Kodlab Yayınları
Java Ve Java Teknolojileri - Tevfik Kızılören

Java Ve Java Teknolojileri - Tevfik Kızılören

Kodlab Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
yazarı tanıyan biri olarak (14.12.2010)
kitabı yazın inceleme fırsatı bulmuştum. yazın 2 ay yanında staj yaptım. bu aralıkta jsf çalışması yapmıştım ve bu kitaptan faydalanmıştım. çok güzel bir kitap. zaten almayı planlıyordum.indirime girince de hemen sipariş vereceğim. kaçırılmaması gereken bir kitap java hakkında neredeyse her şeyi veriyor. yazara güvenemiyorum o yüzden almayı düşünmüyorum diyen varsa. şunu söyleyeyim. kendisi java hakkında çok mükemmel seviyede. kendisinden çok şey öğrendim ve bu kitapla daha da çok şey öğrenme şansım var. yazarın bir çok programını kullandım bir çok sitesini gördüm. geneli jsf ile yazılmıştı,mükemmel dizaynlar ve mükemmel kodlar.bu kitap ile javayı keşfedeceksiniz. devamını göster devamını gizle
Ahmet Bilgen (32) MERKEZ - Eskişehir - Türkiye Tüm Yorumlar (22)
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211651

Java Ve Java Teknolojileri - Tevfik Kızılören


Java, diğer programlama dillerinden çok daha farklı bir dünyadır. İçerdiği teknolojilerin çokluğu nedeniyle yeni başlayanlar genelde Java’ya nereden başlayacaklarını bilemezler. Bununla birlikte hemen hemen bütün teknoloji içerikli konularda olduğu gibi Java konusunda da nitelikli Türkçe kaynak sıkıntısı bulunmaktadır.  

Piyasadaki çoğu Türkçe ve İngilizce kitap, okuyucuya Java Dili’nin kavramlarını vermekte başarılı olsa da bu kitaplar içerdikleri uygulamalar göz önüne alındığında komut satırından çalışan küçük programlar ve çeşitli applet örneklerinden daha ilerisini sunamamaktadırlar.  

Yeni nesil Java Web teknolojilerine ilgi duyan okuyucuların ise İngilizce kitaplar dışında maalesef hiç bir seçenekleri bulunmamaktadır.  

Kitap tüm bu temel eksiklikler göz önünde bulundurularak hazırlandı. Kitaptaki örneklerin çok önemli bir kısmı günümüzün en çok kullanılan Entegre Geliştirme Ortamlarından Netbeans IDE’si üzerinde geliştirildi. Netbeans IDE’sinin detaylı bir incelemesini sunan kitap hazırlanan örneklerin Netbeans üzerinde nasıl çalıştırılacağı, hata ayıklama ve derleme gibi işlemlerin profesyonel bir şekilde nasıl kotarılabileceği hakkında detaylı bilgiler içermektedir.  

Bu kitap, piyasadaki Java kitaplarının eksiklikleri göz önünde bulundurularak hazırlandı. Piyasadaki tüm Java kitapları, genellikle okuyucuya programlama dilinin bütün özelliklerini anlatır. Fakat bu kitapları bitirenlerin çoğu, kitabı bitirdiklerinde Java programlamaya nereden başlayacaklarını bilemezler. Okuyucular kitabı büyük bir iştahla bitirir. Ellerinde Java’nın hemen hemen tüm konseptlerini anlatan örnek kodlar vardır; fakat kodu derlemek ve çalıştırmak için bildikleri tek yol komut satırından bazı komutları çalıştırmaktır. Belli bir noktadan sonra bir metin editöründe Java kodu yazmak yeni başlayan okuyucunun hevesini kırar ve çoğu daha başlangıçta pes eder. Aslında bu durum hemen hemen bütün programlama kitapları için geçerlidir.

Bu kitabın Java’nın bütün özelliklerini anlatmak gibi bir iddiası yoktur. Bir başka deyişle bu kitap Java’yı her şeyiyle anlatan bir referans kitabı değildir. Kitabın temel iddiası Java’yı profesyonel araçlarla etkin bir şekilde kullanmayı öğretmektir. Peki, Java nasıl etkin bir şekilde kullanılır? Bize göre en temel ihtiyaç bir Entegre Geliştirme Ortamıdır. Kitapta hemen hemen her konu piyasadaki en güçlü Java geliştirme ortamlarından biri olan NetBeans IDE’si kullanılarak anlatılmıştır. İlk 3 bölüm dışındaki tüm örnekler Netbeans projeleri olarak verilmiştir.

Kitabın ilk 5 bölümü Java temellerini anlatır. Değişkenler, kontrol yapıları, mantıksal ifadeler, sınıflar, nesneler, metotlar, döngüler ve kalıtım gibi kavramlar ilk 5 bölümde işlenmiştir. Kitabın geriye kalan 11 bölümü ise uygulamaya yöneliktir. Bu bölümler altında Netbeans temelleri, veritabanı tasarımı, MySQL, Swing, JDBC, JFreeChart, Web Servisleri, JSF 2.0, JPA/Hibernate, Java Mobile gibi piyasada sıklıkla kullanılan kavramlar incelenmiştir. Kitabın 8-13. bölümleri arasında adım adım bir Blog uygulaması geliştirilmiştir. Geliştirilen blog uygulaması için bir veritabanı tasarımı yapılmıştır. Bu veritabanına JDBC aracılığıyla Swing, JSF ve Web servisleri üzerinden erişim gerçekleştirilmiş ve neredeyse tam teşekküllü bir Blog uygulaması geliştirilmiştir.

Kitabın 14 ve 16. Bölümleri ise sırasıyla J2ME ve Java’da İleri Konular olarak adlandırılmıştır. Bu bölümlerden 14 ve 16. bölümler giriş niteliğindeki bölümlerdir. 15. bölüm ise yine tam teşekküllü bir JPA/Hibernate uygulamasıdır.

Kitabı bitirdikten ve örnek uygulamaları çalıştırıp inceledikten sonra, diğer kitapların sonuna geldiğinizde yaşayabileceğiniz olası uygulama eksikliklerini büyük ölçüde kapatmış olacaksınız.Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları:

·         Programlama Dillerinin Tarihçesi

·         Java Programlama Dili

·         JDK, JRE ve JVM Kavramları

·         Java Programlama Dili Temelleri

·         Değişkenler, Diziler, If-Else, Switch yapıları, Operatörler, Döngüler,

·         Java ile Programlamaya Giriş

·         Sınıflar, Nesneler, Metotlar, Statik metotlar, İstisna Yönetimi, Paketler

·         Java ile Nesne Tabanlı Programlama Temelleri

·         Kalıtım, Arayüzler Çok biçimlilik, Generics ve Collections Kavramları

·         Java Build Sistemleri ve IDE’leri

·         Ant, Maven

·         IDE Kavramı(Netbeans, Eclipse, IntelliJ, JDeveloper, JBuilder)

·         Netbeans IDE’si ve kurulumu

·         Temel Java Uygulama Yapıları

·         Konsol Uygulamaları

·         Masaüstü  Uygulamaları(Swing, AWT, SWT)

·         Web Uygulamaları(JSP, JSF, Struts, Seam, Spring)

·         İlişkisel Veritabanı Kavramı(SQL, MySQL, Navicat)

·         JDBC ile Veritabanı Programlama Temelleri

·         Swing masaüstü uygulaması örneği

·         JSF Uygulaması Örneği

·         Web Servis Teknolojileri ve Web Servis Uygulaması Örneği

·         Diğer Uygulama Örnekleri(Text ve Xml dosyalarına erişim)

·         Raporlama araçları (Jasperreports ve Ireport)

·         Çok kanallı uygulamalar.

·         Netbeans ile Java Tabanlı Cep Telefonu Uygulamaları Geliştirme

·         JPA/Hibernate ile Veritabanı Programlama

·         Önemli Java Kütüphaneleri’nin İncelenmesi (Apache POI, JESS, Zemberek, Solr, Lucene, JFreeChart, SwingX, Substance)
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 568
Yayın Evi KODLAB YAYINLARI
Yayın Tarihi 2015
Yazar Tevfik Kızılören
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KKODLAB05257
 • kitap 2016 yılında kesinlikle yazarı tarafından güncellenmeli.

  Bilgisayar kitapları güncellenmediği taktirde 2 senede ömürlerini tamamlarlar. En azından her versiyon atlamasında kitabı ve teknolojilerini güncellemek lazım. Örnekler üzerindeki açıklamalar artırılmalı. Önemli olan teknoliyi anlatmaksa bu sadece örnek vermek değil, örneği iyi açıklamakla olur.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (2)

 • Kitabı eksik bulanlar için Önsözü okumaya davet ediyorum :)

  Kitap javayla alakalı teknolojileri gayet iyi bir şekilde okuyucuya söylüyor herşeyi açıklamayabilir ancak böyle birşeyin var olduğunu öğrenebiliyoruz. O yüzden kitap eksik vs değil önsöz de zaten "Bu kitabın Javanın bütün özelliklerini anlatmak gibi bir iddiası yoktur. diye belirtiyor.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (1)

 • iyi

  incelediğim kadarı ile güzel bir kitap . temin edilmeye baslanınca almayı düşünüyorum . kodlab ın yazılım kitaplarını beğeniyorum .yeni bir java kitabı daha çıkacakmıs

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • Geniş değil

  kitapla ilgili diyeceğim ; bir giriş yapabilmenizi sağlasa da javanın temel konularını tamamıyla yazamamış. sadece fonksiyonlar,metotlar üzerinden geçilmiş. nesnelerin içindeki metotlardan bahsedilmemiş. bu yüzden olumsuz özelliği çokca var,ama türkçede kaynak olmadığından fena değil.

  YILDIRIM - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (5)

 • java script değil

  kitap, javascript değil java ve javascript ayrı şeyler java ve java teknolojileri için iyi gibi gözüküyor, ancak ben javascript kitabı için almıştım javascript değilmiş.

  - Kocaeli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (15)

 • Tavsiye üzerine aldım

  Kitabı arkadaşım tavsiye etti gayet kullanışlı bir kitap daha önceden programlama ile ilgisi olanlar hızlı bir şekilde kitabı bitirebilir.Dili sade ve anlaşılır.

  EMİNÖNÜ - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (3)

 • Ortalamanın üstünde.

  Kitaba başlayalı 1 hafta oldu. Anlatım dili gayet iyi. Bazıl basit örnekler gereksiz yere uzatılmış gibi geldi bana. Netbeans kısmına henüz gelmedim ve ilk izlenimlerim bunlar.

  NİZİP - Gaziantep - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (3)

 • Süper Bir Kaynak

  Java ancak bu kadar iyi anlatılabilirdi. İçinde ihtiyacınız olan herşey var. Console Desktop Web uygulamaları hepsi anlatılmış. Bu kitaba mutlaka ihtiyacınız olacak.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (3)

 • Bence iyi

  Bence J2EEye giriş için iyi bir kitap. Başlamak isteyenlere tavsiye ederim. Görsel yönü kuvvetli, fakat içerik biraz daha geniş tutulabilirdi.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (7) Hayır (4)

 • Yüzeysel bir kitap

  Bu kitabı alırken böyle ummuyordum.çok yüzeysel anlatılmış.özellikle veritabanı işlemleri diye bir sınıf var 552 satır kod var ama hiç anlatılmamış.demiş ki : "okuyucu bu bölümde anlatılan bilgiler ışığında metot üzerine biraz kafa yorarak metodun yağtığı işleri çözümleyebilir" sen niye yazdın o zaman bu kitabı ? zaten internette hazır java sınıfları var biz bu kitabı almayıp onlara bakardık!

  - Hatay - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (40) Hayır (23)

 • Tüm yorumları gör (22)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Java Ve Java Teknolojileri - Tevfik Kızılören ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Java Ve Java Teknolojileri - Tevfik Kızılören
Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum
Kitap Alana "Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum" %65 indirimli!
%65
indirim
9,99 TL 3,50 TL
Kedili Ajanda 2018 50. Yılında Mayıs 1968
50 TL ve üzeri kitap alışverişlerine "Kedili Ajanda" 1 TL!
6 TL
indirim
7,00 TL 1,00 TL
BAŞA DÖN