Ameliyatsız vücut germe yöntemleri

Ameliyatsız vücut germe yöntemleri ile daha sıkı, daha fit ve en önemlisi daha sağlıklı görünüme kavuşabilirsiniz. Cilt sarkmalarıyla baş etmek zorunda kalanlar için genellikle tek çözüm ameliyat gibi görülüyor. Ancak bu sorunun üstesinden gelmek için farklı yollar da var. İşte, bıçak altına yatmadan vücut germe yöntemleri… 

Yılların geçmesiyle vücudumuzun değişime uğraması gayet normal. Ancak birçok insan bu durumdan pek hoşlanmıyor. Ciltlerinin gün geçtikçe sarkması çoğu kişinin yaşamak istemediği bir tecrübe. Günümüzde milyonlarca insan bu sorunun çözümünü ameliyathanelerde ve estetik cerrahlarında arıyor. 

Çoğu insanın bilmediği şey ise; herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan vücut sıkılaştırma ve cilt germe yöntemlerinin bulunması. Çeşitli egzersizler ya da basit tedaviler ile bu kırışıkların rahatlıkla önüne geçebilmek mümkün. Ayrıca bu yöntemler ameliyata göre çok daha acısız bir şekilde vücudunuzu gerebiliyor. Siz de daha gergin bir cilde kavuşmak için bıçak altına yatmak istemeyenlerdenseniz bu yöntemlere başvurabilirsiniz. 

vücut germe yöntemleri
“Sadece gerdirmek yetmez, bakımını da düzgün yapmalı.” diyenlerdenseniz; “Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?” başlıklı içeriğimize göz atabilir, cilt temizliği hakkındaki her şeye ulaşabilirsiniz. 

Ultraskin ile yüz gerdirme  

Daha çok yüz bölgesindeki cildi germek için kullanılan bu yöntemde ses dalgalarıyla kırışıklıklar ve sarkmalar engellenmekte. Zamanla yanak ve çene bölgesinde görülen bu sarkık ve kırışıklıklar, birçok insanın ortak şikayetlerinden.

Ultraskin yöntemi, ses dalgalarıyla cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşarak bu istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırıyor. Neredeyse bir yıla yakın bir süre boyunca yüzdeki kırışıklıkları gideren bu yöntem, ameliyatsız vücut germe yöntemlerinin başında geliyor. 

vücut germe yöntemleri
AWT ile vücut sıkılaştırma 

AWT, tıbbi müdahaleyle vücut sıkılaştırma yöntemleri arasındaki acısız ve zahmetsiz yollardan biri. Titreşimlerle basınçlı bir şekilde cildin altına girerek sarkmaya sebep olan dokuyu yok etmeyi amaçlayan bir yöntem olan AWT, vücudun hemen hemen tüm bölgelerine uygulanabilir. Gergin bir vücudun yanı sıra pürüzsüz bir cilde de sahip olmanızı sağlayan bu yöntemi günümüzde birçok kişi kullanmaktadır. 

vücut germe yöntemleri
Alternatif bir vücut germe yöntemi olarak masaj cihazları 

Günümüzde cilt gerginleştirme için ameliyat olmasa dahi çoğunlukla tıbbi yöntemlere başvurulmaktadır. Ancak evinizde farklı yolları da deneyebilirsiniz. Yağ azaltıcı ve vücut gerginleştirici masaj aletleri, bu alternatiflerin başında gelmektedir. Yaydığı titreşimlerle vücutta uygulanılan bölgeyi rahatlatmakta, aynı zamanda da sıkılaştırmaktadır.

vücut germe yöntemleri
The Beauty Store’un sıcak soğuk masaj cihazı sıkılaştırıcısı, cildin gözeneklerini hızlı bir şekilde açarak vücudunuzu sıkılaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca kullandığınız cilt bakım ürünlerinin çok daha uzun süreler boyunca cildinizde kalmasını sağlar. 

Cilt kremleriyle vücut sıkılaştırmak

Günümüzde birçok farklı cilt sorunu için birçok farklı bakım ürününe rahatlıkla ulaşılabiliyor. Kırışıklığı önlemek için özel olarak üretilen, vücut sarkmalarını engelleyen cilt kremleri birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Vücudu germesinin yanı sıra cilt bakımı için de oldukça önemli olan bu tür kremler, özellikle kadınların ilgisini çekiyor. 

Vücut sıkılaştırması için kullanabileceğiniz ürünlere; “Kozmetik Kişisel Bakım” kategorimizden ulaşabilirsiniz. 

vücut germe yöntemleri

İş vücut bakımına geldiğinde sadece cildi sıkılaştırmak ve kırışıkların önüne geçmek yeterli olmayacaktır. Erkek ve kadınlar için cilt bakımı önerilerine, sağlığınızla ilgili merak ettiğiniz birçok bilgiye ulaşmak için; “Güzellik & Bakım” kategorimizdeki içerikleri inceleyebilirsiniz.