ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Doğan Kitap
Irak'ın Sonu

Irak'ın Sonu

Doğan Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1501691

Irak'ın Sonu


Irak'ın Sonu açık, sert ve net bir anlatımla Amerika'nın Irak'taki başarısız stratejisini ve şimdi yapılması gerekenleri anlatıyor.
Amerika, Irak'ı demokrasi getirme ve Ortadoğu'yu değiştirme amacıyla kuşattı. Fakat Irak, bunun yerine üçe ayrıldı. Kuzeyde Kürt Bölgesi, güneyde İran'ın kontrolü altında bir Şii birliği ve merkezde de karmaşık bir Sünni Arap bölgesi' Ülkede ayaklanmalar başladı ve bu ayaklanmalar potansiyel, yıkıcı bir iç savaşın temellerini hazırladı.
Yöneticilerin savaşla ilgili yaptığı stratejik hesaplama hatalarını, aynı zamanda Amerikan işgalinin gaflarını konu alan Irak'ın Sonu'nda Galbraith'e göre Irak'taki etnik ve dini ayrılıklar hesaba katılmamıştı. Ahlaki açıdan düşünüldüğünde Iraklı Kürtler de özgürlüğü en az Litvanyalılar, Hırvatlar ve Filistinliler kadar hak ediyordu. 'Eğer birleşmiş bir Irak'ın bedeli diktatörlükle ödenecekse, bu bedel çok ağır' diyor Galbraith.
Peter W. Galbraith'in olayları ustalıkla kavrayışı, ikna yeteneği ve çözümlere ilişkin içten çağrısı, bu kitabı Amerika'nın Irak politikasıyla ilgili tartışmaların tam ortasına yerleştiriyor.
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön