Bilgisayar, kendi kendini programlayabilen ve mantık gerektiren işlemleri otomatik bir şekilde adım adım uygulayabilen bir makine olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayarlar günümüzde kullanılan işlevsel makinelerden biri olarak biliniyor. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen bilgisayarlar çeşitli programlamlarla destekleniyor. Desteklendiği bu programlar ile çeşitli işlemleri gerçekleştirerek birçok görevi yerine getirmesine olanak sağlıyor. Son teknoloji ile geliştirilen bilgisayarlar çok hızlı bir şekilde işlem yapabiliyor. Boyutları oldukça büyük olan belgeleri, videoları, resimleri ya da herhangi bir bilgiyi minimize ederek bünyesinde depolayabilir. Bu depolama kısmı kullanıcıların istediği her zaman ulaşabildiği şekilde ayarlanarak oluşturuluyor. Elektrikle çalışan bilgisayarlar, işletim sistemi denilen programlarla geliştirilerek piyasaya sunuluyor. Hotmai bilgisayar da geliştirilen bilgisayarlardan biri olarak biliniyor. 

Günümüzde taşınabilir hoparlör olarak da karşımıza çıkıyor. Ancak vakti zamanında bilgisayar üretimi de yapan bir marka olarak hala piyasaya sunduğu ürünlerle talep görmeye devam ediyor. Bilgisayarın birçok işlevsel bölümü vardır. Bunlardan biri donanım diğeri ise yazılım olarak biliniyor. Bilgisayarın elektronik kısımlarını oluşturan yani fiziki görünümünü sağlayan kısmına donanım deniyor. Yazılım ise bilgisayarın işlevsel şekilde kullanılmasına olanak sağlayan programları oluşturan kısmın adı olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayarı oluşturan 4 adet temel sistem bulunuyor. Bunlar sırasıyla bilgisayarın kasa kısmı, bilgisayar ekranı, bilgisayarın klavyesi ve faresi şeklinde ana parçalardan meydana geliyor. Bilgisayar donanımı 2.ana unsura ayrılıyor. Bu iki unsur iç ve dış donanım şeklinde adlandırılıyor nokta bilgisayarın iç donanımı kasa kısmını oluşturuyor. Bu kasa kısmını oluşturan bölümde karşımıza bilgisayarın ekran kartı, işlemcisi ve ram gibi önemli unsurlar karşımıza çıkıyor. Bilgisayarın dış donanımı meydana getiren ise bilgisayarın yazıcısı, monitörü ve klavyesi şeklinde temel unsurlar oluyor. 

Bilgisayarı oluşturan tüm bu parça ve sistemler anakart tarafından yönetiliyor. Bilgisayarı oluşturun bu araçlar,kablolu veya kablosuz şekilde bilgisayarın anakartına bağlanılması ile beraber bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlıyor. Bilgisayarın sorunsuz bir şekilde çalışması için hem donanım kısmının hem de yazılım kısmının birbiriyle uyumlu olması gerekiyor. 

Bilgisayarın Tarihsel Gelişimi 

Bilgisayarın geçmişten günümüze çok farklı varyasyonları bulunuyor. İlk bilgisayarlar 20. yüzyılın yarısında ortaya çıkıyor. Bu bilgisayarların ilk forumları büyük bir oda şeklindeyken günümüzden çok daha fazla güç ve enerji sarf etmek durumunda kaldıkları biliniyor. Ancak günümüz teknolojisine gelindiğinde ise bilgisayar beyninin akıllı telefonlarla ile çalışabilecek bir seviyeye geldiği görülüyor.  Bilgisayar sözcüğü ilk etapta hesap makinesi işlevi üzerinden kullanılan bir kavram olarak karşılık buluyordu. Ancak günümüzde bu kavramın anlam dağarcığı genişleyerek işlevsel bir makinanın anlamsal karşılığı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bilgisayar kavramının isim babası Aydın Köksal olup bu kavram 1970'li yılların başlarından itibaren yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Başlangıçtan günümüze kadar hem boyut hem de teknolojik olarak bilgisayarlar çeşitli evrelerden geçmiştir.

Hotmai Bilgisayar Modelleri 

Bilgisayarların çeşitli modelleri bulunmakta olup masaüstü ve dizüstü olmak üzere temelde iki çeşidi bulunuyor. Masaüstü bilgisayarlar, masa üstünde stabil olarak duran bir makina olarak biliniyor. Kablolu bir şekilde çalışan bu bilgisayar çeşidi, taşınabilir olmamakla birlikte çeşitli parçalardan oluşuyor. Dizüstü bilgisayarla ise taşınabilen bilgisayar çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi şarj kablosuna ihtiyaç duymadan da en az sekiz saate kadar dahili batarya ile çalışabilen dizüstü bilgisayarlar, kullanıcılara pek çok kolaylık sağlıyor. Her ne kadar günümüzde satışı gerçekleşmiyor olsa da Hotmai bilgisayar modelleri de bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlarla masaüstü bilgisayarlar arasında hem işlevsel hem de fiziki görünüm açısından pek çok farklılık bulunuyor. 

Dizüstü bilgisayarlar  fiziki görünüm itibariyle daha küçük bir boyuta sahip iken masaüstü bilgisayarlar belli bir mekana tabi olması neticesinde büyük bir görünüme sahip oluyor. Bundan dolayı dizüstü bilgisayarlar, kullanıcılar tarafından istedikleri yere taşınabilir bir kullanım rahatlığına sahip iken masaüstü bilgisayarlar ne yazık ki öyle bir avantaja sahip olamıyor. Dizüstü bilgisayarların içinde sabit bir diski bulunuyor. Bu sabit disk, disk sürücüsünün içine yerleştirilerek kullanıma hazır hale getiriliyor. Monitör, klavye ve kablosuz modem ile desteklenen dizüstü bilgisayarlar, fare işlevi gören touchpad ile kullanıcıların kullanımına sunuluyor. Masaüstü bilgisayarlar ise büyük bir dikdörtgen şeklinde görünüyor. Aynı zamanda bilgisayarın bu kısmı bilgisayarın donanımını oluşturuyor. Harici bir monitöre de sahip olan masaüstü bilgisayarlar, harici olarak bulunan diğer parçalarında eklenerek çalışabilmesi için hepsinin pc kısmına bağlı olduğundan emin olmak  gerekiyor. Bütün bunların yanı sıra masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlara nazaran daha uzun ömürlü olabiliyor. Masaüstü bilgisayarlar, kullanıcılarına güçlü bir performansın yanı sıra düşük bir maliyet imkanı sunuyor. Aynı zamanda kişinin isteğine göre parça alıp kendisine özel bir bilgisayar yapmasına imkan tanıyor. Masaüstü bilgisayarlar, kullanıcılara üstü model parça alma imkanı tanıyarak performanslarının yükseltilmesinin olanak sağlıyor. Aynı zamanda tamir edilerek dizüstü bilgisayarlara göre onarımı daha düşük maliyetli olmasının yanı sıra zaman tasarrufu bakımından daha kolay oluyor. Hotmai bilgisayar çeşitleri de bu imkanları kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. 

Bilgisayar modelleri, markaya ve bilgisayarın işlevselliğine göre farklılık gösteriyor. Bilgisayarın depolama oranı, işlemci kapasitesi ve ekran büyüklüğü gibi kıstasları bilgisayarların modellerini oluştururken aynı zamanda fiyat oranlarına da etki ediyor. Kullanım amacına uygun ve maliyetine göre pek çok çeşitli modellerde bilgisayar bulmak e-ticaret siteleriyle birlikte mümkün oluyor. 

Bilgisayar Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Bilgisayar satın alırken pek çok ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor. Ancak en öncelikle dikkat etmeniz gereken sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir bilgisayar satın almak olacaktır. Eğer iş yerinde kullanacağınız bir bilgisayar seçeceksiniz masaüstü bilgisayar daha doğru bir tercih olabilir. Bunun sebebi masaüstü bilgisayarların daha uzun ömürlü olmasıdır. Aynı zamanda herhangi bir donanımsal sorun karşısında onarıma daha elverişli bir yapısı olması sebebiyledir. Ancak evinizde kullanacağınız bir bilgisayar seçeceksiniz dizüstü bilgisayar tercihinize daha uygun bir seçenektir. Bunun sebebi dizüstü bilgisayarlar taşınabilir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda masaüstüne kıyasla daha küçük bir boyuta sahip olduğu için her türlü kullanımda yer kaplamayacaktır. Bu tür ayrımların dışında işinize göre bilgisayar seçiminiz önemli bir kritik nokta oluyor. Eğer oyun sektöründe yer alıyorsanız oyun bilgisayarlarını tercih etmeniz sizi avantaj sahibi yapıyor. Oyun bilgisayarında yüksek çözünürlük ve ses kalitesinin yanı sıra soğutma sistemi diğer bilgisayarlara oranla daha güçlüdür. Bundan dolayı e-spor alanında çalışanlar bu bilgisayarları tercih ediyor. Grafik tasarım bölümü okuyan öğrenciler yadan grafik tasarımla ilgili iş yapan grafikerler bu konuda mesleğinize en uygun bilgisayar modelini seçmek doğru bir tercih oluyor. Aynı zamanda bilgisayarın işlemcisi bilgisayarın uzun ömürlü olmasının yanı sıra kullanım hızına da etki eden bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. İntel core i3 işlemci diğer bilgisayarlara nazaran daha düşük ve evde kullanıma daha uygun bir bilgisayar işlemcisi ve modeli olarak biliniyor. İşlemciyi destekleyen çekirdek sayısı da kritik bir unsur oluyor. İ3 işlemciye sahip bir bilgisayar 4 çekirdekli bir yapıdaysa kullanıcın memnuniyet oranını artıran bir durum olabiliyor. Ancak e spor alanında çalışan bir kişi için i3 işlemcili bir bilgisayar yetersiz seviyede olacaktır. İşlemci ve çekirdek sayısı bilgisayarın hızını ve ömrünü belirlediği için grafikerler ve oyun sektöründe çalışanlar yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarları tercih ediyorlar. E-ticaret siteleri istediğiniz özellikteki bilgisayarları filtreleyerek incelemenizi sağlıyor. Bundan mütevellit bilgisayar alırken muhakkak kullanım amacınıza uygun bilgisayarı seçmeni en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda bilgisayarın donanım ve yazılım özelliklerine de iyi bakmak gerekiyor. Özellikle bazı bilgisayar serilerinde hatalı deformasyonlar ortaya çıkabiliyor. Bu tür durumlarla bilgisayarı satın aldıktan sonra karşılaşmamak için önceden detaylı bir araştırma yapmak önem arz ediyor. 

Bilgisayar Hoparlörü Nedir?

Hoparlör nedir ve nasıl oluşmuştur sorusu insanların zihnini kurcalayan sorulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Hoparlör elektrik akımında meydana gelen değişimleri ses dalgalarına çevirerek dönüştüren bir aletin adı olarak biliniyor. 19.yy son çeyreğinde ortaya çıkan hoparlör icadı, günümüzde özellikle masaüstü bilgisayarlar için kullanılan bilgisayarın donanımsal kısmını oluşturuyor. Hoparlörler beş ana unsuru ayrılıyor. Bunlar sırasıyla panel hoparlör, elektrodinamik hoparlör, elektrostatik hoparlör, piezoelektrik hoparlör ve plazma ark hoparlör şeklinde kategorize ediliyor. Bu beş hoparlör çeşidinin ayrı ayrı işlevleri bulunuyor. Elektrodinamik hoparlör bir ses meydana getirebilmek için elektromanyetik bir bobinin diyaframın ortasına tutturulmuş silindirin üzerine sarılı şeklinde baskı yapması neticesinde oluşturuluyor. En çok kullanılan hoparlör çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Elektrostatik hoparlör ise elektrostatik etkileşimler beraber bir zar vasıtasıyla çıkan sesten oluşuyor. Bu hoparlör çeşidi son teknolojiye sahip olup özel bir hoparlör modeli olarak biliniyor. Piezoelektrik hoparlörde havayı titreterek sesin çıkmasını sağlayan kristal bir yapı neticesinde oluşuyor. Bu kristal yapının genişleyip daralması sesin meydana çıkmasını sağlıyor. Ancak bu sesler, yeterli güçte olmadığı için daha çok saatler ve akıllı telefonlar üzerinde kullanılan hoparlör modeli olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzdeki son teknoloji neticesinde bu hoparlör türü, aynı zamanda su altı kullanıma dayanıklı olduğu biliniyor. Plazma ark hoparlör modeli de iyonize edilen bir gaz üzerinden ses meydana gelmesiyle oluşur. 

Elektrikli alanlara karşı aşırı hassasiyeti bulunan bu hoparlör çeşidi aynı zamanda bulunduğu alanı elektrik alanına çevirebilecek güce sahip oluyor. Ancak ses kalitesi bakımından yeterli seviyede olmadığı için günümüzde çok fazla kullanılmayan bir model çeşidi olarak kabul görüyor. Ayrıca elektriğe karşı aşırı hassas olduğu için ve bulunduğu alanı riskli bir şekilde elektriğe çevirme potansiyelinden dolayı insanlara güven vermiyor. Bundan mütevellit insanlar tarafından kullanıma uygun olmadığı düşünülüyor. Panel hoparlör ise diyaframlar üzerinden oluşturulan ve düz bir panel ile gerçekleştirilerek meydana gelen bir hoparlör çeşidi olarak biliniyor. Bu beş ana modelden hoparlörler günümüzde kablolu ve kablosuz şeklinde de bir ayrım gösteriyor. Kablolu hoparlörler insanların kullanım ihtiyacına göre ses çıkış güçlerine göre farklılık gösteriyor. Stereo yapıdaki hoparlör modelleri daha düşük ses ile kullanımı olduğu için ev tipi kullanım alanlarında uygun oluyor. Bluetooth özellikli hoparlörler ise günümüz teknolojisinde birçok insan tarafından kullanılıyor. Bilgisayarlara, tabletlere ya da telefonlara bağlanan bluetoothlu hoparlörler taşınabilir özellikli olmalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Hotmai bilgisayar markası günümüzde artık bilgisayar üretimi yapmasada hoparlör çeşitleri ile varlığını idame ettiriyor. Aynı zamanda hoparlörleri insanlarda olumlu yönde izlenim bırakıyor. Tam bir fiyat performans ürünü olan hotmai bilgisayar hoparlörleri insanların kullanım ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak yeterliliğe sahip oluyor.

Hotmai HT-208 Multimedya Bilgisayar Hoparlörleri

Hotmai bilgisayar hoparlörleri, kullanıcılara birçok farklı işlevseli bir arada sunuyor. 2.0 usb ile çalışan ve aynı zamanda 3.5 mm aux girişi olan hotmai hoparlör, stereo destekli bir kazanıma sahip olmasıyla biliniyor. Hem masaüstü hem dizüstü bilgisayarlara takılabilen hotmai bilgisayar hoparlörleri, tablet ve akıllı telefonlar içinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Hoparlörün fiziki görünümünün sık olmasının yanı sıra hoparlörün dış yüzeyinin sağlam bir yapıda olması önem arz ediyor. Kullanılan bu tür sağlam malzeme ürünün uzun ömürlü olmasına imkan veriyor. Bunun yanı sıra herhangi bir düşme ya da ev kazasında en az hasarla çalışabilir olmasını sağlıyor. Pürüzsüz bir ses kalitesi sunan hotmai bilgisayar hoparlörleri, tiz ve basları yüksek ses kalitesinde aktarıyor. Her türlü kullanıma uygun olan hoparlörler, akıllı telefon ve müzik çalar dahil her aygıtla uyumlu çalışabilir seviyedir. Hoparlörde usb girişi bulunduğu farklı bir şarj makinası ihtiyacı yoktur. Herhangi bir standart şarj kablosuyla çalışılabilir olması detayı kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.   

Hotmai HT-208 Multimedya Bilgisayar Hoparlörü İçin Tavsiye ve Yorumlar 

Hotmail bilgisayar hoparlörleri için yapılan kullanıcı yorumları ilk kez satın alacak kişiler için faydalı oluyor. Objektif yorumlar üzerinden değerlendirilen bu hoparlör,ilk kez kullanan insanların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılıyor. Fiyat performansı bakımından kullanıcılardan tam not alıyor. Yüksek ve pürüzsüz ses kalitesi sunan bu hoparlör, fiyatının uygun olması neticesinde talep de görüyor. Aynı zamanda görünümünün estetik olarak güzel oluşu da kullanıcıların bir diğer memnuniyet sebebi oluyor. Tiz ve bas seslerini yüksek kalitede çıkarıyor. Aynı zamanda kurulumunun basit oluşu da insanlara kolaylık sağlıyor. 

Hotmai Bilgisayar Fiyatları

Hotmai bilgisayar fiyatları, birçok farklı etmene göre farklılık gösteriyor. Hotmai bilgisayar hoparlörleri için hepsiburada üzerinden filtreleme özelliği ile araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede hem zaman tasarrufu sağlanıyor hem de kullanıcıların mali bütçesine uygun hoparlörü almasına imkan tanınıyor. Hepsiburada’da ayrıca marka filtreleme özelliğine de mevcut. Bu da kullanıcıların sadece istediği markanın ürünlerini incelemesine yardımcı oluyor. Bilgisayar hoparlörleri için Hepsiburada, farklı markanın ürünlerinin incelenmesine olanak sağlıyor. Bütçenize uygun bir model almak isterseniz istediğiniz fiyat aralığını ve marka kısmını girip sadece ihtiyacınıza göre filtrelenen ürünleri inceleyebilirsiniz. Hotmai bilgisayar hoparlörü, fiyat açısından uygun bir aralığa sahiptir. Bu sebeple bu hoparlör çeşitleri, bilgisayar kullanıcılarının dikkatini çekiyor. Hotmai bilgisayar hoparlörü, işlevsel özelliklerini ve uygun fiyat aralığı dikkat çekiyor. 

Hepsiburada üzerinde yorum ve öneriler için bilgi edinebilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleşirken kullanıcıların yorum ve tavsiyeleri kullanıcıların ürün seçiminde kolaylık sağlıyor. Ayrıca e-ticaret sitelerinin fiyatları mukayeseli bir şekilde incelemesi kullanıcıların beğendikleri hoparlörü uygun fiyatlarda satın alma işlemini gerçekleştirmesine vesile oluyor. Hotmai bilgisayar hoparlörünü arama motoruna yazıp alışveriş sekmesine çıkarak karşınıza çıkan ürünleri inceleyebilirsiniz. İsteğinize göre kendi içinde farklı modelleri olan Hotmai bilgisayar hoparlörleri, mağazalarda farklı fiyat aralığı ile sunulabilir. Bütçenize ve istediğiniz kullanım özelliklerine uygun seçeneği bulmak için konforlu bir online araştırmayı Hepsiburada ile sağlayabilirsiniz. Farklı bilgisayar hoparlörlerini görüntüleyebilirsiniz. Özellik, fiyat ve performans açısından içinize sinen bir hotmai bilgisayar hoparlörü gördüğünüz takdirde ürünü güvenle sipariş edebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hotmai Bilgisayar Fiyatları ve Modelleri

2 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Satıcı
DSACategoryId/2147483646/hotmai