iPhone 7 Modelleri ve Çeşitleri

Apple, her sene piyasaya sürdüğü cep telefonları ile teknoloji severlerin ilgisini çeker. Hem donanım hem de tasarım açısından yenilikçi modelleri ile piyasayı domine eden isimler arasında yer alır. İdeal boyutu, geliştirilmiş ekran özellikleri, dayanıklı yapısı ve ergonomik tasarımı ile iPhone 7, yurt içinde ve yurt dışında sayısız kullanıcının ilgisini çekmeyi başarır. iPhone 7 renkleri ile de kullanıcıların karşısına pek çok farklı alternatif çıkarır. Böylece herkesin istediği renkteki telefona kolay bir şekilde sahip olmasını sağlar. Markanın en renkli akıllı telefonlarından biri haline gelmesi ile genç ya da yetişkin fark etmeksizin her yaş grubundan ve zevkten kullanıcıya seslenmeyi başaran cihaz, görsel açıdan ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda güçlü işlemcisi ile beraber kullanan kişilere hızlı bir deneyim sunan cihaz, günlük hayatta ihtiyaç duyulan çoğu işlemin kolay bir şekilde yerine getirilmesini sağlar. Renkli bir ekrana sahip olan cihaz, parlak ve canlı bir görüntü sunması ile de kullanıcıların beğenisini kazanır. Telefonda oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız güçlü işlemci ve dinamik ekran yapısı ile keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dizi ya da film izlemekten hoşlanan kullanıcılara da hitap eden cihaz, sunduğu ek özellikler sayesinde her türlü kullanıcının gereksinimlerini karşılayacak bir niteliğe sahiptir. Piyasaya çıktığı ilk günden beri global piyasada da isminden sıklıkla söz ettiren iPhone 7 modeli, göz alıcı tasarımı ile de dikkat çekici bir görünüm kazanır. Telefon almayı düşünüyorsanız iPhone 7 göz atmaya değer cihazlar arasında yer alır. Cihaza dair daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ürün özelliklerini incelemeye başlayabilirsiniz.

iPhone 7 Kamera Özellikleri

Akıllı telefon satın alınacağı zaman ilk dikkat edilen kıstaslar içinde kamera özellikleri bulunur. Apple markası kameralarında sunduğu yenilikler ile uzun zamandır piyasada önemli bir yerde bulunmayı başarır. iPhone 7 modeli de kamera kalitesi ile kullanıcılara iyi bir deneyim sunmayı başarır. Ön ve arkada birer tane kameranın yer aldığı cihaz, üstün performansı ile kullanıcılar tarafından iyi geri dönüşler almayı başarır. Optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan arka kamera, fotoğraf çekerken eliniz titrese bile görüntünün bundan etkilenmesinin önüne geçer. Hareketi tespit eden bir sensöre sahip olan kamera, fotoğrafı sabitleyerek el titremesi kaynaklı bozulmaların görüntüye yansımasını engeller. Daha net ve keskin fotoğrafların elde edilmesini sağlayan teknoloji, istenilen karelerin daha başarılı bir şekilde yakalanmasını sağlar.

f/1.8 diyafram aralığına sahip olan arka kamera, ortamdaki ışığın kontrol edebilmesini de mümkün kılar. Böylece loş ortamlarda daha net ve canlı karelerin yakalanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda diyafram aralığı sayesinde istediğiniz objeyi öne çıkaracak şekilde fotoğraflar çekebilir, canlı bir kompozisyon elde edebilirsiniz. Daha geniş diyafram daha sığ bir alan derinliği sağlar, böylece arka plan yakın çekimlerde daha fazla bulanıklaşır. Diyafram detayları ile beraber önceki modellere göre daha fazla ayrıntı yakalayan kamerası ile cihaz, fotoğraf çekmekten hoşlanan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. Renk kontrastlarının başarılı bir şekilde ele alındığı cihaz, daha gerçekçi renkler sunmayı başarır. İyi aydınlatılmış ortamda da başarılı bir performans sergileyen kamera, gökyüzündeki bulut ayrıntılarından çim detaylarına kadar her türlü figürün başarılı bir şekilde yakalanmasını mümkün kılar. 12 MP olan ana kamera, dörtlü LED True Tone flaş ile desteklenir. Güçlü konfigürasyonları sayesinde düşük ışık koşullarında bile 1920x1080 @ 30 fps hızında parlak fotoğraf ve videolar çekmenizi sağlar. Arka kamera ayrıca parlak ve bulanık olmayan canlı fotoğraflar için geniş renk yakalama ve optik görüntü sabitleme özelliklerine sahiptir. Birkaç karenin art arda çekildiği bu fotoğraflar arasından en iyi kareyi hafızasına kaydeden cihaz, canlı mod üzerinden geçişlerin de izlenmesini sağlar. Auto focus olarak isimlendirilen otomatik odaklamaya, yüz tanımaya, panorama çekime, sarsıntı önleme fonksiyonuna, sürekli çekim moduna ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olan ana kamera, HDR çekimleri ile de iyi bir performans ortaya çıkarır.

Ön kamera ise 7 MP ile karşınıza çıkar. Retina flaşa sahip olan ön kamera, karanlık ortamlarda bile iyi selfieler çekilmesini sağlar. Yüz tanıma teknolojisine sahip olan ön kamera ile telefonunuzu daha hızlı bir şekilde açabilir, cihazın güvenliğini artırabilirsiniz. Aynı zamanda FaceTime yaparken de kullanışlı hale gelen ön kamera, gürültü azaltma fonksiyonu sayesinde daha gerçekçi görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. 5x dijital zoom özelliğine sahip olan arka kamera ise görüntü kayıplarına azaltarak yakınlaştırma yapmayı mümkün kılar. Bütün bu özelliklerin haricinde coğrafi konum etiketleme, time-lapse video kaydı, video esnasında fotoğraf çekme, video yakınlaştırma ve slow motion video ismi verilen yavaş çekim video kayıt özelliğine sahip olan kamerası ile kullanıcılarına ek özellikler sunar. İdeal diyafram aralığına sahip olan kamera sensörleri sayesinde yüksek kalitede fotoğraf çekilmesini mümkün kılar. Aynı zamanda fotoğrafları ister telefon üzerinden ister bilgisayar ortamında kolay bir şekilde düzenleyebilir, dilediğiniz değişiklikleri piksel kayıpları ile karşılaşmadan gerçekleştirebilirsiniz. Kamera söz konusu olduğunda başarılı bir performans sergileyen iPhone 7 fiyat seçenekleri ile de kullanıcılarını mutlu eder. Kamera özelliklerine önem veriyorsanız, cihaza şans vermeyi düşünebilirsiniz.

iPhone 7 Teknik Detayları

Kameranın haricinde iPhone 7 özellikleri ile de dikkat çekici bir performans sergilemeyi başarır. 1960 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihaz, günlük kullanımda başarılı bir pil ömrü sunar. 40 saatlik müzik oynatma, 12 saatlik internet kullanımı, 240 saatlik bekleme süresi ve 14 saatlik konuşma süresi sunması ile kullanıcıların gereksinim duyabileceği zamanı karşılar. Lightning - USB kablosuna sahip olan cihaz, Apple markasının kendine özgü kablo ucuna sahiptir. Apple A10 Fusion yonga setinden gücünü alan iPhone 7, güçlü işlemcisi ile de dikkatleri üzerinde toplar. Ana işlemcisi 4 adet 2.34 GHz hızında çekirdek içerir. Böylece performans söz konusu olduğunda çoğu testten yüksek puan almayı başarır. Grafik işlemcisi tarafında PowerVR 7600T Plus (MP6) ile gelen cihaz, görsel açıdan da başarılıdır. 2 GB RAM'e sahip olan cihaz, Apple'ın yazılımsal tarafı sayesinde hızlı ve stabil bir performans gösterir. IP67 sertifikasına sahip olan cihaz, toz ve suya karşı dayanıklılığını tesciller. Böylece sıçramalamara, yağmura ve suya bir süre dayanabilir. Özellikle yağışlı havalarda kullanışlı hale gelen dayanıklılığı sayesinde kullanıcıların yaşayabileceği istenmeyen durumların önüne geçmeyi başarır.

Bellek söz konusu olduğunda da iPhone 7 32, 128, 256 gb olmak üzere üç farklı alternatife sahiptir. Satın alacağınız telefonda nasıl bir alana ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, gereksinimlerinizi karşılayacak cihaza anında sahip olabilirsiniz. Video ya da fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız 32 GB olan başlangıç modelinden ziyade daha yüksek alana sahip olan modellerden birini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü fotoğraf ve video gibi medyalar telefonun hafızasında büyük alanlar kaplayabilir. Yüksek belleğe sahip olan bir model satın alarak ileride yaşayabileceğiniz hafıza problemlerinin önüne geçebilirsiniz. iPhone 7 modelleri kullanıcılara sunduğu hafıza seçenekleri ile herkesin ihtiyaç duyduğu modele sahip olmasını mümkün kılar. Aynı zamanda fiyat bakımından kendi içinde birtakım farklılıklara sahip olan modeller arasından bütçenize uygun olanı da tercih edebilirsiniz.

iPhone 7 Tasarımı

Teknik detayları ile beraber tasarım söz konusu olduğunda kendine has bir dile sahip olan Apple, iPhone 7 modelinde de kalitesini sürdürmeye devam eder. Önceki modeli ile benzerlik gösteren tasarım detaylarına sahip olan cihaz, zarif ve elegant bir görünümle karşınıza çıkar. Geleneksel anlamda basılan bir düğmeye sahip olmayan cihaz, dokunsal geri bildirim sağlamak için yeniden tasarlanan basınca duyarlı modern bir düğmeye sahiptir. Düğmeye basıldığında titreşim vererek basma hissini sağlayan iPhone 7, teknolojik olarak sunduğu yenilik ile piyasada dikkatleri üzerinde toplar. Aynı zamanda iPhone 7'de kulaklık girişi yoktur. Kulaklık girişi olmamasından dolayı geleneksel jak ucuna sahip olan kulaklıkları bu cihaz ile birlikte kullanamazsınız. Eğer jak girişine sahip olan bir kulaklık kullanmak istiyorsanız dönüştürücüye ihtiyacınız olur. Lightning konektörüne sahip olan bir kulaklık ise cihaz ile başarılı bir şekilde çalışır. Ya da bluetooth kulaklıkları da iPhone 7 ile beraber kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Eni 67.1 mm, boyu 138.3 mm ve kalınlığı 7.1 mm olan cihaz, ideal boyutları ile kullanıcıların rahat bir şekilde elinde tutabileceği ölçülere sahiptir. iPhone 7 hafif bir yapıya sahip olmasından dolayı elde ekstra herhangi bir ağırlık yapmaz. Boyutları sayesinde çantaya da rahat bir şekilde sığan cihaz, kolaylıkla taşınabilir. Hantal bir yapıya bürünmemesi sayesinde kullanıcının günlük işlerini aksatmaz. Ergonomik kriterler göz önünde bulundurularak tasarlanan model, tuşların ulaşılabilir mesafelerde olması ile de tek el ile rahat bir şekilde kullanılabilir. Boyutu ile beraber kullanılan malzeme ile de konfor sunan ürün, tasarımsal açıdan etkileyici bir görünüm ile karşınıza çıkar. Gövde malzemesinin kapağı alüminyumdan ve çerçevesi de metalden üretilir. Böylece elde premium bir his oluşturur. Oval kenarlara ve ince bir ekrana sahip olması ile zarif bir hava kazanan iPhone 7, herkesin kendisinden bir parça bulabileceği detaylar içerir. Tasarım ve boyut detayları ile beraber iPhone 7 çeşitleri renk seçenekleri ile de herkese hitap etmeyi başarır. Ürünleri incelediğinizde iPhone 7 siyah, gold, rose gold, beyaz, mat siyah, uzay grisi gibi birbirinden farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Rose gold altın ile pembenin karışımı olarak nitelendirilen bir renktir ve çıktığı ilk günden beri en çok tercih edilen iPhone 7 telefon modelleri arasında yer alır. Birbirinden farklı renk seçenekleri sayesinde herkesin istediği tondaki modele sahip olmasını mümkün kılar. Ürünleri incelediğinizde hoşunuza giden bir parça ile karşılaşabilir, hayal ettiğiniz telefona anında sahip olabilirsiniz. Donanımsal ve tasarımsal açıdan güçlü bir cihaz arayışı içindeyseniz iPhone 7'yi inceleyebilir, aradığınız özelliklere kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

Etkileyici Ekranı ile iPhone 7

iPhone 7 Apple markasının her açıdan geliştirdiği bir cihaz olma özelliği gösterir. 4.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olan cihaz, ideal ölçüsü ile günlük hayatta pratik bir kullanım sunar. Ekran gövde oranı %65.61 olan iPhone 7, dönemine göre iyi bir performans sergiler. Ne büyük ne küçük bir ekrana sahip olan cihaz, pek çok kişinin aradığı ölçülere sahip olması ile geniş bir kitleye hitap eder. IPS LCD teknolojisine sahip olan ekranı ile etkileyici bir görsellik sunar. Her açıdan aynı görüntünün muhafaza edilmesini sağlayan teknolojisi sayesinde telefonda görüntü kayıplarının oluşmasının önüne geçer. Aynı zamanda IPS teknolojisi sayesinde güneş ışığında bile parlak bir görünüm sunan ekran, gün içinde ihtiyaç duyulabilecek özellikleri barındırır. Aynı zamanda insan gözüne daha az zararlı ışık vermesi ile öne çıkan IPS, uzun süre telefona bakıldığında yaşanabilecek problemleri en aza indirecek şekilde tasarlanır. Beyaz renklerin gerçekçi görünmesini sağlayan IPS teknolojisi ile doğal renkler elde edebilirsiniz. 326 ppi piksel yoğunluğu ile etkileyici bir görünüme sahip olan ekranda dizi, film ya da oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda ekran boy oranı 16'ya 9 olması sayesinde de daha keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. 60 Hz yenileme hızına sahip olması sayesinde uygulamalar arasında ya da internette dolaşırken telefonun takılmasının önüne geçen cihaz, yoğun kullanımda bile donma gibi istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer.

Retina Screen'e, çizilmelere karşı dayanıklı ve sağlam bir cama, multi touch olarak isimlendirilen her hareketi algılayan hassasiyeti yüksek bir teknoloji içeren ekrana sahip olan cihaz, sunduğu ek özellikler ile kullanıcılarına farklı bir dünya sunar. Aynı zamanda 3D Touch özelliğine sahip olan ürün, ekrana basınç uygulandığında farklı işlemlerine yerine getirilmesini mümkün kılar. Örneğin, bir uygulamaya uzun süre bastırdığınızda onu taşıyabilir, silebilir ya da etkisiz hale getirebilirsiniz. Telefonu daha fonksiyonel ve pratik bir hale getiren bu özellik, istediğiniz işlemleri daha kısa süre içinde gerçekleştirmenize yardımcı olur. HD+ ekran çözünürlüğüne sahip olan cihaz, canlı, parlak, akıcı ve net görüntüsü ile pek çok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir. Satın alacağınız cihazın ekranı sizin için önemliyse iPhone 7 modelini inceleyebilirsiniz.

iPhone 7'nin Öne Çıkan Özellikleri

iPhone 7 sahip olduğu birtakım özellikler ile öne çıkar. Kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak şekilde tasarlanan cihaz, performans ya da tasarım söz konusu olduğunda piyasa içinde önemli bir yerde konumlanmayı başarır.

  • Basınca duyarlı ekran yapısı sayesinde farklı işlemleri aynı anda gerçekleştirebilir, cihazınızı daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Pil kapasitesi söz konusu olduğunda kullanıcı odaklı olan cihaz, bütün bir günü rahatlıkla çıkarabileceğiniz başarılı bir performans sergiler.
  • İdeal diyafram aralığına sahip olan kamerası ile yüksek kalitede fotoğraflar çekebilir, etkileyici görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Sarsıntılara karşı etkili kamera sensörleri sayesinde el titremesi durumunda bile net ve kaliteli fotoğrafların çekilmesini sağlar.
  • Şık ve premium tasarımı sayesinde tarz bir telefon kullanmak isteyen kullanıcılara seslenir. Kenar detayları ve ekran tasarımı ile etkileyici bir görünüme sahip olan cihaz, kullanılan materyal ile de premium bir his oluşturur.
  • Çizilme ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde dikkat edildiğinde uzun zaman boyunca kullanılabilir. Sağlam dokusu sayesinde kullanıcılara uzun ömürlü bir kullanım sunar.
  • Çift hoparlöre sahip olan tasarımı sayesinde kaliteli bir ses deneyimine sahiptir. Hoparlörün el ile kapatılmasını engelleyen tasarımı ile kullanıcı odaklıdır.

iPhone 7 yorumlar ve değerlendirmeleri ile de genellikle yüksek puanlar alır. Kaliteyi başarılı işçilik ile bir araya getirmesi ile pek çok kişi tarafından geçer not alır. iPhone 7 çeşitleri ve fiyatları ile farklı seçenekleri içerir. Kullanıcı odaklı tasarlanan cihazı uygun fiyatlardan hemen satın alabilirsiniz.

iPhone 7’nin ekran boyutları kullanışlı mı?

4.7 inç ekranı ile üstün bir performans ortaya koyan cihaz, her türlü işlemin kolaylıkla gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Oyun oynarken de dizi izlerken de ideal ölçüleri ile kullanıcıların gereksinimlerini karşılar. Ekran boyutu bakımından büyük ya da küçük olmamasından dolayı orta boyutlu bir cihaz arayışında iseniz size hitap edebilir.

iPhone 7’nin performansı iyi midir?

Apple, telefonların performansı söz konusu olduğunda iddialı olmayı başaran markalar arasında bulunur. A10 işlemciye sahip olan cihaz, kullanıcıları mutlu eden bir akış sağlar. Hızlı ve akıcı çalışma mekanizması ile aradığınızı bulabileceğiniz bir cihaz haline gelir.

iPhone 7 sağlam bir cihaz mı?

Gücünü Retina Screen’den alan iPhone 7, dayanıklılık söz konusu olduğunda isminden sıklıkla söz ettirir. Özenli bir mühendisliğin sonucunda üretilen cihaz, sahip olduğu sertifikalarla sağlamlığını her açıdan kanıtlar. Dikkatli bir kullanımla uzun süre boyunca kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

iPhone 7 Fiyatları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483642/371965/60005202/80651129