Hobi Buhar Makinesi Figürleri

Hobi amaçlı üretilen buhar makinesi figürleri; motorun çalışma prensibini anlamanıza ve kendi motorunuzu yapmanın keyfine varmanıza yardımcı olan ürünlerdir. Minyatür olarak maket formunda üretilen figürler, içinizde saklı kalan mucidi açığa çıkarmanızı sağlayacaktır.

Hobi Buhar Makinesi Figürleri

Mısırlı Mühendis Heron’un 1. yüzyılda İskenderiye’de ürettiği oyuk bir küreye yerleştirilen, birbirine zıt yönlü iki eğik tüpün buhar gücüyle küreyi döndürmesi prensibine dayanan ilk buharlı motor örneği, insanoğlunun merak ve doğaya hükmetme arzusunu daha da kamçılamış oldu. Sonrasında içten yanmalı motorlara, hatta elektrik motorlarına uzanan süreçte buhar makinesinin ilk örnekleri yol göstericiye dönüştü.

Hobi buhar makinesi figürleri; buharda yer alan ısı enerjisinin mekanik enerjiye çevrimi arasındaki süreci anlamanıza yardımcı olan, demonte bir üründür. İçerisinde yer alan bilgilendirme kitapçıkları ile birlikte eğlenceli olmanın yanı sıra oldukça eğiticidir. 14 yaş ve üzeri çocuklar ve meraklı yetişkinler için özel olarak üretilen bu kitler; içlerinde yer alan şema ve doğru alet kullanımı ile kolayca monte edilebilirler. Çalıştırmak için genelde modele özel olarak üretilen katı yakıtlar kullanılır.

Oldukça farklı ve şık tasarımlara sahip buhar makinesi figürlerini dilerseniz çalıştırarak sizin elinizden çıkan bir motoru izleme keyfine erişebilir, dilerseniz özel sergileme sehpalarıyla evinizin baş köşesine yerleştirerek sevdiklerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Diğer taraftan buhar teknolojileri ve motorların çalışma prensiplerine karşı ilgili bir sevdiğiniz varsa, ona ilham vermek adına hobi buhar makinesi figürlerinden herhangi birini hediye olarak tercih edebilir, tamamladıktan sonra keyifli gururunun şahidi olabilirsiniz.

Hobi amaçlı üretilen buhar makinesi figürleri, sadece buharla çalışan motor şeklinde olabileceği gibi tekne, traktör, araba, motosiklet ve benzeri taşıt minyatürleri şeklinde de olabilir. Zevkiniz ve ilginiz doğrultusunda yapacağınız seçimle, ister kendinize keyifli bir uğraşı hediye edebilirsiniz isterseniz de motorların çalışma prensiplerine karşı ilgi duyan çocuğunuzun eğitimine, birlikte kaliteli zaman geçirerek katkıda bulunabilirsiniz. Kim bilir, belki de satın almış olduğunuz minik bir kit sayesinde, geleceğin mucidine ilgi alanını belirleme konusunda yardım etmiş olacaksınız. İtfaiye aracı, tekne, traktör ve atölye seti gibi çeşitler hem büyüklerin hem çocukların ilgisini çekecektir.

Hobi Buhar Makinesi Figür Fiyatları

Kulağa oldukça pahalı bir uğraş gibi gelse de, piyasada her bütçeye uygun hobi buhar makinesi figürleri ile karşılaşmak mümkündür. Öncelikle aklınızda yer alan buhar makinesi figürü son derece önemlidir. Sadece çalışma prensibini gözler önüne serecek, şık fakat sade görünümlü bir buhar motoru mu almak istiyorsunuz yoksa en ince detayına kadar çalışılmış, oldukça şık görünümlü nostaljik bir araba figürü mü?

Eğer yeni başlayan biriyseniz hem daha uygun fiyatlı olması hem de daha zahmetsiz birleştirilmesi sebebiyle, daha sade görünümlü kitleri tercih etmeniz yerinde olabilir. Uğraşmaktan hoşlanıyor ve ortaya çıkardığınız eserle bütünüyle övünmek istiyorsanız, daha karmaşık, dolayısıyla daha pahalı modellere yönelebilirsiniz. Diğer taraftan buharlı makine kitlerinin yanı sıra içten yanmalı motor maketlerine de göz atabilir, motorun gelişme serüvenine yakından bakabilirsiniz.

Tamamladığını figürü hemen çalıştırmak için can atsanız bile, öncesinde kullanım kılavuzuna bir göz atmayı atlamayın. Figürleri, modeller için özel olarak üretilmiş kuru yakıt tabletleri ile birlikte kullanmanız, olası kazaların yaşanmasının önüne geçecektir. Adı üzerinde buhar makinesi olduğu için kazan kısmında belirtilen oranda su bulunduğundan emin olun. Yeterince su olmadan çalıştırılan buhar makinesi figürleri, kazan delinmesi ve benzeri problemler sebebiyle kullanılmaz hale gelebilir. Çalışırken çıkardığı ısı sebebiyle etrafında tutuşabilir maddeler bulunmaması, ısıya duyarlı yüzeylerde çalıştırılmaması önerilir. En önemlisi güvenlik sebebiyle çocuğunuz için satın aldıysanız, sizin gözetiminizde kullanmasına izin vermenizdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buhar Makinesi Figürü Modelleri ve Fiyatları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001278