Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar - Rukiye Türeyen

Egemen Yayınları
45,36 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (20)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

48,55 TL
48,68 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9945
Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar - Rukiye Türeyen

Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar, bedensel engelli bir birey olan Rukiye Türeyen tarafından yazılan ve Nisan 2018 yılında Egemen Yayınları aracılığı ile okuyucuyla buluşan bir kitap. Eser, yazarın ilk kitabı olmasına rağmen oldukça büyük bir ilgi gördü. Bir azmin zaferi olarak Rukiye Türeyen tarafından sadece sol elinin işaret parmağı ile yazılan Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar, insanın neler başarabileceğinin somut bir göstergesi.

Kanadı Kırık Melek'in Özgür Ruhu

Rukiye Türeyen, henüz 3 yaşındayken geçirdiği menenjit rahatsızlığı nedeniyle vücudunun sol el işaret parmağı haricindeki diğer uzuvlarını kullanamaz hâle gelen bir edebiyat sevdalısı. Fakat bu rahatsızlığı, onu öğrenmekten ve yazmaktan alıkoyamamış. Önce okuma yazma öğrenmiş Rukiye; sonra da 2 yıllık bir çabanın ardından ilk kitabı olan Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanları kitabını yazmış.

Kitap, Rukiye Türeyen'in hayallerinin, düşüncelerinin, yapmak isteyip de yapamadığı, yaşayamadığı hayatının yazıya dökülmüş hâli. Rukiye, engeli nedeniyle kendisinin gerçekleştiremediği birçok şeyi, kitabında yarattığı karakterlerinde canlandırıyor ve bu şekilde engelleri ortadan kaldırmasını biliyor. Bu hayaller, onun en büyük motivasyon kaynağı.

Birçok farklı edebi türü içerisinde barındıran Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar, daha çok bir anı kitabı havası yaratıyor. Küçük hikâyeler, tiyatro oyunu ve bir de Türk Silahlı Kuvvetleri personeline yazılan "Mehmetçiğe Destek Mektubu" bulunan kitap, oldukça renkli. 10 bölümden oluşan eserin bazı sayfaları, resimlerle süslenerek hikâyeler desteklenmiş; resimler sayesinde okuyucunun hikâyeyi daha çok içselleştirebilmesi amaçlanmış. Ayrıca, kullanılan yazım dili de gayet sade ve akıcı. 

Rukiye Türeyen

1980 yılında Sakarya'da doğan Rukiye Türeyen, 3 yaşında geçirdiği menenjit rahatsızlığı nedeniyle vücudunun %98'ini kullanamıyor. Sadece sol elinin işaret parmağını kullanabilen Türeyen, hâlen Sakarya'da annesiyle birlikte yaşamaktadır. 


Engelli Yazar Rukiye Türeyen'İn İlk Kitabı

Kanadı Kırık Melek'İn Kanadına Takılanlar

Her Şey Tek Parmağımın Ucunda …

  Yürek Dağlar Engellilerin Durumları; Hep Acınarak Bakılır. Bir İşe Yaramaz Sanılır.
  Şimdi Sizlere Kendimden Bahsedeceğim.Kararı Siz Verin İşe Yarıyorlar Mı Yoksa Yaramıyorlar Mı?
  Engelli Bir Birey Öncelikle Kendiyle Ve Bedeniyle Barışık Olmalı Ki; Yaşadığı Zorluklara Göğüs Gerebilsin.
  Üç Aylıkken Geçirdiğim Menenjit Bir Diğer Adıyla Havale Nedeniyle Beden Sağlığından Yoksun Biriyim. 37 Yaşındayım Ve Kendimi Bildim Bileli Kendi İhtiyaçlarımı Karşılayamıyorum...
   İhtiyaçlarımı, Kardeşlerim Ve Annem Gideriyor. Babam, Akciğer Kanseri Nedeniyle Vefat Etti. Annem, 7 Yıl Önce İki Beyin Ameliyatı Geçirdi. Yine De Biz Çocukları İçin, Ayakta Duruyor.
  Hikâyeler Senaryolar Yazıyorum. Bu Kitap Benim İlk Kitabım. Kitabım Da Dört Hikaye Ve Bir De Senaryo Var. Çoğu Zaman Kitaptaki Kahramanların Yerine Kendimi Koyuyorum. Bilgisayar Başında Yazdığım Karakterlerin Bedenlerini Kendi Bedenim Gibi Kullanıyor, Kendi Bedenimde Sergileyemediğim Özgürlüğü O Karakterlerin Üzerinde Sergiliyorum.
  Bilgisayar Kullanmaya Başladığımda Hayatım Değişti Diyebilirim.
  Her Şey Tek Parmağımın Ucunda, Tek Tıklamayla Ulaşabiliyorum Tüm Dünyaya. Bedenimde Özgür Olamasam Da.
  Okuma Yazmayı Kendi Çabamla Öğrendim. 2014 Yılında Yazarlık Yapmaya Başladım, Bu Konuda Hiç Bir Eğitim Almadan.
  Ellerim Kalem Tutamasa Da Bilgisayarla Rahat Bir Şekilde Sol Elimin İşaret Parmağı İle Yazıyorum. Sağ Tarafım Hiç Tutmuyor.
  Her Şeye Şükür Edenlerdenim. Benim İnancım Şu; Engelliler De Ölecek Sağlıklı İnsanlar Da.
  Yeter Ki Bakan Da Sabırlı Olsun Bakılan Da.
   Engeliniz İle Barışık Olun Ki Yaşadıklarınız Zor Gelmesin.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Rukiye Rüreyen
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BL9RV
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön