Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kendi Heykelini Yapan Adam: İlhan Selçuk-Orhan Karaveli

Doğan Kitap
59,00 TL %17
49,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (10)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

49,95 TL
81,60 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501513
Kendi Heykelini Yapan Adam: İlhan Selçuk-Orhan Karaveli
Orhan Karaveli altmış yıllık arkadaşı İlhan Selçuk’u anlatıyor…

“İlhan Selçuk bir yurtseverlik anıtı, bir insanlık savaşımcısıydı. Onun için kitaplar dolusu konuşmak, anlatmak gerek. İşte bunu bir arkadaşımız gerçekleştirdi. İlhan Selçuk’u yeni kuşaklara gerektiğince tanıtacak bir çalışma içindeki sevgili Orhan Karaveli’ye bin teşekkür.”
- Oktay Akbal

“Kitap boyunca düşündüm; böylesine çok yanlı, insanlığın her halini kişiliğinde barındıran bir Aydınlanmacının özelliklerini belirten anıları, mektupları Orhan Karaveli gibi, önemli kitaplara imza atmış deneyimli bir gazeteciden başka kim, dağın dibindeki cevheri keşfedercesine somut verilerle okuyucuya ulaştırabilirdi?.. Karaveli, Kendi Heykelini Yapan Adam kitabıyla, İlhan Selçuk’un Aydınlanmacı kişiliğine tanıklık görevini yerine getirmiştir.”
- Adnan BinyazarErtuğrul Özkök, 23 Haziran 2010 tarihli köşesinde, İlhan Selçuk’un ölümüne dair kaleme aldığı yazıda, şu satırları yazmıştı: ” 20’nci yüzyılda Ziverbeyler ’den sağ salim, başı dimdik çıktı, gururu iki ayağının üzerinde heykel gibi duruyordu. Zıvır beylerinkine katlanamadı. Başı yine dimdikti, ama gururu dayanamadı.” Gecenin bir yarısı apar topar evine gelen polisleri sakince içeri buyur edip, sabah çayını demleyen, sakince sakal tıraşını olup -her zamanki gibi- şık kıyafetlerini kuşanıp evden öyle çıkan bir isimdi İlhan Selçuk. Yakınına biraz yaklaşan herkesin etki alanına girdiği bir antik çağ tanrısıydı adeta. Sadece duruşu, bakışı değil gazeteci, yazar, düşünür kimliğiyle de söz konusu tanrısallık her şekilde ortadaydı. Bu söylediklerim aslında malumun ilanından başka bir şey değil ya, hoşgörün. Daha önce Sakallı Celâl, Tevfik Fikret, Nâzım Hikmet, Ziya Gökalp gibi birbirinden önemli adların biyografilerine imza atan Orhan Karaveli, ‘Kendi Heykelini Yapan Adam’ kitabında, hem dostu hem de saydığımız zincirin en önemli halkası İlhan Selçuk’u anlatıyor. Üç bölümlük kitapta, bütün hayatını, dostlarının kaleminden anıları ve ömrünün son günlerini ayrı ayrı okuyoruz.

Çağlayan Çevik
Boyut Normal Boy
Yazar Orhan Karaveli
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN10261
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön