Bebek arabası modelleri mercek altında

Ailenize yeni katılacak üye için heyecanlı bekleyiş başladı, içiniz kıpır kıpır değil mi? Bebek için hazırlıklar bile yapmaya başladınız. Bu hazırlıkların en önemli ve en büyük kalemi ise bebek arabası…

Uzun bir süre hem sizin hem de onun tüm gereksinimlerini karşılayacak bebek arabası hangisi beraber bakalım.

Elbette evinizin bu yeni ve kıymetli üyesi için hazırlık yapmak, onun için konforlu, ihtiyaçlarına cevap verebilecek ortamlar yaratmak gerekiyor. İşte tüm bu heyecanın arasında anne babaların kafası epeyce karışıyor.

Yatağı, zıbını, bezi her şey tamam. Peki hangi bebek arabası? Nasıl bir puset? Ya en güvenli bebek oto koltuğu hangisi? Bu sorular içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Sizin kafanızı bir nebze olsun rahatlatmak için merceğimizi travel sistem, puset ve bebek arabalarına çevirdik.


Travel sistem nedir?

Travel sistem aslına bakarsanız bebeğinizle dışarıya çıktığınızda bütün ihtiyacınızı kompakt bir şekilde karşılayan bir sistem. Tek taşla üç kuş vuran travel sistem, bebek arabasına, pusete ve oto koltuğuna monte edilebilen bir ana kucağından oluşuyor. Yani nereye giderseniz gidin sizin ve bebeğiniz için çözüm üreten bir sistem.


Yoyko Ultimate Travel Sistem Bebek Arabası türünün iyi bir örneği; ama travel sistem bebek arabası almadan önce iyice düşünmekte fayda var.

Travel sistem bebek arabası alırken nelere dikkat etmelisiniz? 

 • Mutlaka yorumları okuyun! Bir ürünün ne kadar iyi ya da kötü olduğunu öğrenmenin yolu o ürünü kullananların yorumlarından geçiyor. 
 • Kolaylığa dikkat edin! Tek başınıza kucağınızda bebeğinizle üstesinden gelebileceğiniz bir sisteme sahip olan travel sistem bebek arabasını tercih edin.
 • En önemlisi güvenlik! Özellikle bebek oto koltuğu fonksiyonunda bağlantı yerlerinin sağlam olması sizin ve bebeğinizin daha güvende olmasını sağlar.
 • Temizliği kolay, taşıması rahat! Minik bebeğiniz ilk zamanlar biraz dağınık olabilir bu yüzden kolay temizlenen bir kumaştan ve hafif bir metalden üretilmiş travel sistem bebek arabalarını tercih edin. 

 


Bebek puseti

Benim travel sistem bebek arabası gibi kompleks bir şeye ihtiyacım yok. Ev içinde taşıyabileceğim, onun rahat edeceği bir ana kucağı da işimi görür diyebilirsiniz.


Bu durumda Chubby Baby Ana Kucağı Bebek Taşıma Puseti gibi bir ürün tam size göre. Bebeğinizi sizin gibi kucaklayan, onun rahat edebileceği ve her şeyden önemlisi güvende olabileceği bir puset seçmeniz gerekli. Peki şirin mi şirin bebeğiniz için nasıl bir puset seçmelisiniz?

 • Seçeceğiniz pusetin alt kısmında yer alan oval kısım oldukça önemli. Bebeğinizin rahat etmesi ve fiziksel sağını desteklemek için önemli bir ayrıntı olan bu oval alan aynı zamanda bebeğinizi sallamanız için de size epey bir yardımcı olacaktır. 
 • Yıkanabilir bir kumaştan imal edilmiş pusetler kullanım kolaylığı açısından oldukça başarılıdır. Minik yavrunuz için gerekli hijyenin sağlanması için yıkanabilir kumaştan vazgeçmeyin.
 • Boyun pedi ve yastığı olan pusetler henüz kendi boynunu tutamayan bebeğinizin sağlığı ve konforu için oldukça önemli.


Bebek arabası

Bebeğinizi güvenle taşırken size de zorluk çıkarmayacak bir bebek arabası seçmek oldukça önemli ve hassas bir konu. Bu konu şakaya gelmez ve deneme yanılma yöntemiyle olacak bir şey değil. En başından doğru seçimler yapmak sizi büyük bir maddiyattan kurtardığı gibi asıl mevzunuzun bebeğinizin güvenliği olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Peki iyi bir bebek arabası nasıl olmalı?

 • Alacağınız bebek arabasının mutlaka güvenlik sertifikası olmalı.
 • Bebeğiniz kucağınızdayken bile tek elle açıp kapayabilmelisiniz. 
 • Katlandığında arabanızın bagajına sığabilecek büyüklükte olmalı.
 • Çift yönlü olmalı. İstediğiniz zaman bebeğinizi kendinize çevirebilmelisiniz.
 • Hafif bir metalden yapılmalı ve tekerleri 360 derece dönebilmeli. 
 • Ekstra bir sepeti olmalı. Bebeğiniz için yanınızda taşıdığınız yedek kıyafet ve bezeleri rahatlıkla alabilecek bir sepet hayatınızı kolaylaştıracaktır. 

 


4 Baby Eagle Alüminyum Lix Çift Yön Bebek Arabası gibi bir bebek arabası bebeğinizin ilk yıllarında sizin ve onun için vazgeçilmez olabilir.

Bebek arabası, puseti ya da travel sistem hangisini tercih ederseniz edin en önemlisi bebeğiniz bir gülümsemesi olsa gerek. Sizin onunla kurduğunuz sevgi bağı ve güveni hiçbir şeyin sağlamayacağından eminiz. Siz onun yanında olduğunuz sürece o hep güvende kalacak.


Bu arada ben minik yavrumu koynumdan ayırmam, pusetle arabayla uğraşamam diyorsanız Bebek kanguru modelleri ve dikkat edilmesi gerekenler yazımız tam size göre.