Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İdea Sepet
İdeasepet Tüplü Pembe Gemre Üzüm(Asma-Bağ) Fidanı

İdeasepet Tüplü Pembe Gemre Üzüm(Asma-Bağ) Fidanı

İdea Sepet
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001394
İdeasepet Tüplü Pembe Gemre Üzüm(Asma-Bağ) Fidanı
Üzüm Fidan Çeşidi Özelliği
Günümüzde sofralık olarak tüketilmektedir.Taneleri ve albenisi olsun gayet gösterişlidir.Meyvenin taneleri çok büyüktür.Yetiştiriciliği genellikle Akdeniz,Ege ve Marmara bölgesinde yetiştirilir.Salkımlarının ağırlığı 600 gram'a kadar ulaşmaktadır.

-Satıştaki Üzüm Fidanı Özellikleri:Satışı  yapılan Üzüm fidanı en fazla 1-2 yaş arasında olup boyu aksi belirtilmediği sürece en faz la 100 cm dir.Genelde fidan boyları 60-100 cm arasında ve yaz olmaktadır.Fidanın boyu , mevsim zamanı ,gelişim ve iklime göre değişebilir.Resimdeki görsel fidanın ilerde verecek olduğu meyvedir.
-Hasat Zamanı:Temmuz
-Tavsiye Edilen Dikim Rakımları:Her rakım 
Alıç Fidanı Dİkimi Bakımı
-Fidan Dikim Aralıkları:Üzüm fidanlarını fidan arası 5 metre sıra arası 6 metre olacak şekilde dikebilirsiniz.
-Üzüm Fidanı Gelişimi:Hızlı
-Tüplü Üzüm Fidanı Ne Demektir? Tüplü Üzüm Fidanı fidan üretimi saksı veya fidan poşeti içerisinde yapılmış, dört mevsim boyunca dikimi yapılabilen fidan demektir.
-Üzüm Fidanı Gönderimi Nasıl Yapılmaktadır? Üretim sahası üzerinden kargo bölümüne gelen Üzüm fidanlarına hemen fidanın adı yazılmakta ve sadece fidan gönderimi için tasarlanan orijinal fidan kolilerinde faturası ile beraber anlaşmalı olunan kargo şirketleri ile sevk edilmektedir.
-Üzüm Fidanları Mevsim Durumu:Üzüm fidanları kışın yapraksız, sonbahara doğru yaprakları dökmeye yakın diğer mevsimlerde ise yapraklı olarak gelmektedir.
-Üzüm Fidanım Geldi Ne Yapmalıyım:Size gelen Üzüm Fidanınızı kolisi içerisinde çıkartınız ve hafif sulayınız.Gölge, yarı gölge veya gölge  bir toprak zemine koyunuz.Dilediğiniz zaman dikimini yapabilirsiniz.Fidan dikimini ilerleyen haftalarda yapmak zorunda kalırsanız sulamayı ihmal etmeyiniz.
-Üzüm Fidanı  Dikim Yerleri:Saksıda, bahçe , duvar kenarı
-Saksıda Yetiştiriciliği:Yapılabilir.Asgari 20-30 litrelik bir saksı gerekir.İç mekan içerisinde Üzüm yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız kışın ağacınızın meyve vermesi için gereken soğuklama süresini alması için en az 2-3 ay dışarıda olması gerekir.Daha sonra iç mekana alabilirsiniz.İçme mekan içerisinde ise çiçeklerin meyveye dönüşebilmesi için olabilmesi iç mekan içerisinde hava sıcaklığının 25 derece üzerine çıkmaması gerekir.
-Üzüm Fidanları Nasıl Üretilmektedir?Doku kültürü ve kök ayırma yöntemi ile üretilmektedir.Dolayısı ile Üzüm fidanlarında aşı noktası yoktur.
-Üzüm Fidanları Ne Zaman Meyve Verir?Dikildikten 1 yıl sonra meyve vermeye başlayacaktır.
-Üzüm Fidanı Nasıl Dikilir?Fidan dikimi için mutlaka rüzgarsız ve güneşin en az olduğu sabaha veya ikindin vakitleri seçmeniz daha iyi olacaktır.Fidan çukurunuzu derinliği 30-40 cm olacak  şekilde açınız.Saksı veya poşet dışına çıkan kökler varsa kök budamasını yapınız.Üzüm alanlarınızın saksı  veya fidan poşeti içerisinden kökleri dağılmayacak şekilde çıkartınız ve dik bir şekilde fidan çukuruna yerleştiriniz.Fidan çukurunu toprakla doldurunuz ve 1 kova can suyu veriniz.
-Üzüm Fidanı Sulaması:Fazla sulama kök çürüklüğüne sebebiyet vermektedir.Bu yüzden sulamanızı dikkat ediniz.Kışın fidanlar açık mekanda ise genelde su istemez.Yazla beraber ortalama 15 günde bir sulamanızı yeterli olacaktır.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön