Aksesuarlar

Teknolojiye paralel olarak gelişme gösteren kahve makineleri, her geçen gün daha yenilikçi özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Kahve makineleri, kahvenin daha pratik ve kolay şekilde hazırlanarak ideal kıvamını yakalamaya yardım eder. Günümüzde ayrıca bu kahve makinelerinin, daha ideal ve kusursuz görünüme dönüşmesini sağlayan birçok aksesuarları da bulunmaktadır. Kahve çeşitlerine yönelik olarak üretilen birçok araç, gereç ve malzeme bu aksesuarlar arasında yer alır.

Kahve Makinesi Aksesuarları

Kahve makinesi aksesuarları, kahve makinelerinin daha çok fonksiyona sahip olabilmesi için tercih edilen ekipmanlardır. Tüm gerekli malzemeleri bünyesinde toplayan bu kahve aksesuarlarına, genellikle baristalar veya cafe, restoran gibi mekan işleten kişiler ihtiyaç duyar. Ancak bu aksesuarlar, gerektiğinde kişisel olarak evde kullanmak adına da tercih edilebilir. Kahve makinesi aksesuarları, daha çok espresso, mocha, cappuccino ve latte gibi kahve çeşitlerine göre farklılık gösterir. Yani her kahve türünün hazırlanmasına uygun olan aksesuarlar farklıdır. Bu aksesuarlar, tercih edilen kahve türünün daha lezzetli, ideal kıvamlı ve görsel olarak daha kusursuz olmasına yardım eder.

Eğer kahve sade olarak içilmeyecekse, hemen her kahve türünün hazırlanmasında yardımcı malzeme olarak süt tercih edilir. Kahve tadının daha yumuşak ve hafif bir lezzete bürünmesini sağlayan süt, neredeyse tüm kahve çeşitlerinin tadına farklılık katmak için kullanılır. Özellikle espresso ve cappuccino kahve çeşitlerinde süt ile mükemmel sunumlar hazırlanır. Bu bağlamda kahve yaparken en fazla sütün miktarını ve kıvamını ayarlamaya yardım eden aksesuarlara gereksinim duyulur. Süt köpürtücüler, süt termometreleri, sütlükler ve süt ölçerler bu aksesuarlardan bazılarıdır.

Espresso bardakları, cappuccino fincanları, kahve tartıları, latte setleri, latte art kalemleri, filtre anahtarlıklar, otomatik tamperler, tamper istasyonları ve kahve atık çekmeceleri ise sıklıkla tercih edilen diğer kahve aksesuarları arasında bulunur. Espresso bardakları, tüm espresso kahve çeşitlerinin hazırlanması için çok amaçlı kullanım sağlayan araçlardır. Kahve uzmanı olan baristaların yanlarından ayırmadığı bu bardaklar ile double espresso veya koyu kıvamlı olan ristretto gibi kahveler kolaylıkla hazırlanabilir. Bu bardaklar ile ayrıca espresso yaparken extraction süresi ve miktarı da kolaylıkla belirlenir.

Cappuccino fincanları, kahvenin bol köpüklü görsel şölenini tamamlayan en önemli aksesuarlardır. Özellikle kahve sunumlarında şıklığı daha belirgin hale getirirler. Kahve tartıları ise dijital ağırlıklı üretildikleri için yüksek hassasiyetle ölçüm yaparlar. 500 gram ağırlığına kadar tartma özelliğinde olan bu tartıların kullanımı oldukça basittir. Latte uzmanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bir diğer aksesuar grubu, şık sunumlar hazırlamayı sağlayan süsleme araçlarıdır. Bu aksesuarlar genellikle farklı fonksiyonları bir araya getiren setler halinde satışa sunulurlar.

Krema karıştırmaya, şekil vermeye ve kahve üzerine çizim yapmaya yardım eden fonksiyonel aksesuar setleri, özellikle kahveyi sanata dönüştüren baristaların olmazsa olmazlarıdır. Latte art kalemleri de yine kahve aksesuarları arasında yer alır. Çizim ucunu ve köpük kaşığını bir arada toplayan bu çok amaçlı kalemler, kahvenin daha eşsiz ve özgün bir görünüme bürünmesini sağlarlar. Sütün köpükle olan birlikteliğini şekillendirerek, aynı zamanda kahve seçimlerini daha estetik ve ayrıntılı bir hale dönüştürürler.

Barista ekipmanları arasında bulunan aksesuarlardan biri de çalışma tezgahlarına monte edilebilen kahve atık kaplarıdır. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen kaplar, içerisinin boşaltılabilir özelliği sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Küçük cafe veya barlar için tercih edilebildikleri gibi aynı zamanda evlere de monte edilmeye uygundurlar. Kahve atık çekmeceleri ise yine atık kapları kadar kolaylık sağlayan aksesuarlardandır. Geniş masif lastikleri sayesinde tezgahta sessiz olarak çalışabilen bu atık çekmeceleri, baristaların dışında kahve tutkunu olan ve evde kahve ile uğraşmayı seven profesyonellerce de kullanıma uygundur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kahve Makinesi Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?