Cam ve seramik ürünler kullanmanın püf noktaları

Ev dekorasyonu deyip geçmemek gerekiyor. Küçük bir ayrıntı bile evinizin bütün havasını değiştirebilir, konforunuza konfor katabilir ve misafirlerinizin beğenisini kazanmanızı sağlayabilir. Ev dekorasyonunuzda cam ve seramik ürünler kullanmak, evinizi farklılaştıran küçük ancak son derece etkili detaylar arasında…

Dönüp dolaşıp günün sonunda kavuşacağımız evimizin, hayatımızda ayrı bir önemi var. Yoğun bir iş günün ardından ya da arkadaşlarla koşuşturmalı bir günün sonunda evimiz adete kollarını açıp bizi bekliyor. En rahat ettiğimiz, ayağımızı uzatıp günün yorgunluğunu attığımız mekân evimiz, aslına bakarsanız biraz iç dünyamız gibi.

Bir insanı, en iyi evinden başka ne anlatabilir ki? Hal böyle olunca da ev dekorasyonu oldukça önem kazanıyor.

Ev dekorasyonunuza cam ve seramik ürünler ekleyebilmeniz için birkaç ipucu hazırladık.

cam ve seramik ürünlerDekorasyonda cam ürünler kullanmanın püf noktaları 

Camın şeffaf zarafeti doğru kullanıldığında evinizde harikalar yaratabilir. Antik çağlardan beri kullanılan cam eşyalar, sizin eviniz içinde eşsiz parçalar. Eğer siz de camın zarafetinden faydalanmak ve evinize camdan bir dokunuş yapmak isterseniz bilmeniz gerekenler var;

  1. Seçeceğiniz cam objenin boyutuna dikkat etmelisiniz. Cam bir objeyi odanın assolisti olarak konumlandırmak, size büyük avantaj sağlayacaktır. Yanına koyacağınız diğer dekoratif objelerin boyu sizin için belirleyici olacaktır.
  2. Dekorasyon için kullanacağınız cam ürünlerin yeri de boyutu kadar önemli. Büyük bir yemek masasınız ortasına küçük bir cam dekorasyon ürünü koymak ya da küçük bir köşe sehpasının üzerine onun iki katı büyüklüğünden bir cam vazo koymak olacak şey değil.
  3. Camın asaletini tek başına kullanın. Cam saydamlığıyla ihtişamlı unutmayın. Cam dekorasyon ürünlerin içini doldurmak biraz işi basitleştirmek olabilir. Bırakın cam kendi başına bütün ihtişamını sergilesin. 
  4. Camın ince ve narin bir yapıda olduğunu unutmayın. Kazalara mahal vermemek için dikkatli olun. Cam dekorasyon ürününüz için sağlıklı kullanım alnını ve konumunu belirleyin. 

cam ve seramik ürünler
Flora Vazo, sade ve bir o kadar şık tasarımıyla evinizde camın zarafetini, canlı çiçeklerin renkleriyle buluşturmaya hazır. 

Dekorasyonda seramik ürünler kullanmanın püf noktaları 

Cam kadar eski bir tarihe sahip olan seramik, son yıllarda oldukça popüler. Salonda, bahçede, mutfakta, banyoda karşımıza çıkan seramiğin oldukça geniş bir kullanım alanı var. Yüksek sıcaklıkta pişmiş bir toprak parçası olan seramik, doğru kullanıldığında ömürlük olabilir. 

Piyasada fabrikasyon üretim seramikleri bulabileceğiniz gibi size özel üretim yapacak seramik atölyelerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Elbette burada belirleyici olan şey sizin bütçeniz olacak. Fabrikasyon üretim seramik dekorasyon ürünlerinin maliyetleri, özel üretim seramik dekorasyon ürünlerinden daha uygun fiyatlı olacaktır. Bütçeniz ne olursa olsun, evinize seramik bir dokunuş yapmadan önce dikkatle düşünmeniz gereken şeyler var.  

cam ve seramik ürünler

  1. Mutfağınızda kullanacağınız seramik fayansalar suya dayanıklılığıyla oldukça uzun ömürlü olabilir. İki ya da üç farklı seramik fayans mutfağınızı oldukça sıcak gösterecektir. Eğer mutfak dekorasyonunuz için seramik kullanmayı düşünürseniz renklerden ve desenlerden kaçmayın.
  2. Banyonuza seramik bir lavabo yerleştirmek, dergilerden fırlamış gibi bir banyoya sahip olmanıza neden olabilir; fakat eğer böyle bir fikriniz varsa mutlaka en doğru seçimi yapmalısınız. Seramiğin her ne kadar güçlü yapısı olsa da bazı kullanım alanlarında onu korumak zor olabilir. Eğer banyonuzda seramik bir lavabo isterseniz doğru aşamalardan geçmiş ve doğru teknikle imal edilmiş olanı bulmalısınız.
  3. Duvarınızı süsleyen seramik bir pano, evinizin bir anda sıcak ve doğal bir atmosfere sahip olmasına neden olacaktır. Hele bir de bunu kendinize özel olarak bir seramik atölyesinde yaptırdığınızda… Evinizde ki seramik bir sanat eseri, her gün size canlılık katabilir. 
  4. Seramik yapısı itibariyle her yere uygulanabilir. Salonunuzun ortasında duran şömineniniz kenarlarından merdiven aralarına kadar her yerde kullanabilirsiniz. Evinize renk katmak istiyor ama bunun konfor alanınızı daraltmasını istemiyorsanız seramiğe bir şans verin. Dekorasyonda seramik kullanmak hem mekândan tasarruf ettirecek hem de evinizde istediğiniz atmosferi yakalamanıza yardım edecektir.  

cam ve seramik ürünler
I Love Home seramik vazolar; dekorasyonunuz için en uygun boyuyla, seramiğin şıklığını evinize taşımak için aday. Siz de evinizi baştan dekore etmek için cam ve seramiğin büyüsünden yararlanabilirsiniz.

cam ve seramik ürünler
Ev dekorasyonu için daha fazla püf noktasına ihtiyacınız varsa Bütçe Dostu Dekorasyon Önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.