En ucuz Kamp Sandalyesi

Kamp, balık tutma, piknik, doğa yürüyüşü gibi outdoor aktivitelerin yanı sıra açık hava konserleri, festival ve kutlamalarda konforlu bir oturma alanı sağlayan kamp sandalyeleri, pratik ve portatif olması ile avantaj sunar. Bahçe, teras ve balkonlarda da kullanıma uygun olan söz konusu sandalyelerin en büyük avantajlarından biri de yer kaplamamalarıdır. Bu sayede hem taşıma hem de saklama konusunda büyük bir kolaylık sunarlar. Yerli ve yabancı onlarca marka tarafından farklı tasarımlar ile kullanıcıların beğenisine sunulan portatif sandalyeler, ekstra oturma alanı sağlamasının yanı sıra tüm seyahatlere eşlik edebilecek kadar hafiftir. Dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden üretildiği için zorlu hava koşullarına karşı dirençli olan kamp sandalyelerinin kolçaklı modellerinden tabure formunda olanlara, çift kişiliklerden ayak uzatılabilen modellere kadar onlarca çeşidi bulunur. Kullanım alanına, kullanacak kişinin ağırlığında ve ekstra fonksiyonlarına dikkat edilerek seçilmesi önerilen söz konusu sandalyeler, geniş bir renk ve desen yelpazesi de sunar. Bu sayede kullanıcılar kendi tarzlarına uygun renk ve desenler tercih edebilir, çadır, uyku tulumu ve çantalar ile uyumlu renkteki kamp sandalyeleri ile kamp malzemeleri içinde bir bütünlük sağlanabilir. Yetişkinler için onlarca farklı alternatif sunulan kamp sandalyelerinin çocuklara özel versiyonları da vardır. Tıpkı standart ölçülerdeki sandalyelerin sahip olduğu tüm özelliklere sahip olan bu modeller, boyut açısından farklılık gösterir. Küçük çocukların doğa aktivitelerinde konforlu bir oturum alanına sahip olması için tasarlanan bu modeller daha canlı renkleri ve eğlenceli desenleri ile fark yaratır. Öte yandan kamp tabureleri ad verilen bir çeşit kamp sandalyesi modeli daha bulunur. Tabure olarak tasarlanan ve yuvarlak oturma alanına sahip olan söz konusu tabureler de sık tercih edilen kamp ürünleri arasındadır. Çift kişilik modellerin yanı set olarak kullanıcılara sunulan kampçı sandalyeleri, marka ve model farklılığı nedeniyle oldukça geniş bir yelpazede kullanıcıların beğenisine sunulur. Kumaş kısımları yenisi ile değiştirilebilir özellikte olduğu için kullanıcılara kendi tarzını yansıtma veya favori desenini saçma avantajı sunar. Ekstra aksesuarlar ile daha fonksiyonel hale getirilebilen pratik kamp sandalyesi modelleri, farklı ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşturulan set formunda da kullanıcıların beğenisine sunulur.

Özellikleri ile Kamp Sandalyesi Çeşitleri

Mangalcılardan balıkçılara, festival tutkunlarından balkonda vakit geçirmeyi sevenlere kadar oldukça geniş bir kitleye hitap eden kamp sandalyeleri, basit bir ürün gibi görünse de aslında çok fazla fonksiyona sahiptir. Oturum alanında kullanılan kumaşlar genellikle polyester, naylon, kanvas, file olurken sandalyenin çerçevesi ve diğer aksamları çelik ve alüminyumdan üretilir. Outdoor aktivitelerde kullanılmak üzere tasarladıkları için oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan kamp sandalyeleri, genellikle 3 ayaklı bir tripod olarak üretilir. Ancak taşıma kapasitesi daha fazla olan bazı sandalyeler 4 ayaklı olarak tasarlanırken sallanan sandalyelerdeki gibi kızaklı ayaklara sahip kamp sandalye modelleri de vardır. Kamp sandalyelerinde ayak tasarımı, sandalyenin kullanılacağı zeminin yapısı açısından avantaj sağlayacak şekilde tasarlanır. Dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü, kamp, balıkçılık gibi outdoor aktiviteleri için kamp sandalyesi almadan önce kaymayı ve devrilmeyi önleyen özel ayak tasarımlarının dikkate alınması önerilir.

Çeşit açısından çok fazla seçenek sunan kamp sandalyesi katlanır, çantalı, yataklı, dayanıklı, desenli gibi farklı tasarımlar ile kullanıcılara sunulur. Farklı tarzlara hitap eden tasarımlar ile öne çıkan kamp sandalyesi renkli desenlerden sade renklere kadar yüzlerce seçenek sunar. Görsel açıdan kullanıcılara dilediğini seçme ayrıcalığı sunan söz konusu sandalyeler boyut açısından da çeşitli alternatifleri bulunan ürünlerdir. Bu kapsamda kamp sandalyesi küçük, büyük olabileceği gibi uzun veya geniş de olabilir. Küçük kamp sandalyesi olarak bilinen sandalyeler aslında küçük çocukların kullanımı için üretilmiştir. Ailece gidilen pikniklerden miniklerin doğayı yakından tanıması için yapılan kamplara kadar her yerde konforlu bir oturum alanı sunan çocuk kamp sandalye modelleri, renk ve desen açısından da zengin alternatifler sunar. Bu seçenekler arasında puantiyeli pembe kamp sandalyesi gibi özel ürünler bulmak mümkündür.

Ayak uzatmalı kamp sandalyesi, yataklı olarak adlandırılan ve geriye doğru yatabilen kamp sandalyesi gibi ekstra fonksiyonlara sahip olan modelleri de bulunan söz konusu ürünler bir sandalyeden çok daha fazlasını sunar. Söz konusu sandalyelerin birden fazla kişiye hitap eden modelleri de vardır. Çift kişilik ve özel üretim olan kamp sandalyesi uzun, geniş ve konforlu oturma alanları ile tek kişilik sandalyelerden ayrılır. Tamamen dış mekan kullanımına uygun olan kamp sandalyeleri kolay saklama koşulları sayesinde teras ve balkonlarda da kullanılır. Kamp ve piknikler baz alınarak tasarlanan kamp sandalyesi takımı, balkon ve teraslarda kullanılan modeller arasındadır. Bu modellerde birden fazla kamp sandalyesinin yanı sıra katlanır masa da bulunabilir. Ancak sadece iki adet kamp sandalyesinden meydana gelen kamp sandalyesi seti de bulunur. Set formundaki ürünler tercih edilirken kaç kişinin kullanacağı, masaya ihtiyaç olup olmadığı gibi faktörlere dikkat edilmesi önerilir. Söz konusu takımlarda yer alan masalar da tıpkı sandalyeler gibi portatif özellikte olduğu için hem taşıma hem de saklama açısından avantajlıdır.

Kamp Sandalyesi Avantajları

Kamp sandalyeleri modeli ve markası ne olursa olsun vazgeçilmez yapan en önemli özelliği katlanabilir olmasıdır. Bu sayede kullanılmadığında zahmetsizce katlayarak depoya kaldırmak mümkündür. katlanabilme özelliği taşıma sırasında da büyük bir avantaj sağlar. Konforlu bir oturma alanını katlayarak çantaya sığabilecek boyuta getirme ayrıcalığı sunan kamp sandalyeleri aynı zamanda hafif ürünlerdir. Bu sayede her yaştan kullanıcı tarafından kolaylıkla taşınabilir, seyahatlerde bavula eklenebilir. Güneşe maruz kaldığında solma yapmayan özel bir kumaştan üretilmeleri ile de uzun ömürlü bir kullanım sunan kamp sandalyeleri, her türlü hava koşulunda konforlu kullanım sağlayacak kadar dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde sıcak bir yaz gününde plajda veya karlı bir kış gününde yapılan outdoor aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir. Sert hava koşullarından etkilenmeyen sandalyeler aynı zamanda kolay temizleme avantajı da sunar. Birçok modelde leke tutmayan, ıslanmayan ve nefes alabilen özel kumaşlar tercih edildiği için temizlemesi de oldukça pratiktir. Özellikle sık sık lekeye neden olabilecek yiyecek, içecek ve diğer etkenlere maruz kalan çocuk kamp sandalyeleri, sadece sabunlu su yeteri kadar temiz ve hijyenik hale getirilebilir.

Ayak uzatılabilen başka bir ifadeyle ayaklık kısımları da bulunan kamp sandalyeleri, konforlu bir oturum alanından çok daha fazlasını vadeder. Kısa uyku ve dinlenme molaları için ideal olan bu sandalye türü, ayrıca koçaklı olduğu için oldukça konforlu bir kullanım sunar. Öte yandan geriye doğru yatabilen kamp sandalyesi modelleri de vardır. Bu sandalyeler ayak uzatılabilen modellere kıyasla ekstra uzanma alanı sağlar. Marka ve modele göre farklılık gösterse de bu sandalye grubunda bardak tutucu, telefon ve cüzdan gibi kişisel eşyaları saklamak için gözler ve genellikle sandalyenin alt kısmında yer alan ve fileden yapılan ekstra bir eşya sepeti de bulunur. Avantajları sebebiyle sık tercih edilen bir başka model ise şemsiyeli kamp sandalyesi olarak öne çıkar. Bu sandalyeler yaz mevsiminde güneşten korurken yağmurlu ve karlı havalarda ise yağıştan koruyacak bir şemsiyeye sahiptir. Outdoor aktivitelerin yanı sıra plajda ve pikniklerde yaygın olarak kullanılan bu model, ekstra bir şemsiye kullanma gereksinimini ortadan kaldırır.

Portatif Kamp Sandalyesi Kullanımı

Portatif olarak tanımlanan katlanır kamp sandalyeleri, birkaç saniye içinde sandalye olabilen ve yine aynı şekilde kısa sürede rulo şekilli bir çantaya dönüşen ürünlerdir. Standart kamp sandalyeleri için durum bu şekildeyken daha fazla fonksiyona sahip olan ve daha büyük olan sandalyeler katlandıklarında rulo şeklini almak yerine taşım askısı bulunan 3 boyutlu bir dikdörtgene dönüşebilirler. Özellikle yataklı olarak adlandırılan ve geriye doğru yatabilen kamp sandalyeleri, ayak uzatma kısmı, kolçaklar, boyun yastığı, ekstra cepleri ile daha fazla malzemeye sahiptir. Bu sebeple küçük bir rulo olması mümkün değildir. Ancak genel olarak türü ne olursa olsun hafif ve katlanabilir olmaları nedeniyle hem pratik bir kullanım süresi hem de kolay taşıma avantajı sunan kamp sandalyeleri, saatler hatta günler süren tüm açık hava aktivitelerine temiz, konforlu ve güvenli bir oturma alanı sağladığı için oldukça önemli bir eşyadır.

Kamp sandalyelerinden maksimum verim alabilmek, güvenli ve konforlu bir kullanım süreci geçirmek için maksimum taşıma kapasitesine dikkat edilmesi gerekir. Kamp sandalyelerinde ağırlık arttıkça sandalyenin taşıyabileceği maksimum ağırlık kapasitesi de artar. Bu sebeple sandalyelerin maksimum taşıma kapasitelerinin göz önünde bulundurulmasının yanı sıra vücut ağırlığı daha fazla olan kullanıcıların daha ağır malzemelerden üretilen sandalyeleri tercih etmeleri önerilir. Kullanıcılar genellikle daha hafif olan kamp sandalyelerine yönelme eğiliminde olsalar da daha yoğun malzeme kullanılan ve alüminyum yerine çelik tercih edilen sandalyeler daha ağırdır. Ancak marka ve modele göre değişmekle birlikte, yeni nesil teknolojiler kullanılarak üretilen kumaşlar ve alaşımlar sayesinde ağırlığı çok olmamasına rağmen oldukça yüksek taşıma kapasitesine sahip sandalye modelleri de üretilir.

Kamp Sandalyesi Çift Kişilik Modeller

Çift kişilik modelleri de bulunan kaliteli kamp sandalyesi modelleri, tekli olarak veya takım halinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Takım olan modellerde sandalyelere ek olarak katlanır masa seçenekleri sunulurken çift kişilik kamp sandalyeleri başlı başına bir ürün çeşidi olduğu için kullanıcılara pek çok farklı tasarım alternatifi sunar. Standart kamp sandalyesi görünümünde olmasına karşın oturum alanı ve taşıma kapasitesi aynı anda iki kişi için uygun olacak şekilde tasarlanan bu modellerde oturma alanı ortalama 100 cm kadardır. Marka ve model farkı sebebiyle değişebilen taşıma kapasiteleri ise ortalama 250 kg olarak dikkat çeker. Taşıma kolu ile birlikte gelen söz konusu sandalyelerde bazı modeller omuza takılıp rahatlıkla taşınabilir iken bazı modeller daha çok araç ile taşımaya uygundur.

İki kişilik kamp sandalyelerinde ekstra fonksiyonlar modelden modele farklılık gösterebilir. Örneğin bazı modellerde sandalyelerin kolçakları bulunurken bazı modellerde ise kolçakların hemen yanında küçük birer masa benzeri kullanım alanları vardır. Bu alanlarda bardak tutucu da yer alır ve genellikle yemek yemek için kullanılır. İki kişilik modellerde yataklı sandalye seçeneği çok sık rastlanılan bir model olmamakla birlikte genellikle bir kişinin ayaklarını uzatabileceği kadar alan sahip olmaları ile fonksiyonel bir kullanım olanağı sunar. Hem kullanım hem taşıma hem de saklama açısından oldukça avantajlı bir seçenek sunan iki kişilik kamp sandalyeleri, özellikle kalabalık açık hava etkinliklerinde büyük bir avantaj sağlar. Söz konusu sandalyelerin şemsiyeli, masalı ve çantalı modelleri de bulunmakta olup bu modeller genellikle plajlarda kullanım için üretilir. Su geçirmez kumaş sayesinde çanta kısmında kıyafet ve özel eşyalar muhafaza edilirken dev şemsiyesi sayesinde güneşin olumsuz etkilerinden korunmak mümkündür.

Çocuklar için Kamp Sandalyesi Modelleri

Tıpkı yetişkinler için üretilen kamp sandalyeleri gibi çocuklar için üretilen modeller de vardır. Yetişkin kamp sandalyelerine kıyasla daha minimal bir tasarıma sahip olan söz konusu sandalyeler, ağırlık taşıma kapasiteleri, oturma alanları ve rengarenk figürlerle süslü kumaşları ile dikkat çeker. Miniklerin akış hava aktivitelerinde dinlenmeleri ve yemek yemeleri için ihtiyaç duydukları oturma alanını sağlayan çocuk kamp sandalyeleri, canlı desenleri ve çocukların sevdiği figürlerin yer aldığı baskıları ile çocukların severek kullanması için tasarlanır. Yetişkin sandalyelerinde olduğu gibi kolçaklı, kolçaksız, masalı, ekstra cepli hatta yatabilen birçok modeli bulunur. Çocuklar için tasarlanan modeller arasında şemsiyeli, masalı ve ahşap kollu kamp sandalyesi gibi alternatifler bulunur.

Piknikten plaja, kamptan balıkçılık faaliyetlerine kadar pek çok kullanım alanına uygun olan çocuk kamp sandalyeleri, balkon ve teraslarda çocuklara pratik bir oturma alanı sağlamak isteyen anne babalara da hitap eder. Çocukların kendi başlarına taşıyabilecekleri kadar hafif, bir sırt çantasına sığabilecek minik boyutlarda ve yine kendi başlarına kurabilecekleri kadar pratik olan kamp sandalyesi fiyatları da hemen her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Markadan markaya ve modelden modele farklılık gösterse de bütçe dostu fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan çocuklara özel kamp sandalyelerinde de taşıma kapasitesine dikkat edilerek alım yapılması önerilir.

Bütçe Dostu Kamp Sandalyesi Fiyatları

Yerli ve yabancı onlarca marka tarafından üretilen ve yeni nesil üretim teknolojileri sayesinde çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan kamp sandalyeleri, çocuklardan yetişkinlere, vücut ağırlığı fazla olanlardan ağırlığı daha az olanlara kadar herkes için uygun seçenekler sunar. Balıkçılık faaliyetleri, piknik, kamp, açık hava konseri gibi pek çok etkinlikte temiz, konforlu ve güvenli bir oturma alanı sağlayan kamp sandalyeleri, kısa sürede katlanarak taşınabilir hale gelmeleri ile de öne çıkar. Pek çok avantajı bir arada sunan kamp sandalyesi modellerini Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesi sayesinde inceleyebilir, ihtiyaç ve beklentilerine uygun modelleri keşfederek kendiniz için uygun olan bir kamp sandalyesi satın alabilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kamp sandalyeleri farklı kullanım ihtiyaçlarına ve ihtiyaçlara göre farklı modelleri bulunan ürünlerdir. Genel olarak taşıma kapasitesi, ne için kullanılacağı, hangi yaş aralığına hitap ettiği, kumaş malzemesi, ağırlığı, kullanılacak arazinin zemin koşulları ve kullanıcının beklentileri göz önünde bulunarak kamp sandalyesi tercihi yapılması önerilir.

Kamp Sandalyeleri Ne Kadar Ağırlık Taşıyabilir?

Kamp sandalyelerinin taşıma kapasitesi marka ve modele göre farklılık gösterir. Örneğin tek kişilik sandalyeler 100 kg ile 150 kg arası taşıma kapasitesine sahipken çift kişilik sandalyeler 180 kg ile 250 kg arasında değişir. Öte yandan sık karşılaşılmasa da özel üretim olan ve tek kişilik olduğu halde maksimum 250 kg taşıma kapasitesine sahip olan kamp sandalyeleri de vardır.

Kamp Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?

Kamp sandalyeleri malzemelerin dayanıklılığı ve su geçirmezliği açısından zorlu hava koşuluna dayanıklıdır. Bu sebeple sabun kullanarak yıkadıktan sonra ılık suda durulamak çoğu zaman yeterlidir. Daha inatçı lekeler ve kumaş içine işlemiş kirleri gidermek için de sirkeli su ve bir diş fırçası kullanılabilir. Bunun yanı sıra sandalyenin kumaş kısmını çıkarılıp çamaşır makinesinde yıkamak, yaygın olarak tercih edilen bir temizleme yöntemi olsa da tavsiye edilmemektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamp Sandalyesi Fiyatları

4595 ürün listeleniyor
Decathlon
Nurgaz
Funky Chairs
North Pacific
Sanlindou
Xhltd
Argeus
Moniev
Tekno Trust
Bofigo
Zsykdy
Zsunsky Shop
SZYKD
Zunhai
Mysterious1
Angle
Miracle1
Lebeigo
Saturday
Gray Wolf
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 4595 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?