Erkekler için yaşlanma karşıtı bakım önerileri

Gelişen teknolojiyle birlikte yaşlanmanın getirdiği olumsuz etkilerden kurtulmak artık çok kolay. Günümüzde sadece kadınlar değil, birçok erkek de genç ve bakımlı görünmek için yaşlanma karşıtı ürünler kullanıyor. 

Yaşlanan sadece kadınlar değil, erkekler de yaşlanıyor. Cilt bakımı, yaşlanma karşıtı bakım ürünleri kulağa kadınlar için gelebilir; ama günümüzde erkekler de hiç olmadığı kadar yaşlanmayı önleyen bakım ürünlerine yöneliyorlar. Hatta gün geçtikçe yaşlanmaya karşı bakım talep eden erkeklerin sayısı artıyor ve bu artış erkeklere özel ürünlerin çeşitlenmesine ve erişilebilir olmasına neden oluyor.

Erkek adam yaşlanmaz mı?

Lafı hiç uzatmadan soruya cevap verelim: Evet yaşlanır. Hele birde uyku düzeni olmayan, yediklerine dikkat etmeyen, günlük egzersizden bihaber, spor salonunun yolunu çoktan unutmuş erkekler daha da erken yaşlanır. Bir de bütün bunlara günlük stres eklenince şimdiden on yaş daha yaşlı göstermeye başladınız. 

“Ee yaşlanma karşıtı kremler ne güne duruyor?” dediğinizi duyar gibiyiz. Yaşlanma içten başlar: Eğer siz yaşlanma karşıtı bir yaşam sürmüyorsanız, istediğiniz kadar kremi boca edin yüzünüze… Bunun hiçbir işe yaramadığını anlamanız çok zamanınızı almayacak.   

Bir erkeğin yaşlanma karşıtı bakım yapmadan önce yapması gerekenler

-Stresten uzak durun! Bunun için meditasyon ve mindfulness deneyebilirsiniz.

-Dinlenin! Kaliteli ve yeterli uykuya dikkat edin. 

-İyi beslenin! Yediklerinizin üzerinizdeki etkisini küçümsemeyin. Şeker ve trans yağdan uzak durun. Bunlar sadece sizin formada kalmanız için değil, aynı zamanda yıkıcı etkilerden korunmanız için de. Özelikle şekerin kanda kolajen liflerine tutunarak onları işlevsiz bir hale getirdiğini; yani sizi erken yaşlandırdığını unutmayın.

-Egzersiz yapın! Günlük rutininiz mutlaka egzersiz ekleyin. Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa ya da sevmiyorsanız, gün içindeki hareketiniz artırın. Merdivenleri kullanın ya da ofise giden yolun bir kısmını yürüyün. Bu hareketlilik kan dolaşımınız hızlandırarak, cildinizin daha fazla oksijen almasını sağlayacak ve sizi genç tutacaktır. 

-Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin! Son yapılan araştırmalar gösteriyor ki, güneşin cilt üzerindeki etkileri oldukça olumsuz olabiliyor. Cilt lekelerinin temel sebeplerinden olan güneş aynı zamanda erken yaşlanmayı tetikliyor. 

-Yaşlanma karşıtı bakıma çok geç olmadan başlayın! Son zamanlarda yapılan araştırmalar, yaşlanma karşıtı bakıma erken yaşta başlayan erkeklerin, geç yaşta başlayan erkeklerden daha avantajlı olduğunu gösteriyor; yani ne kadar erken o kadar iyi.  

Erkekler için yaşlılık karşıtı bakım

-Antioksidanlar yaşlanmayla savaşan en önemli elemanlar. Özellikle C, E, A vitaminleri; Koenzim Q10, lipoik asit oldukça önemli. Antioksidan yönünden zengin besinleri öğünlerinize ekleyebileceğiniz gibi dışlardan takviye olarak da alabilirsiniz. Ocean Plus Koenzim Q10 bu konuda iyi bir örnek.

-Cilt asitleri, cildinizi yenilenmeye teşvik ederler. Yüzeydeki ölü tabakayı soyarak tazelenen cildiniz yaşlanma konusunda da elini yavaş tutacaktır. Hermaderm Superserum Aha Peeling ölü hücreleri yüzünüzden uzaklaştırmak için göreve hazır.

-Erkek yaşlanma bakım setlerini hayatınızın bir parçası haline getirin. Temizle, arındırma ve nemlendirme üçlüsü vazgeçilmeziniz olsun. Unutmayın temiz ve nemli bir cilt, erkekler için en iyi yaşlanma karşıtı yöntemdir. Oriflame Novage Men Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Seti ayna anda etki için uygun bir aday.

Erkek adam şöyle, erkek adam böyle kalıpları çoktan geride kaldı. Eğer sizde kadınları çekim alanınıza dahil etmek istiyorsanız bunun altın kuralı bakımlı olmak. Bu demek oluyor ki yaşlanma karşıtı bakım artık hayatınızın bir parçası olmalı. Erkek cilt bakımı konusunda daha detaylı bilgilere konunun inceliklerini anlattığımız içeriğimizden ulaşabilirsiniz.