iPhone 5 Kılıfları

Asıl amacı telefonları darbelerden, düşmelerin vereceği zararlardan korumak olan telefon kılıfları, artık bir telefona sahip olduktan sonra satın alınan ikinci üründür. Dolayısıyla çok sayıda telefon kılıfı geliştirilmiş, her telefon modelinin dış tasarımı aynı olmadığı için, telefon kılıfları da modeller özelinde çeşitlendirilmiştir. Telefonun boyutuna, tuşlarının sayısına, şarj girişinin yerine göre uygun kılıf kullanmak, kullanım kolaylığı açısından son derece önemlidir. Aksi halde telefon kılıfı, telefonu koruyamaz veya işlevlerini engeller. Özellikle akıllı telefonların zarar görerek kısa sürede işlevlerini yitirmesini önleyen telefon kılıfları, kullanıcılara çok yönlü kullanım sunan farklı tasarımlarla da desteklenebilmektedir. Dileyen herkesin zevkine göre bir kılıf bulmak oldukça kolaydır.

iPhone 5 Kılıfı

iPhone markasının iPhone 5 serisi için özel olarak geliştirilen telefon kılıfları, modellerin sahip olduğu aksamı tehlikeleri karşı korur, cihazın camının zarar görmesini büyük ölçüde engeller. Piyasada telefon kılıfı üretimi yapan çok sayıda marka bulunur. Ancak sadece iPhone 5 modelleri için üretilen telefon kılıfları iPhone 5 için kullanılmalıdır. Diğer iPhone modelleri ile iPhone 5 modelleri arasında, gözle görülür fiziksel farklılıklar olmasa dahi telefon boyutları farklıdır. Dolayısıyla farklı bir iPhone modeli için geliştirilen kılıf, iPhone 5’e uymaz ve cihazı koruyamaz, ayrıca telefonun olduğundan daha farklı görünmesine sebep olur.

iPhone 5 modelleri için geliştirilen telefon kılıfları, uzun süre kullanım sonucunda kirlenir. Telefonlar sürekli olarak yüz ve elle temas eden aygıtlar olduğu için telefon ve telefon kılıfı düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Böylece hem sağlığınızı, hem de telefonunuzun şık görüntüsünü korumuş olursunuz. Dolayısıyla seçeceğiniz iPhone 5 kılıfının telefonunuzun görüntüsünü gölgelememesi için bu işlemi yapmanız tavsiye edilir.

iPhone 5 Kılıf Modelleri

iPhone 5 kılıflarının telefonları korurken bir yandan da estetik görünmesi için tasarlanmış birçok rengi ve deseni mevcuttur. Hatta kullanım açısından farklı işlevlere sahip telefon kılıfları bulmak da mümkündür. Telefonu dış etmenlerden korurken, bir yandan kişisel kartlarınızı ve paranızı taşıma işlevine sahip cüzdan özelliği olan kılıflar bulabilirsiniz. iPhone 5 modellerinin hassas yüzeylerinin deforme olmasını büyük ölçüde engelleyen, özel tasarımlı sertleştirilmiş kılıflar da seçenekler arasındadır.

Kapaklı iPhone 5 kılıfları, mıknatıslı mekanizmasıyla telefon ekranını kullanılmadığı anlarda örterek daha fazla koruma sağlar. Bu tür kılıflar, mıknatıslı kapağı sayesinde, cihazın kol çantasında veya başka bir ortamda tuş kilidinin açılıp yanlışlıkla işlem yapmasının kolaylıkla önüne geçer. Ayrıca özellikle spor aktiviteleri esnasında telefonun düşmesini engellemek için kola takılabilen cırt cırtlı mekanizmaya sahip kılıflar, iPhone 5’leri kolda taşıyabilmek için son derece idealdir. Yıkanabilen özellikteki bu tür kol bantları, karanlıkta görülmeyi sağlayan yansıtıcılara sahip, çok yönlü bir kullanım sunar.

iPhone 5 Kılıf Fiyatları

Tüm telefon kılıfları gibi iPhone 5 kılıfları da fiyatları geniş bir fiyat aralığında sunulur. Çok uygun fiyatlı ürünler bulunabileceği gibi tasarım özelliklerine göre daha yüksek fiyatlı ürünlere de rastlanabilir. iPhone 5 modellerinin yalnızca arka kapağını korumak için dizayn edilen kılıflar, farklı renk ve desenlerle birlikte en uygun olan sınıfta yer alırken, telefonu koruyup bir yandan da görünüşünü engellemeyecek ultra ince olanlar ise bir miktar daha pahalıdır. Alüminyum malzemeden üretilen kılıflar daha dayanıklı olduğu için fiyatı diğerlerine oranla daha yüksektir.

Tüm telefon aksesuarlarında olduğu gibi iPhone 5 modelleri için üretilen kılıflarda da marka farkı, fiyatı etkileyebilir. Kılıfın üretiminde kullanılan malzeme türü kadar, kullanım amacının çeşitliliği de fiyatını artıracak diğer unsurlardandır. Bu yüzden iPhone 5 kılıfı almaya karar verdikten sonra, telefonunuzu koruması dışında ne tür ihtiyaçlarınızı karşılamasını istediğinizi de belirlemelisiniz. Böylece satın almadan önce sahip olmak istediğiniz özelliklerdeki kılıfların fiyatını araştırarak kolayca öğrenebilirsiniz.

iPhone 5 Kılıfları

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN