Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet hayatın önemli bir parçası haline geldi. Tüm alışkanlıklarınız dijital ortama evrilmeye başladı. Dergi, kitap, broşür gibi yazılı ürünler internet ortamına taşınarak kolay ulaşılabilir hale gelmektedir. Dijital kataloglar halinde bulunan dekorasyon, moda, magazin, otomobil ve yemek gibi ilgi alanınıza hitap eden pek çok konuya ulaşabilirsiniz. Basılı bir derginin dijital ortamdaki hali olan online kataloglardan faydalanmak çok kolaydır. Dijital katalogların günümüzde ve gelecekte yazılı ve görsel bilgi yayımlama çeşidi olarak kullanımı hızla artmaktadır. Aradığınızı hızlı ve kolay bir şekilde bulabileceğiniz dijital katalogların hazırlanma sürecinde, müşteri ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda yaratıcılığınızı zorlayabilir ve hayal ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Dijital Katalog Nedir?

Yüzyılın en önemli pazarlama aracı olan dijital kataloglar, özel yazılımlar kullanılarak yapılır. Firma, ürün ya da hizmetlerinizi farklı bir ortamda tanıtabilirsiniz. Gerçek katalog ve broşürler gibi sayfa yapısına sahip olan dijital kataloglar, tıkla ve göster ile görüntülenebilir. Yardımcı hiçbir program gerektirmeden Windows işletim sistemi tabanlı bilgisayarlarda çalışan kataloglar, temel bilgisayar bilgisine sahip olan herkesin kolaylıkla kullanabileceği araçlardır. Ayrıca iPad, iPhone, Android ve iOS gibi yeni nesil teknoloji ürünlerinde de kullanılır. Online kataloglar ile aradığınıza daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Gün geçtikçe sayısı artan dijital kataloglar pek çok alanda kullanılır. Düşük maliyetlerle üretildiği için basılması da kolaydır. Ayrıca basılma zorunluluğu olmadan e-posta, flash bellek ve CD gibi dijital araçlar ile istediğiniz yere ulaştırabilirsiniz. İnteraktif bir ürün oldukları için sayısız avantajı vardır. Dijital kataloglarınızı tanıtımını yapacağınız ürün ya da hizmete uygun ses ve video ekleyerek daha etkili hale getirebilir ve gerçek bir interaktif uygulama keyfi yaşatabilirsiniz. Her zaman canlı, renkli ve yıpranmayan bir tanıtım aracıdır.

Dijital Katalogların Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün kullanım alanları daha da artan dijital katalogların pek çok avantajı vardır. Yeni nesil bir pazarlama yöntemi olarak dijital çağa kolaylıkla uyum sağlayan online kataloglar ile aradığınız bilgiye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dijital kataloglar, dosya indirmek için zaman harcamanıza gerek kalmadan bilgisayar, tablet ve mobil telefonlarda açılır. Sonradan yeni sayfa eklemenin oldukça kolay olduğu katalogların metin arama özelliği ile belirtilen sayfaya hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız vardır. Dijital kataloglarda sınırsız görsel kullanabilirsiniz. Ayrıca müşterilerinizle yazışmalarınız sırasında anlık olarak bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece gecikmeden gerekli düzeltmeleri yapabilir, müşterinize zamanında teslim ederek geri dönüş alabilirsiniz. Kağıt, boya, matbaa gibi masrafların olmaması ve ekolojik dengeyi koruması sebebiyle de sıklıkla tercih edilir. Çevreyi korurken ürün ya da markanızı tanıtır ve hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dijital Katalogların Geleneksel Pazarlama Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Dijital kataloglar, ayrıcalıklı bir pazarlama yöntemidir. Yeni nesil bir pazarlama yöntemi olan dijital kataloglar pek çok sebepten dolayı geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklıdır. Düşük masraflı olması listenin başında yer alırken, program gerektirmeden izlenmesi ve hızlı bir şekilde güncellenmesi de önemli nedenler arasındadır. Kullanım kolaylığı kullanıcıya pratiklik sağlar. Yerleştirilen akıllı butonlar sayesinde istediğiniz ürün ile ilgili bilgilere direkt erişebilirsiniz. Görsel kullanımı açısından da daha canlı ve renkli göründüğünden oldukça dikkat çekicidir. Böylece kullanıcıların ve müşterilerin ilgi odağı olur ve pazarlama aracı olarak sıklıkla tercih edilir. Tanıtmak istediğiniz marka, ürün ya da bilgilerin hızlı bir şekilde yayılmasını sağlar. Etkili bir pazarlama yöntemi olan dijital kataloglar 3 boyutlu efektler kullanılarak daha dikkat çekici hale getirilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dijital Katalog

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235067