Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Kawai
KAWAI KDP120 Mat Beyaz Dijital Piyano

KAWAI KDP120 Mat Beyaz Dijital Piyano

Kawai
18.329,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (6)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

18.002,50 TL
18.290,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483641/80530127/402326/405066Kawai dijital piyano kalitesine olağanüstü bir giriş
Kawai'nin dijital piyano serilerinden yeni KDP120'nin başlıca öne çıkan özellikleri arasında Responsive Hammer Compact II klavye aksiyonu, 88 tuşlu muhteşem Shigeru Kawai SK-EX Grand piyanoya ait örnek sesler, Bluetooth® ve USB bağlantısı ile PianoRemote ve PiaBookPlayer gibi uygulamalara erişim imkanı sayılabilir.

İlk Bakış
• 3 sensörlü Responsive Hammer Compact II klavye
• 88 tuş örnekleme Shigeru Kawai SK-EX konser piyanosu sesleri
• 40 watt'lık güçlü hoparlör yapısı
• Bluetooth® MIDI ve USB-MIDI bağlantıları
• iOS ve Android cihazlar için PianoRemote ve PiaBookPlayer uygulamalarına bağlanabilme imkanı
• Dahili Burgmüller, Czerny, Beyer ve Alfred eğitim şarkıları
• Her tip kulaklıkta üstün performans veren ses teknolojisi
• Gül ağacı, mat siyah ve mat beyaz renk seçenekleri

Dokunuş
Gerçekçi Dokunuş ve Hareket: Responsive Hammer Compact II Tuş Mekanizması
KDP120'nin Responsive Hammer Compact II Keyboard Action (RHCII) klavye mekanizması; dijital bir piyanonun, akustik bir Grand piyanonun ayırt edici dokunuşuna sahip olabilmeniz üzere geliştirildi. Oldukça beğenilen Compact II Keyboard Action klavye mekanizması temel alınarak, yaysız teknolojisi ve dayanıklı yapısı ile pürüzsüz, doğal ve son derece klasik bir akustik piyano çalma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Tuş Ağırlıkları
Akustik Piyanolara Ait Tuş Ağırlıkları
Tıpkı akustik piyanolarda daha ağır bas çekiçleri ve daha hafif tiz çekiçleri kullandığı gibi, RHCII klavye mekanizmasında da çalma aralığına uygun, derecelendirilmiş farklı çekiç ağırlıkları kullanılmaktadır. Bu tür detaylar, seçici bir piyanistin bile taleplerini karşılamak için hassas tuşe kontrolünü korurken, ayrıca yüksek tuşeli pasajlarda da daha fazla istikrar sağlamaktadır.
 
Üçlü Sensörlü Tuş Algılama
Responsive Hammer Compact II teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.

Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.

Shigeru Kawai SK-EX Grand Piyano Sesleri
Shigeru Kawai SK-EX Konser Grand piyano, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Dünyanın önde gelen Japon piyanosu' olarak ün kazanan Grand piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.

Kawai'ye ait Responsive Hammer Compact II teknolojisi her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.

SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışma’ları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak seçildi. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak tanımlanabilir.

Her Notada Doğru Karakter 88 Tuş Hassasiyeti
Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Konser Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan KDP120, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmıştır. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, KDP110 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

Harmonic Imaging (HI) Teknolojisi
İyi bir piyano çalarken klavyeye uygulanan basınç miktarı, sadece üretilen sese değil aynı zamanda her bir notanın eşsiz ton özelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle, Kawai SK-EX Grand piyanonun gerçekçi bir akustik yansımasını oluşturabilmek için, her bir tuş tek tek kaydedilmekle kalmamakta, ayrıca çeşitli tuş hassasiyet noktalarında (en düşük-en yüksek) belirli aralıklarla da kaydedilmektedir.

KDP120'de, klavye ve tüm dinamik aralıklar boyunca düzgün ve doğru ton geçişleri sağlamak için; Kawai'nin tescilli harmonik görüntüleme ses teknolojisi Harmonic Imagining kullanarak, oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunmaktadır.

Gerçekçi Reverb Efekti
KDP110'un güçlü dijital efekt motoru sayesinde bir resital odasının, canlı sahnenin veya konser salonunun akustik ortamını dijital piyanolara yansıtan, ek yansıtma efektleri ile piyanonun temel sesleri daha da geliştirilir ve performanslar mükemmel bir şekilde hayata geçirilmektedir.

Sonuç; nefes kesen gerçekçilik, özgünlük sağlayan zengin ve canlı piyano tonu!

Düşük Ses Seviyelerinde Dahi Mükemmel Sonuçlar Veren Gelişmiş Hoparlör Sistemi
KDP120'nin 40 watt gücündeki yüksek kalite hoparlörleri , orta ölçekli bir odayı müzikle doldurmaya yeter de artar bile.

Dahası; piyanonuzu düşük ses seviyelerinde kullanırken ​Kawai'nin yeni Low Volume Balance teknoloji devreye girer. Bu sayede düşük tuşeli çalımda bile bütün notalar tane tane, net bir şekilde duyulur.Entegre Bluetooth® Bağlantısı
USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak KDP110, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.

KDP120'yi telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirdikten sonra PianoRemote ve PiaBookPlayer uygulamalarını kullanarak cihazınızı kolayca kontrol edebilir, cihazın içindeki eğitim şarkılarının notalarını eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

PianoRemote Uygulaması
KDP120, Kawai'nin iOS ve çeşitli Android cihazlarla çalışan PianoRemote uygulamasıyla uyumludur. Bu uygulamayı kullanarak, piyanonuzun Bluetooth özelliği ile kablosuz şekilde akıllı cihazlara bağlanarak, son derece pratik bir şekilde piyanonuzun sesleri arasında geçiş yapabilir, tüm yapılandırma ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

PiaBookPlayer Uygulaması

KDP120 ayrıca Kawai'nin PiaBookPlayer uygulamasıyla da uyumludur. Bu uygulamanın içeriğinde bulunan 370'ten fazla eserin notalarını takip edebilirsiniz. Üstelik piyanonuzun orta pedalını kullanarak ellerinizi piyanodan çekmeden kolayca nota sayfalarını da çevirebilirsiniz.

Dahili Ders Fonksiyonu
KDP120'nin kullanışlı ders fonksiyon özelliği sayesinde piyano çalışmak isteyen kullanıcılar Czerny, Burgmüller ve Beyer etüd koleksiyonunu kullanarak, klasik piyano çalışmasına veya popüler Alfred Temel Piyano ders kitaplarından zamana dayanan standartları öğrenmesine olanak tanır.

Her etüde veya şarkının sağ ve sol bölümleri, zamanlamayı ve ritmi iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik metronom ve ayarlanabilir tempo kontrolleri ile ayrı ayrı uygulanabilir.

Ek Sesler ve Çalma Modları
Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan KDP120 ayrıca dijital piyanolar, organlar, harpsichord, vibraphone ve telli çalgılar gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri de sunar.

İkili çalma modu ile yaratıcılığı ortaya çıkaracak daha karmaşık bir ses elde edebilmek için akustik piyano sesi ile telli çalgılar gibi birbirinden farklı iki ses türünün birlikte çalınmasına izin verir.

Üstün Kulaklık Deneyimi
KDP120'nin Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi, kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırmaktadır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilir, bu sayede de uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz.

Buna ek olarak, KDP120, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlamaktadır.

Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi
Fiyat aralıkları göz önünde bulundurulduğunda KDP120'nin en gerçekçi dijital piyanardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, KDP120'nin akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalayarak, yansıtmaktadır.


Teknik özellikler
Klavye
88 Tuş

Mekanizma
Responsive Hammer Compact II (RHC II)
Sınıf ağırlıklı çekiçler
Mat tuş yüzeyleri
Üçlü sensör çekici tespiti

Pedal
Fe Grand Feel Pedal Sistemi
Damper (Yarım Pedal Desteği ile)
Yumuşak
Sostenuto

Piyano Sound
 Harmonik Görüntüleme (HI)
88 Tuşlu Stereo Örnekleme
SK-EX kayıt
192 nota maksimum polifoni

Piyano Rezonansı
Damper Rezonansı

Piyano Ayarı
Techn Sanal Teknisyen (13 Teknik , Sanal Teknisyen Uygulaması ile)
Dokunma Eğrisi (Kullanıcı Dokunma Eğrisi dahil)
Seslendirme 
Damper Rezonansı 
Geri Gürültü
Çekiç Gecikmesi
Topboard Simülasyonu 
Bozulma Süresi
Minimum Dokunma
Streç Ayarlama 
Mizaç 
Mizaç Tuşu
Yarım Pedal Ayarı
Yumuşak Pedal Derinliği

Sanal Teknisyen Akıllı Modu (10 ayar)

Ses Sayısı
15 Ses

Reverb
6 Tür

Brilliance


Hoparlörler
12 cm x 2

Çıkış Gücü
40 W (20 W × 2)

Kulaklık Geliştirmeleri
Mekansal Kulaklık Ses
Kulaklık Tipi

Ekran
 -

Tuş Kapağı 
Sürgülü kapak

Notalık
Katlanabilir tipte

Temel fonksiyonlar
İkili (Dual)
Dört El (Four Hands)
Transpose
Akortlama

Dahili Şarkılar
Ses Demosu
15 şarkı
Piyano müziği
 -
Concert Magic
40 şarkı

Ders Şarkıları
Burgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100) Çekçe
30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
Alfred'in Temel Piyano Kütüphanesi Ders Kitabı Seviye 1A
Alfred'in Temel Piyano Kütüphanesi Ders Seviyesi 1B

Dahili Kaydedici
Toplam hafıza
yaklaşık 10.000 not
3 şarkı
Parçalar
1 parça

Metronom
Zaman İmzaları
1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8
Davul Ritimleri 
 -

Bluetooth
Bluetooth (Ver. 4.1; GATT uyumlu)
Bluetooth Düşük Enerji MIDI Özelliği ile uyumlu

USB Ses Kaydedici
Kayıt / Kayıt İzleme
 -
Diğer fonksiyonlar
 -
Uygulama İşlevleri
Sanal Teknisyen uygulaması (iPad), Ses Müzesi uygulaması (iPhone / iPad)

Konnektör Jakları
Kulaklık
1 x 1/4 ", 1 x 1/8" Stereo jakları
MIDI
MIDI GİRİŞ, MIDI ÇIKIŞ, Bluetooth MIDI *
Hat çıkışı
 -
Satır
 -
Host için USB
✔ 
Aygıttan USB'ye
 -
Diğerleri
 -

Güç tüketimi
15 W

Güç
Güç kablosu
AC Adaptörü


Ölçüler
Genişlik: 136 cm (53 1/2 ")
Derinlik: 40,5 cm (16 ")
Yükseklik: 85,5 cm (33 2/3 ") [notalık yatık halde]

Ağırlık
37 kg (81 1/2 lbs.)

Renk
Mat Beyaz
 

Tuş Sayısı 88
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000DNE47
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön