Günlük Saç Modellerinde Saç Aksesuarları

İşe giderken, alışverişe çıkarken ya da arkadaşlarla buluşmaya çıkarken hızlıca şekil verdiğiniz saçlarınızı aksesuar dokunuşlarıyla farklılaştırabilirsiniz. Romantik, bohem veya asi tarzlar yaratabilmenize yardımcı olan farklı aksesuarlar, raflarda sizleri bekliyor. Hangi aksesuarı nasıl kullanacağınızı bilerek kombinlerinizde şıklık yaratabilirsiniz. İşte saç şekillerinde yenilik sağlayacak, pratik saç aksesuarları:

Saç Aksesuarları Hayat Kurtarıyor

Kaynak: i.ytimg

Saç aksesuarları, yalnızca varlıklarıyla bile şık bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Anında saçlarınıza özenli ve bakımlı görünüm kazandıran bandanalar, fularlar, taçlar ve tokalar günün her anında sizlere eşlik etmeye hazırlanıyor.

Farklı şekillerde bağlanabilen fularlar, bohem bir görünüm yaratıyor.

Saç aksesuarlarını seçerken mevsime, stilinize, kombininize ve yılın trendlerine dikkat etmelisiniz. Doğru bir seçim ile birkaç dakikada saçlarınıza takacağınız bir aksesuar, bütün havanızı değiştirebiliyor.

Bohem Stillerin Vazgeçilmezi Eşarplar

Bohem tarzın vazgeçilmezi olan saç aksesuarları arasında ipler, tüyler, eşarplar sayılabiliyor. Gypsy tarzı olarak özetlenebilecek bir stil hayal ediyorsanız, farklı renklerde ve boyutlarda eşarplar alarak kombinlerinizde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Eğer 70’lerin hippi tarzını anımsatacak bir bandana modeli istiyorsanız, uzun bir fuları saçınızın arka tarafına doğru getirerek, alnınızın üstünde düğümlemelisiniz. Saçlarınızı açık bırakarak, bandana ile tarzınızı oluşturabilirsiniz. Yaz aylarında ince fularlar ile elde edebileceğiniz şık görünümü kışın ise örgü bantlarla sağlayabilirsiniz. Eğer toplu saçlar için bir saç aksesuarı arıyor ve bohem stillerde eşarp bağlamayı istiyorsanız uzunca bir eşarp bularak işe başlamalısınız. Eşarbın ortasını ense kısmınıza denk getirdikten sonra eşarbı üstte çapraz geçirerek yeniden aşağı doğru dolayabilirsiniz. Aksesuar çok uzunsa birkaç kez baş etrafına sarabilir, kısa ise ensede düğümleyerek bohem görünüm elde edebilirsiniz. Büyük halka veya tek kulağınıza takacağınız uzun küpeler de eşarplarla çok hoş görünebiliyor.

Yılın Modası Zarif Saç Takıları

Bu yıl saçlarda yarım açık modeller çok moda! Elbette bu modellere zarif aksesuarlar da eşlik ediyor. Zarif çiçeklerle süslenen taçlar, incili zincirler, dantellerle tamamlanan ipli modeller saçlarda yılın trendini oluşturuyor. Günlük kullanımda ince saç aksesuarlarını tercih ederek zarif görünümünüzü tamamlayabilir, özel günlerde daha büyük seçimlerle saçlarınızla ilgi odağı olabilirsiniz. Boncuk ve tellerle desteklenen aksesuarlar saçı bir yandan tutarken, diğer yandan da saçların görünümünü şıklaştırıyor. Sıklıkla açık saçlarla tercih edilen yeni nesil tokaları örgülerinizin içinden geçirebilir, topuzlarınıza dolayabilir veya at kuyruğundan sarkıtarak modern bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Retro Havanız ile Fark Yaratın

Kaynak: d.wpimg.pl

Küçük fularları başa bağlayarak pin up kızlarının stillerine sahip olabilirsiniz. Puantiyeli desenler, burgulu saçlar ve zarif topuzlar ile retro görünüm elde etmek çok kolay.

Saç aksesuarları ile tek dokunuşta retro bir tarz yaratmak da mümkün.

Saç aksesuarlarını retro gözlükler, ekose gömlekler ve kusursuz bir eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Eğer fular bağlamakta zorluk çekenlerdenseniz, fular gibi görünen saç bantları ve taçlar da aynı etkiyi verebiliyor.

Kışın Tarz Yaratmak Daha Zor Diyenler, Dikkat!

Kışın saçlarınızı aksesuarlarla hem soğuktan koruyabilir hem de şık görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bu yıl ressam şapkaları yeniden moda. Dilerseniz sade süet bir model, dilerseniz zımbalarla süslü deri bir şapka sizleri bekliyor. Kış aylarında kullanacağınız renk renk şapkaları dolabınıza ekleyerek, kış şıklığına örnek olabilirsiniz.

Alternatif Tarza Küçük Dokunuşlar

Kaynak: hearstapps

Rasta veya Afrika örgüsü gibi saç modelleri, örgü kuyruklar veya saç tüyleri ile tamamlanıyor. Günlük kullanabileceğiniz aksesuarların yanına renkli saçlar da taktırabilirsiniz. Alternatif bir tarz kazandıracak aksesuarlar, profesyoneller tarafından kalıcı olarak saça monte edilebildiği gibi, takıp çıkarılabilen tokalı şekiller halinde de kullanılabiliyor. Renkli saç tüyleri ile rengarenk bir tarz sizi bekliyor.

Pratik Saç Modelleri için Pratik Tokalar

Kaynak: thegadgetflow

Yeni nesil saç tokaları saçların daha kolay şekillendirilmesine de yardımcı oluyor. At kuyruğu için özel tasarlanan kalın tokalar, kuyruğun daha dik durmasına yardımcı oluyor. Minimalist tasarımları ile dikkat çeken tokaların uzunlukları tasarıma göre değişiyor. Hem sportif hem de klasik tasarımları bulunan at kuyruğu tokaları, lastiğin de kamufle edilmesini sağlıyor. Tokaların altın veya gümüş renklerde tasarımları bulunabildiği gibi kadife ve süet kaplı, kumaşlı modelleri de kullanıcılara sunuluyor.

Topuzlarda Gür Görünüm

Kaynak: makeup.com

Topuz süngerleri saçların topluyken daha gür görünmesine destek veriyor. Balerin topuzu yapma süresini dakikalara indiren topuz süngerlerinin farklı boyutlarda alternatifleri de bulunuyor.

Topuz süngeri, son dakika programları için, her genç kızın dolabında bulunması gereken parçalardan biri.

Günlük olarak rahatlıkla kullanılabilecek topuz tokalarının içinden saç geçirildikten sonra, süngerin çevresine doğru elle açılıyor. Saçlar tokayı kaplayacak şekilde bağlanarak düzgün veya dağınık topuzlar elde ediliyor. Özellikle genç kızların gözdesi olan topuz tokaları, acil gece organizasyonlarında da kuaföre yetişme derdine son veriyor. Kısa sürede yapılan, özenli görünen saçlar, pratiklik beklentisine karşılık veriyor.

Saçlarda Bahar Mevsimi

Kaynak: allthingshair.com

Saçlarda çiçekli taçların yanı sıra canlı görünümlü yapay ve tek çiçekler de kullanılıyor. Kulağın arkasına alınan bir papatya, topuz üstüne yerleştirilen tek bir karanfil veya saça iliştirilen bir gelincik ile saçlarınıza bahar mevsimini getirebilirsiniz. Özellikle taraklı tokalarda kullanılan yapay çiçekler, genellikle açık veya topuz saçlara eşlik ediyor. Özellikle omzu açık kıyafetlerle çiçekleri kombinleyerek, gypsy modasını stilinize taşıyabilirsiniz.

Hepsiburada, saç aksesuarları ihtiyacında da yüzlerce ürün çeşidi ile ilk adres olmaya devam ediyor. Siz de saçlarınızın kolaylıkla bakımlı ve hoş görünmesine yardımcı olacak aksesuarları Hepsiburada’dan seçebilirsiniz.