Sıradan bir ev hayvanı olmaktan ziyade, çoğu zaman hayat arkadaşı görevini de üstlenen, sadakatini koşulsuz sunan ve karşılığında sadece sevgi bekleyen dört ayaklı dostlarınız, pek çok kişi gibi sizin de vazgeçilmezinizdir. Bir kedi, köpek, kuş, balık veya hamster, ya da daha egzotik, iguana, yılan gibi hayvanlar, insanların içindeki şefkati, sevgiyi paylaşabilecekleri en önemli canlılardan bazılarıdır. Hayvan sahibi olmak büyük sorumluluk gerektirse de, sevgisi bu bedeli ödemeyi kesinlikle önemsiz kılar.

Ev hayvanı olarak köpekler, eğer çok büyük ve özel bakım isteyen bir ırk seçilmemişse bakımı kolay hayvanlar arasındadır. Günde bir iki kez dışarı çıkarıp yürüyüş yapmasına ve koşmasına izin vermek, yeterli ve sağlıklı mama ve su almasını sağlamak, düzenli aşılarını yaptırmak, veterinere götürmek ve gözle kontrolü ihmal etmemek, evde köpeğe ait bir yatak ve birkaç eşya ayırmak ve mümkün olduğunca eğitmek, hayvanın mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamasına yeter.

Hill's Köpek Mamaları

Köpek bakımının temel noktalarından biri olan beslenmede, izleyebileceğiniz farklı yollar vardır. Sıklıkla tercih edilen ve görece ekonomik olduğu düşünülen, evdeki yemek artıklarını hayvanla paylaşmaktır. Bu yöntem zaman zaman tercih edilebilir ve kişinin de işi kolaylaşır ama sürekli uygulanmamalıdır. Evde pişen yemeklerin pek çoğu bir köpeğin yiyebileceği şeyler değildir ve besin değeri de hayvan için gerekenin altında kalabilir. Aç olduğu için mecburen yiyen hayvan, bir süre sonra yetersiz gıda alımından rahatsızlık belirtileri göstermeye başlayabilir. Daha doğru olan ise köpeğinizi, onlar için özel olarak üretilmiş kuru veya yaş mamalarla beslemektir. Bunlar cinse ve yaşa özel üretildiklerinden dolayı, köpeğinizin yeterli besin takviyesini aldığından emin olabilirsiniz.

İki tür köpek maması bulunur; yaş mama ve kuru mama. Yaş mama; yapılış aşamasında et yan ürünleri, sebzeler, tahıllar, mineraller ve yağlar, su ve jelleştirme maddeleri ile karıştırılır ve öğütülür. Daha sonra katılaşması için buharda pişirilir ve kesilerek ürünlere şekil verilir. Soslanarak konserve yapılan ürünler, sterilize edilerek satışa sunulur. Aşamalı pişme ve konserve edilme süreçlerinden geçtiği için sadece yaş mama ile köpek beslenmesi dengeli bir biçimde sağlanamaz.

Kuru mamalarda ise et, sebze, meyve ve tamamlayıcı ürün olarak yumurta, bira mayası, bitkisel ürün gibi hammaddeler bulunmaktadır. Kuru mamayla beslemenin sebebi gerekli besin değerlerini tam olarak almasıdır. Bu mamalar köpeklerin tüm besin eksiklerini karşılamayı amaçlayan ve en çok seçilen beslenme biçimidir.

Hill's Köpek Mamaları, 80 yılı aşan sektördeki tecrübesiyle, sağıklı mamaların üretilmesinde dünya liderlerinden biridir. Kurucusu Dr Mark Morris Jr., beslenmenin evcil hayvanların uzun ve sağlıklı yaşaması için önemli olduğunu ve Hill's evcil hayvan mamalarının bir evcil hayvan sahibinin satın alabileceği en iyi mama olduğunu savunur.

Hill's Köpek Maması Fiyatları

Hill's köpek mamalarının ürün yelpazesinde, yavru köpekler için, yetişkin köpekler ve yaşlı köpekler için ayrı ayrı kuru mama çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar da kendi içlerinde pek çok çeşidi barındırmaktadırlar. Etli, sebzeli, kuzu etli, kümes hayvanları eti içeren, tavuklu, somonlu, biftekli, hindili, narlı gibi çeşitler bunlardan sadece birkaçıdır. Yine kuru mama kategorisi altında, köpeğinizin büyüklüğüne göre de alt sekmeler bulunmaktadır. İri ırk, küçük ırk, seçici ırklar gibi farklı çeşitlerden ihtiyacınıza cevap vereni alabilirsiniz. Bu kuru mamalar, köpeğinizin besin ve vitamin ihtiyacını karşılarken, sizin de uygun bir bütçede sağlıklı mama alabilmenizi sağlar.

Tercihi yaş mamadan yana olanlar için, markanın yaş köpek mamalarına bakılabilir. Bunlar 150 gramlık küçük boylardan, 1250 gramlık büyük boylara kadar farkı gramajlarda satılmaktadırlar. Ara boylarda olan konserveleri, çoklu satışla da bulunmaktadır. Bu şekilde temin edilip ödül maması olarak da kullanılabilir.

Hills Köpek Maması Fiyatları

43 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Hills
  2. Newdog
  3. Milo
  4. Pro Plan
  5. Royal Canin
  6. Goody
  7. Acana
  8. Champion
  9. Alice
  10. N&D
  11. Reflex
  12. Advance
  13. Bosch
  14. Brit Care
  15. Profine
  16. Spectrum
  17. Bozita
  18. Happy Dog
  19. Orijen
  20. Golosi
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Tat
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Hills
DSACategoryId/2147483616/560000/560001
BAŞA DÖN