ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İziwash Renk Koruyucu Mendil

İziwash Renk Koruyucu Mendil

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/60001322

İziwash Renk Koruyucu Mendil

İziwash Nedir?
 • İziwash Renk Koruyucu Mendil'i kullanırken yıkama yapacağınız giysinin yıkama talimatına uyunuz.
 • İziwash Renk koruyucu Mendil çamaşır yıkama esnasında renkli çamaşırlarınızdan akan boyayı tutan özel bir bezdir. Bu özelliğinden dolayı diğer çamaşırlarınızın renklerini korumalarını sağlar.
 • Yıkama esnasında genel alışkanlıklarımızdan bir tanesi renkleri kendi içlerinde ayırarak yıkamaktır.
 • Ama esas önemli olan konu renklilerimizin az veya çok renk (boyar maddeleri) vermeleridir.
 • Suya akan boyarmaddeler, diğer tekstil mamullerini kirletebilmektedir.
 • Buradaki en önemli teknik konulardan biri, genel olarak tüm tekstil mamullerinin renklerini oluşturan boyarmadde sayısının 3 olmasıdır.
 • Yani her renk en fazla üç boyarmaddenin farklı kombinasyonlarından bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.
 • Kırmızı, lacivert, pembe, sarı olarak gördüğümüz çamaşırlar genel olarak üç farklı (sarı-kırmızı-mavi) boyarmaddenin kombinasyonları sonucu elde edilmiştir.
 • Kullandığınız tekstil mamullerinin boyanma yerleri ve kullanılan boyarmaddeleri aynıdır. Boyarmaddeler farklı olduğundan, çamaşır yıkama esnasında birbirleri üzerlerine 4, 5 hatta 10 farklı karakterdeki boyarmaddeler gelebilmektedir. Bu da çamaşırlarınız renklerinin solmasına, canlılıklarını kaybetmesine neden olmaktadır.
 • Aslında kullandığımız tekstil mamulü (denim-kot kumaşlar hariç) yıkama sırasında renk akmasına ve solmasına karşı dayanıklı mamullerdir.
 • Ancak bilinen genel standart ve kabul değerleri, kullanıcı açısından kirletme anlamında tatmin edici değildir. Bu Ne Demektir?
 • Aldığınız tekstil mamulü, kendi markası haricinde bile üzerinde çeşitli kalite kontrol etiketleri ve ok olduğuna dair belgeler sunsalar da yukarıdaki değerde yandaki kumaşı kirletiyor demektir.
 • Burada daha önemlisi, kullanıcıların bu kirletmeyi renklilerin arasına beyaz çamaşır koyduklarında da görmelerine karşın, renklileri kendi aralarında ayırıp yıkadıklarında görememektedirler. Bu renk solması veya parlaklığı kaybetme olarak kendini gösterir.
 • Hemen hemen herkesin başına gelen olaylardan bir tanesi çamaşır yıkarken çok hassas olmanıza ve her rengi kendi arasında ayırarak yıkamanıza rağmen, lacivert renkli veya kırmızı renkli çamaşırlarınızın ilk aldığınızdaki canlılığı kaybetmesidir. Bunun sebebi genel olarak çamaşırlarınızın renk salması değil, diğer çamaşırların saldıkları boyarmaddelerden kirlenerek renklerinin değişmesidir.
 • İşte İziwash Renk Koruyucu Mendil’in faydası bu noktada ortaya çıkmaktadır. İziwash Renk Koruyucu Mendil özel dokusu ve formülü ile çamaşır yıkama esnasında yıkama suyuna akan boyarmaddeleri yapısına çekip hapsederek diğer çamaşırların kirlenmesini engellemeye yardımcı olmaktadır. Böylelikle çamaşırlarınız daha uzun bir süre renklerini, özellikle canlılıklarını koruyabilmektedir.
 • Değişen moda akımları ile beraber artık neredeyse tek renkten oluşan tekstil mamulümüz yok gibi. Pek çok giysimiz farklı renkli kumaşların kombinasyonlarından oluşmaktadır. Kırmızı yaka beyaz gövde, kolu ile gövdesi faklı renkteki giysiler veya baskılı, aplikli ürünler gibi.
 • Farklı renkteki giysileri ayrı veya elde yıkamak zorunda kalabiliriz.
 • Ancak, bu şekilde yıkama yapmak zaman, su, deterjan, elektrik tüketiminizi arttırmaktadır. İziwash Renk Koruyucu Mendil farklı renkleri içinde barındıran giysileriniz için size inanılmaz bir seçenek sunuyor.
 • Artık farklı renkteki giysilerinizi yıkamak sorun olmaktan çıkıyor.
 • Giysilerinizi güvenle ve rahatlık içinde İziwash Renk Koruyucu Mendil ile yıkayabilirsiniz.
 • Kullanım Şekli: Yıkama alışkanlıklarınızı değiştirmiyoruz ! İziwash Renk Koruyucu Mendil’i direkt olarak çamaşır makinesinin içine, çamaşırlarla beraber atıyoruz. İziwash Renk Koruyucu Mendil’i kullanırken çamaşırlarımızı nasıl yıkıyorsak (sıcaklık ve yıkama programı) aynı şekilde yıkama yapabiliyoruz. Yıkama işlemi bittikten sonra İziwash Renk Koruyucu Mendil’i çamaşır makinesinden çıkarıp çöpe atıyoruz. Yıkama Talimatları:
 • Yeni aldığınız giysiyi mutlaka birkaç kez ayrı yıkama yaptıktan sonra diğer giysilerinizle yıkayınız. Bu öneri sadece İziwash Renk Koruyucu Mendil kullanımı için değil yaptığınız her türlü yıkama için geçerlidir. Aldığınız giysinin akıtacağı boyarmadde miktarını ve performansını bilemezsiniz. En azından önceden yapacağınız birkaç yıkama ile bu performansı geliştirme şansınız yüksektir. Ayrı yıkama esnasında da İziwash Renk Koruyucu Mendil’i kullanmanız tavsiye edilir. İziwash Renk Koruyucu Mendil'i kullandığınız da giysinizin ne kadar boya saldığını çok net görebileceksiniz. Kot (denim-jean) kumaşlardan olan giysilerinizi her zaman ayrı yıkamanızı tavsiye ederiz. Bunları yıkarken de İziwash Renk Koruyucu Mendil’i kullanabilirsiniz. Fakat bu tip giysilerinizi diğer giysilerinizle karışık yıkamamanızı tavsiye ederiz. İziwash Renk Koruyucu Mendil,pamuk (CO-COTTON), yün (WO-WOOLEN-WOOL), naylon (PA-PA6-PA66), keten ve viskon elyaflarından mamul giysilerinizde güvenle kullanabilirisiniz. Bu tip giysilerinizi yıkarken de mutlaka yıkama talimatlarına uyunuz. Yıkama yaparken giysilerinize uygun deterjan ve yıkayıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak renkli ve beyaz deterjanları genelde farklıdır ve yün için kullanılan deterjanlarla pamuk için kullanılan deterjanlar da farklıdır. Giysilerinize uygun deterjan kullanmanız çamaşırlarınızın daha uzun ömürlü, renklerinin canlı ve parlak kalabilmeleri için önemlidir. Yıkama yapacağınız giysileriniz çok karışık ve kontrastları yüksek ise iki veya üç adet İziwash Renk Koruyucu Mendil kullanmanızı tavsiye ederiz. Yıkama yapacağınız giysileriniz çok karışık ve kontrastları yüksek ise yıkama yaptıktan sonra çamaşırlarınızı ıslak bir şekilde çamaşır makinesi içinde bekletmemenizi tavsiye ederiz. Kontrast ve ıslak halde birbirine temas eden giysileriniz birbirlerini lekeleyebilirler. Yıkama yaparken deterjan ve çamaşır makinesi üreticilerinin talimatlarına uymanızı tavsiye ederiz.
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön