Kan Şekeri Ölçüm Cihazları,Stripleri Ve Pilleri

Diyabet, yaşam boyu süren bir durumdur. Bu metabolik rahatsızlığa sahip bireylerin kan şekeri seviyelerini devamlı olarak kontrol altında tutmaları gerekir. Bu nedenden ötürü kan şekeri ölçüm cihazlarının seçimi ve kullanımı önemlidir. Kan şekeri seviyesinin ölçüm cihazı ile düzenli olarak ölçülmesi ve ilaçların zamanında kullanımı bireylerin yaşam kalitesini arttırır.

Kan Şekeri Ölçüm Cihazlarının Seçimi

Kan şekeri ölçüm cihazının seçiminde kan örneğinin alınabileceği noktalar, saklama kapasitesi, doğruluk oranı, kan örneğinin oranı, cihazın boyutu ve kullanım kolaylığı önemlidir. Günde üç ila on arasında test yapılabilmektedir. Bu neden ile sadece parmak ucundan kan alınabilen cihazlar parmak uçlarında hassasiyete ya da nasıra yol açabilmektedir. Alınacak cihazın kolun ön bölgesi gibi farklı yerlerden kan örneği almaya izin vermesi daha rahat kullanım sağlar ve deformasyonu önler.

Bazı ölçüm cihazları belirli sayıda kan bandını üzerinde taşırken bazıları bantların saklanması için ayrı kaba ihtiyaç duyar. Ayrıca kan şekeri ölçüm cihazının dâhili hafızaya ve veri saklama kapasitesine sahip olması önemlidir. Bu cihazlar geçmiş test sonuçlarını görmenize ya da diyet bilgilerinizi girmenize olanak sağlamaktadır.

İnsülin alımını ve beslenmenizi test sonuçlarınıza göre ayarladığınız için cihazın uluslararası doğruluk standartları ile uyumlu, yüzde yüz güvenilir olması gerekir. Kan şekeri ölçüm cihazını kullanmadan önce referans noktası oluşturmak, test etmek ve kıyaslama yapmak için mutlaka doktorunuza ölçüm yaptırmanız önerilmektedir.

Cihazın kan örneği boyutunun küçük olması çok daha az acı anlamına gelir. Farklı yerlerden küçük oranlarda kan testi yapılmasına izin veren test cihazları sadece parmaktan belirli büyüklükte teste izin veren cihazlara göre daha avantajlıdır.

Gün içerisinde hareket halindeki kullanıcılar için ceplerinde ya da çantalarında taşıyabilecekleri boyutlardaki ürünler daha avantajlıdır. Bu ürünler küçük boyutları nedeni ile daha kolay kullanım sağlar. Test bantları ve neşterleri koyabileceğiniz özel saklama çantası içerisinde kullanıcılara sunulan ürünler ise zamanının büyük bölümünü kapalı alanlarda geçiren kullanıcılar için tasarlanmaktadır.

Test sonuçlarını hızlı ölçen, geniş ışıklı ekrana sahip, uzun pil ömrüne sahip, kodlama zorunluluğu olmayan, teknik desteğe sahip, pilleri kişiselleştirilebilir ürünler kullanıcıların yaşam kalitesini yükselttiği için diğer ürünlere göre avantajlıdır.

Kan şekeri ölçüm cihazı seçiminde her kullanıcının kan şekeri durumunun farklı olduğu ve kişisel özellikler göz önünde bulundurularak uygun kan şekeri ölçüm cihazları stripleri pilleri seçmek gerekir

Kan Şekeri Ölçüm Cihazlarının Kullanımı

Kan şekeri ölçüm cihazını kullanmadan önce nasıl kullanılacağını öğrenmek için cihazın kullanım kılavuzunun incelenmesi gerekir. Kan şekeri ölçümü sırasında diyabet tipine bağlı olarak ölçüm cihazı, test bandı, neşter, tip 1 diyabetliler için idrar test bandı, glikoz tabletleri ve alkollü pamuk bulundurulması gerekir. Kanın alınacağı yer su ya da alkol kullanılarak steril hale getirilmelidir. Sterilizasyon işlemi sonrası neşter aracılığı ile delinen yerden bir damla kan banda damlatılır. Bazı kant bantları kana değdirildiğinde yeterli miktarı çekecek şekilde üretilmektedir. Cihazın sonuç vermesi ile işlem tamamlanır.

Ölçüm cihazının, insülinin, alkollü bezlerin ve diğer malzemelerin mutfak, oturma odası gibi yerlerde toplu olarak bulundurulması acil durumlarda zaman kaybını engeller. Soğutuculu ve dış sert kaba sahip çantalar insülin enjeksiyonu için gerekli malzemenin bir arada tutulmasını kolaylaştırır. Kullanılacak insülinin oda sıcaklığında bekletilmesi daha rahat enjeksiyon yapılmasını sağlar.

Gün içerisinde oluşan yoğun tempo nedeni ile ilaç kullanımının unutulmasını engellemek için üreticiler hatırlatma alarmlı ilaç kutularını tüketicilere sunmaktadır. Bu ürünler kolay taşınabilen, ilaçların dökülmesini engelleyecek şekilde kapak tasarımına sahip, düzenli ilaç kullanımı için ayarlanabilir alarma sahip ürünlerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kan Şekeri Ölçüm Cihazları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012214/26012221