Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kelebeğin Hayat Sırları - Nil Karaibrahimgil

Doğan Novus
75,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

460,00 TL
459,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9904
Kelebeğin Hayat Sırları - Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil tarafından kaleme alınan Kelebeğin Hayat Sırları kitabı, deneme türünde bir eserdir. İlk baskısı 2015 yılında yapılan kitap, Doğan Novus yayınevi tarafından okurlara sunuluyor. Yazarın şimdiki yaşından 17 yaşına verdiği öğütleri içeren kitap, kendi deneyimleri üzerinden okuyucuya verdiği tavsiyelerden oluşuyor. Nil Karaibrahimgil bu kitabında hayata dair keşfettiği sırları okuyucuya sunuyor. İnsan ömrünün aslında bir kelebeğin ömrü gibi göz açıp kapayıncaya kadar geçen kısa bir zaman dilimini kapsadığı ve bu zaman diliminde insanın kendine değer vererek yaşaması gerektiği fikrine dayalı olan Kelebeğin Hayat Sırları, samimi bir dille ve okuyucuyla sohbet ediyormuş havasında yazılmıştır.

Hayata Dair Öneriler

Nil Karaibrahimgil bu kitabında insana ve hayata dair pek çok kavramı sorguluyor. İnsanın toplumsal baskılara önem vererek değil, kendi istekleri doğrultusunda yaşaması ve doğrularını savunması gerektiğini vurguluyor. Hayat serüveninde insanın her duyguyu yaşaması gerektiğinin altını çizen yazar, paylaştığı tecrübeleriyle adeta okura kişisel gelişim dersi veriyor. Hayatta güzel duygular olduğu kadar acı ve kayıpların da bulunduğunu ve bunların normal karşılanarak, zamanla unutulacağını bilerek yaşamak gerektiğini okuyucuya anlatan yazar, her ne olursa olsun yeniden ayağa kalkmanın önemine değiniyor. Hayatın acı ve umutla, aşk ve aldatılmayla, kayıp ve kazançla, iyi ve kötüyle anlamlı olduğunu ve her kavramın karşıtıyla yaşanması gerektiğini vurgulayan Nil Karaibrahimgil, düştükten sonra kalkmanın gerekli olduğunu anlatıyor. Kibir ve insanları hor görmenin yanlışlığını açıklayan yazar, şükretmenin ve manevi olarak insanın kendini beslemesinin son derece gerekli olduğunu vurguluyor.

Nil Karaibrahimgil Hakkında

1976 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nil Karaibrahimgil aslında müzisyen, söz yazarı ve şarkıcıdır. Yazarlığa daha sonraki dönemlerde başlamıştır. Nil Karaibrahimgil’ in bu kitabından başka Nil’in Kelebekleri ve Nil’e Hayat Dersleri isimli iki kitabı daha bulunuyor.İnsan nasıl yaşarsa parlar?
Nasıl yaşarsa mutluluğu yakalar?
Nasıl yaşarsa yaşadığına değer?
Nil’in kelebeklerde keşfettiği hayat sırları elinizde…

17 yaşıma dönseydim, kendime şunları söylerdim:
En önemli şey aşk; onu doya doya yaşa!
Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut. Onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver. Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma. O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin. Oralarda ne işin var? Her gün oku. Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır? Van Gogh olmak nasıldır? İkinci Dünya Savaşı’na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Kendinle sosyalleş. Yoksa unutursun nasıl biri olduğunu. Her gün şükret. Karanlık günler olacak. Düşeceksin de. Yaralar da açılacak. O zamanlarda şunu unutma: Tünel bitecek. Kalkacaksın da. Kabuk da bağlayacaksın. Korkmaktan korkma. Ödün bile kopsun. Sonra kapa gözünü bas karanlığına. Belki biri taş döşemiştir; kim bilir. Böbürlenme. Kibirlenme. Köpürme. Abart. Çoğalt. Parlat. Her gün, bir yazar tarafından hayatının hikâyelendirildiğini düşün ve dinle. Böyle bir kahraman olmak ister miydin? İstiyorsan başarıyorsun. Ne mutlu sana.
Boyut Normal Boy
Yazar Nil Karaibrahimgil
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN28563
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön