketen ekran kartlarıyla performanslı oyun sistemi kurmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen High Power Performance 550W modeli, yüksek 12V akım kapasitesi ve çift PCI-Express çıkışı (6+8 pin) ile yeni nesil sistemlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlandı!

Yüksek 12V Kanalları ve Çift PCI-Express Çıkışı İle Nvidia GTX480 veya ATI HD5970 Gibi Kartları Rahatlıkla Çalıştırır!
High Power Performance 550W güç kaynağı en üst seviye ekran kartlarını çalıştırabilmek için tasarlanmıştır. Yüksek 12V kanalları sayesinde en üst seviye ekran kartlarını dahi zorlanmadan çalıştırabilen High Power Performance 550W,  High Power'ın bilinen ve ödüllü Absolute serisi güç kaynakları baz alınarak tasarlanmıştır. Absolute serisindeki modüler kablo gibi ek özelliklere ihtiyaç duymayan kullanıcılar için daha uygun fiyatlı olarak tasarlanan High Power Performance serisi, 550W seviyesindeki yeni fiyat/performans seçimidir.12V Gücüne Yönelik Modern Tasarım
3.3V ve 5V kanalının öneminin çok azaldığı ve modern bir PC'nin gücünün önemli bir kısmını 12V kanalından temin ettiği günümüzde High Power Performance 550W yeni nesil ürünlere uygun tasarımı ile size ihtiyacınız olan gücü sunacaktır. Çift 12V kanalı üzerinde maksimum kombine güç olarak 470W'a ulaşabilen ve bu sayede toplam 550W'lık gücün %85'ini 12V kanalından sağlayabilen High Power Performance 550W, modern PC'lerin gereksinim duyduğu gücü size sunmaktadır.Geniş Konnektör Seçeneği ve EZ-Extract Kolay Çıkarılabilen Güç Konektörleri

High Power Performance 550W sisteminiz için gerekli tüm çıkışlara sahiptir. Üstelik EZ-Extract kolay tak-çıkar güç konektörleri ile güç girişlerini bombeli özel kulakçıklara bastırarak kolayca yerlerinden sökebileceksiniz.
 • 1x 24 pin anakart güç çıkışı
 • 1x 8-pin ve 1x 4-pin CPU 12V beslemesi
 • 2x PCI-Express güç çıkışı (6+2-pin )
 • 6 x SATA çıkışı
 • 3 x Ez-Extract 4-pin molex çıkış (IDE)
 • 1 x Floppy çıkışı

12cm Fanla Sessiz ve Etkili Soğutma
High Power Performance 550W güç kaynağını 12cm çapındaki büyük fanı serinletmektedir. Özel bearing yapısı sayesinde en yüksek devirde çalışırken bile sessiz kalmayı başarabilmektedir.Akım ve Gerilim Korumaları

 • Giriş Koruması: Sigorta güç kaynağında iç arıza olması durumunda devreyi keser. Çıkışta herhangi bir kısa devre oluşması durumunda sigorta devresi atarak yangın çıkmasını önler.
 • Çıkış Düşük Gerilim Koruması: 5V/12V/3.3V çıkışları düşük gerilime karşı korumalıdır. 5V kanalında 3.3~3.7V, 12V kanalında 8.5~9.5V ve 3.3V kanalında 2.0~2.4V altına düşen gerilimlerde cihaz kendini kapatacaktır.
 • Çıkış Yüksek gerilim Koruması: 5V/12V/3.3V çıkışları yüksek gerilime karşı korumalıdır. 5V kanalında 6.5V, 12V kanalında 15.5V ve 3.3V kanalında 4.3V üzerine çıkan gerilimlerde cihaz kendini kapatacaktır.
 • Çıkış Aşırı Güç Koruması: Toplam çıkış gücünün %60 üzerine çıkan ani güç çekiminde güç kaynağı kendini kapatacaktır.
 • Kısa Devre Koruması: +5V,+12V,+3.3V,-12V kanalları kendini kapatacktır.+5VSB(stand-by akımı) otomatik olarak tekrar aktif olacaktır.
 • Aşırı Akım Koruması: Aşırı akım durumlarında güç kaynağı kendini kapatacaktır.
 • Yüksek Sıcaklık Koruması: Güç kaynağı iç sıcaklığı 110 derecenin üzerine çıktığında güç kaynağı kendini kapatacaktır.
 • Yüksüz Çalıştırma: Çıkışlarda yük olmaması veya aşırı düşük yük olması gibi durumlarda güç kaynağı veya diğer sistemdeki cihazlara herhangi bir hasar gelmeyecektir.


Boost Aktif PFC İle Gerilim Düşmelerine Karşı Dayanıklılık!
High Power Performance 550W üzerindeki Aktif PFC özelliği aynı zamanda şebeke gerilimlerinde 160V'a varan düşmelerde bile güç kaynağının kesintisiz çalışabilmesini sağlar. Bu sayede ülkemizde sık yaşanan şebeke gerilim düşümlerinde bu özelliğe sahip olmayan güç kaynakları kapanırken sizin sisteminiz çalışmaya devam edebilecektir. Ayrıca Aktif PFC devresi aktif/reaktif güç düzensizliklerini de %99'a kadar önler. Bu sayede şebeke hattından çekilen toplam alternatif akımın ve reaktif gücün faturalara yansıtıldığı işyerlerinde toplam elektrik harcamasının azalmasını sağlar. Daha az alternatif akım harcaması sayesinde şebeke üzerine düşen yük ve boşa harcanan reaktif enerji miktarı da azalmış olur. Avrupa Birliği çevreye daha duyarlı PC'ler ve daha az elektrik harcaması için 2001 yılından beri PFC özelliğini tüm güç kaynaklarında zorunlu tutmaktadır. 

RoHS Sertifkası ile Daha Çevre Dostu Bir Güç Kaynağı!
High Power Performance 550W güç kaynağı ayrıca çevreye zararlı kurşun gibi ağır materyallerin elektronik devrelerde kullanımını kısıtlayan RoHS standartlarıyla da %100 uyumludur. Bu sayede güç kaynağınız ömrünü tamamladıktan sonra yapımında kullanılan malzemelerin çevreye vereceği zarar önlenmiş olur.

Kutu İçeriği

 • High Power Performance 550Watt Güç Kaynağı
 • Kablo toplama aparatları
 • Kullanım Kılavuzu
 • High Power Etiketi

Teknik Özellikler

 

 • Nominal Güç Değeri: 550W
 • Verimlilik: Max. %80
 • Soğutma sistemi: Ortam ısısı veya yüke bağlı 12cm değişken hızlı fan
 • MTBF: 100.000 saat çalışma süresi (%75 yük altında)
 • Ağırlık: 1.7kg
 • Max. Çıkış Değerleri: 12V1: 18A , 12V2: 18A , (Kombine 12V: 470W peak) , +5V: 25A , +3.3V: 25A (Kombine 3.3V+5V: 150W max.)
 • Ürün Kodu: HP-550-A12S
High Power hakkında
Dünyada pek çok kasa üreticisinin yanısıra OCZ gibi firmalar için de güç kaynağı üretimi yapan Sirtec firmasının kendi markası olan High Power, kulanıcılara hem sessiz hem de yüksek verimli ürünleri "Power Watcher" ve "Ez-Extract" gibi patentli yeniliklerle sunmaktadır. 13 yıl içerisinde ürettiği milyonlarca güç kaynağı ile bu konuda dünyanın önde gelen üreticileri arasına giren High Power, fiyat/performansta iddialı yepyeni "Absolute" serisi ile Türkiye'de.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön