ARA
Loading interface...
Loading interface...
Karesuando
Karesuando Forest Axe Metsamies Balta Set (Kutulu)

Karesuando Forest Axe Metsamies Balta Set (Kutulu)

Karesuando
5.662,79 TL %10
5.096,51 TL
( / adet)
Satıcı: Bora Life Outdoor
Puan 9,9
Renk
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19226/1302559

İsveç işçiliğinin zirvesinde ürünleriyle tanınan Karesuando, Bushcraft meraklılarını sevindirecek bir ürün sunuyor. Markanın diğer ürünleri gibi dekoratif güzellikte olan balta, yine son derece kullanışlı.
Karesuando’nun ''Metsämies Axe’’ adını (Metsämies, Sami dilinde, ormanda yaşayan adam anlamına gelmektedir. Dolayısıyla ''bushcrafter’’ kelimesinin karşılığı sayılabilir.) verdiği balta, çok beğenilen Unna Aksu’nun Bushcraft ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde modifiye edilmiş hâlidir ve kılıfsız ağırlığı 350 gramdır. Baltanın ağız açımı, zorlu kullanımları önceleyecek şekilde değiştirilmiştir. Bu modelde de paslanmaz çelikten vazgeçilmemiş ve 5Cr15MoV çelik kullanılmıştır. Uygulanan ısıl işlemle, av serisindeki baltalardan daha yüksek karbon oranına sahip bu çelikten, 57 HRC sertlik elde edilmiştir. Çeliğin siyah kaplaması bulunmaktadır. Aynı şekilde sapta da farklılıklar görünmektedir. Sap malzemesi olarak, sert ve fakat darbe emici vasıfta bulunan, kızıl kayın tercih edilmiştir. Ayrıca, sap, el işçiliği ile yontularak hem daha iyi kavranır hâle getirilmiş hem de bushcraft ruhuna uygun bir görünüm kazanmıştır. Sapın üst kısmına, kullanım güvenliği için, ren geyiği derisinden imal edilen kordon (siyah) sarılmıştır. Baltanın kafasının hemen altına sarılan deri sayesinde, baltanın bıçak yerine kullanıldığı durumlarda hem sıkı hem konforlu kavrama imkânı elde edilmiş ve ayrıca darbe emilimine katkı sağlanmıştır. Baltanın dip topuzu (pommel) olarak sığın boynuzu (moose antler) kullanılmıştır.
Bu ‘‘set’’ versiyonunda balta, elmas yüzeyli bileyicisi ve ateş başlatıcı çubuğu ile sunulmaktadır. Yaklaşık 1000 defa kullanabileceğiniz ateş başlatıcı çubuk (magnezyum), üzerine Karesuando logosu işlenen ve kordon deliğine deri bir şerit takılan, ren geyiği boynuzu sapa sahiptir.
Setteki tüm ürünler, sabit kemer askılı, siyah deri kılıf sayesinde bir arada ve kolaylıkla taşınabilmektedir.

* KUTU GÖRSELİ TEMSİLİDİR. ELİNİZE ULAŞACAK ÜRÜNDE DETAY FARKLILIKLAR BULUNABİLİR. *

Ürün Cinsi

:

Balta

Toplam Uzunluk

:

230 mm

Ağırlık

:

400 g

Çelik Cinsi

:

5Cr15MoV

Sap Cinsi

:

Kayın Ağacı

Baltanızın bakımı:
1-Keskin bir balta, güvenli kullanım sağlar. Karesuando baltaları, elmas yüzeyli bileyici ile sunulmaktadır.
Baltayı bileyiciye yerleştirin ve ağzı düzeltene kadar, ileri geri veya dairesel hareket ettirin. Düzelen ağzı keskinleştirmek için ise işlemi tek yönde devam ettirin. Ağzın her iki tarafına da eşit sayıda (… 5+5, 3+3 ve 1+1 gibi.) sürtme uygulamanız, simetriyi korumanıza yardımcı olacaktır. Hareketlerinizi, elmas bileyiciden ince dilimler kestiğinizi düşünerek gerçekleştirin. Keskinleştirmek istediğiniz bölümü, bilemeden önce, kalemle de işaretleyebilirsiniz. Çizgilerin kaybolmasıyla, hedeflediğiniz bölgeyi aşındırdığınızı anlayabilirsiniz.
2- Ahşap sapların da bakıma ihtiyacı vardır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ahşabı yemeklik yağ ile ovmaktır. Güçlü kokulardan hoşlanmıyorsanız kanola yağı gibi nötr yemeklik yağlar kullanmanızı öneririz. Bir kâğıt havluya biraz yağ koyun ve ahşabın yağı emmeye başladığını fark edene kadar sapı ovalayın. Daha sonra baltayı bir süre dinlendirerek ahşabın yağı düzgün bir şekilde emmesini sağlayabilirsiniz.

Karesuando, 1975 yılından beri 200 bin bıçak ve 1 milyon bıçak namlusu üretmiş bir İsveç şirketidir. Kuzey Kutup Dairesi'nin 250 km kuzeyinde, Kanada'nın en kuzeyi ile aynı enlemde 1670 yılında kurulan köyün en önemli geçim kaynakları arasında ren geyiği yetiştiriciliği bulunmaktadır. Karesuando ürünleri, böyle bir kültürün parçası olarak söz konusu zorlu iklime uyum sağlayacak biçimde gelişmiştir. Ürünler, kökeni yüzyıllar öncesine dayanan el sanatları geleneği ile doğal ham maddelerin bir araya gelmesi sonucu şekil kazanmaktadır.

Katlanabilme Yok
Seçenek 108
Ürün Cinsi Balta
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000IE7PA
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön