İş Yönetimi

İş Yönetimi Kitabı kategorisinde yer alan eserler, iş ortamını daha konforlu bir hale getirerek çalışanların motivasyonunu yükseltmek isteyen yöneticilere hitap ediyor. Küçük çaplı şirketlerin ya da büyük holdinglerin ve firmaların yöneticilerinin bazı özelliklere sahip olmaları, iş hayatındaki performanslarını artırırken çalışanlarla daha iyi bir diyalog kurmalarına yardımcı oluyor. Çalışanların beklentilerini karşılayarak huzurlu bir ofis atmosferi oluşturmaya çalışan yöneticiler için kaleme alınan eserler, iş hayatının olmazsa olmaz kurallarını sade ve anlaşılır bir üslupla sunuyor. Yalnızca yönetici ve patronlara değil, aynı zamanda yeni bir iş kurmayı düşünen girişimcilere de hitap eden iş yönetimi kitapları, alanında uzman profesyonellerce kaleme alınıyor ve uzun yılların birikim ve tecrübesini yansıtıyor. Yöneticiler ve çalışanlar arasında disiplin sınırlarını koruyarak kaliteli bir iletişim kurmanın mümkün olduğunu gösteren eserler, bir patronun çalışanları tarafından her zaman ulaşılabilir olması gerektiğini vurguluyor. Çalışanları dinleyebilmek ve onlarla fikir alış verişinde bulunmak gerektiğinin ifade eden eserler, bu sayede iş yerinde çıkabilecek tüm sorunların önceden öngörülebileceğini belirtiyor.

İş Yönetiminde Yöneticilerin Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

İş dünyasında iletişimin önemine dikkat çeken eserler, çalışanlarına fikir vererek aynı zamanda onların fikirlerine de değer veren yöneticilerin şirket içerisindeki çalışma verimini artıracağına ilişkin veriler sunuyor. Hayatın içinden yaşanmış örneklerle desteklenen eserler, yöneticilerin eleştirel bir bakış açısına sahip olması gerektiğini ifade ederken patronların aynı zamanda eleştiriye de açık olmaları gerektiğinin altını çiziyor. Eleştiriye açık olmak yöneticilerin önemli bir konu hakkında karar vermeden önce bilgilerini tartmalarına ve olayları detaylı bir şekilde analiz etmelerine yardımcı oluyor. Eleştirel bir bakış açısına ve soru sorma becerisine sahip olan yöneticilerin daha doğru bir değerlendirme yapabildiklerine ilişkin araştırma verilerini okurlara sunan kitaplar, yöneticilere farklı bakış açıları sağlıyor ve düşünce dünyalarını zenginleştiriyor. Yöneticilerin, çalışanlarına karşı adil olmaları gerektiğini ifade eden eserler, işverenlerin çalışanlarını takdir etmelerinin de motivasyonu artıran etkenler arasında yer aldığını ifade ediyor.

İş Yerinde Nasıl Bir Çalışma Düzeni Oluşturulmalıdır?

Yöneticilerin mantıklı düşünebilmeleri ve doğru kararlar alabilmeleri için tüm fikirlere açık olmaları gerektiği vurgusunu yapan iş yönetimi kitapları, çok sayıda şirketin çalışmalarını sayısal verilerle birlikte sunuyor. Şirketlerin kuruluş tarihleri itibarıyla aşama aşama nasıl geliştiklerini ve araştırma bulgularını yöneticilere ve girişimcilere sunan eserler, ekip ruhunun önemine de dikkat çekiyor. Yöneticilerin, çalışanlara geri bildirimde bulunmaları gerektiğine ilişkin raporlar sunan eserler, bu uygulamanın çalışanlar üzerinde olumlu bir etki yarattığını belirtiyor. Gerçek şirket hikayelerinin derlenerek samimi bir üslupla okurlara sunulduğu iş yönetimi kitapları, iş yerinde oluşturulacak disiplin kültürünün önemine dikkat çekerken bir yandan da teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamak gerektiğine ilişkin çıkarımları yöneticilere sunuyor. Uzun vadede şirketin gelirini artırmak isteyen yöneticilerin, kitaplarda sunulan pratik yolları ve taktikleri takip etmeleri fayda sağlıyor. 

İş Yönetiminde Başarılı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Çalışanlarına yol göstererek onları daha iyi olmaları konusunda cesaretlendiren yöneticilerin, iş hayatında uzun soluklu bir başarı gösterebileceğini ifade eder yazarlar, sektörde değişime ayak uydurabilen girişimcilerin ve yöneticilerin ayakta kalabileceklerini belirtiyor. Girişimcilere ve yöneticilere vizyon kazandıracak eserler, planlı ve disiplinli çalışmanın iş hayatında ne kadar etkili ve önemli olduğunu bir kere daha okuyuculara hatırlatıyor. Yöneticilerin tutarlı olmaları gerektiği vurgusunu yapan kitaplar, iyi yöneticilerin örnek davranışlar sergilediğini de ifade ediyor. Yöneticilerin temsil yeteneğine sahip olmaları gerektiğine ilişkin analizler sunan iş yönetimi kitapları, aynı zamanda girişimcilerin, organizasyon ve planlama gibi alanlarda da kendilerine güvenmeleri gerektiğine ilişkin verileri okurlarla buluşturuyor. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İş Yönetimi Kitabı

2343 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 2343 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?