Güzellik ve bakım konusunda öne çıkan Youtube kanalları

Youtube, güzellik ve bakım konularında tam bir cennet. Yüzlerce hatta binlerce güzellik ve bakım kanalı, bu konuda yardım arayanlar için tavsiyeler, ürün testleri ve cevaplar barındırıyor. 

Güzellik deyince akan sular duruyor hepimiz için. Haliyle ayna karşısında geçirdiğimiz zaman uzuyor da uzuyor. Neyse ki Youtube gibi dijital platformlar, güzellik ve bakım konusundaki içerik üreticileriyle bu süreyi kısaltmak veya daha verimli hale getirmek için var. Gelin bu Youtube kanallarına birlikte bakalım!

Youtube’dan gelen güzellik

Youtube’dan ne öğreneceğim demeyin; artık dijital bir çağda yaşıyoruz ve haliyle bilginin yeni ev adresi dijital. Koca koca kütüphanelere gidip sayfalarca kitap karıştırmak yok ve en iyisi hangisi dedikodularına kulak kabartarak zaman harcamamıza da gerek kalmadı. Tek tıkla her şey parmaklarınızın ucunda.

Hal böyle olunca da en iyi güzellik tüyoları Youtube’de toplanmış durumda. Marka incelemelerinden, iyi bir cilt temizliği nasıl yapılıra; ince makyaj hilelerinden gençlik iksirlerine kadar her şey Youtube’da. Ama bir uyarı yapmak için tama zamanı sanırım izlediğiniz her kanal doğru bilgi vermeyebilir ya da önerilen bakım sizin cildiniz için uygun olmayabilir. Bu durumlar için dikkatli davranmak oldukça önemli.

Güzellik ve bakım konusunda en iyi Youtube kanaları

Naturally Serein’in Youtube kanalına bayılacaksınız. Denemek istediğiniz yüzlerce ürünü sizden önce deneyen bununla da kalmayarak içerik analizi yapan ve bu analizleri bilimsel makalelerle destekleyen ama bir o kadarda eğlenceli bir Youtube kanalı.

Makyaj dünyasında olup bitenler sizi de rahatsız ediyorsa ve canlı hayvan deneyi yapmayan bir marka arıyorsanız doğru yerdesiniz. Vegan makyaj için Etik Seçimler kanalına bakmakta fayda var.

Cilt temizliğinde devrim yaratan öneriler, sadece güzelliğe değil sağlıklı bir cilde de yatırım yapan bir kanal arıyorsanız Ceyda Şinağ’ın kanalına mutlaka bakın deriz.

Sadece güzellik ve bakım değil stil konusunda da tavsiyeye ihtiyacınız varsa bu kanala bir bakın deriz. Safiya Nygaard, güçlü içeriği ve isabetli atışlarıyla en iyiler arasında yer alan bir Youtube kanalı.

Mutfakta olanlarla hemen bir maske yapayım, güzelliğime bakayım diyenlerdenseniz Farah Dhukai’nin kanalı tam sizlik. Hem makyaj tüyolarıyla da sizi memnun edebilir. Bizden söylemesi.

Birbirinden eğlenceli videolarıyla sizi ekranın karşısına kilitleyecek LipsticknCurls aynı zamanda kadınlara verdiği özel yaşam tavsiyeleriyle de oldukça iyi.

İsterseniz motive olmak için isterseniz de makyajın ince detaylarını öğrenmek için Ilgın Özgan‘ın kanalını ziyaret edebilirsiniz. Kanalda aynı zamanda seyahat ve yemek temalı videolar da mevcut.

Değişim videolarını sever misiniz? Cevabınız eğer evet ise Merve Özkaynak ve Youtube kanalı tam size göre. Yaşam tüyolarından motivasyon videolarına; cilt bakımından makyaj sırlarına kadar her şey kompakt bir şekilde karşınızda. 

Hazır saydığımız youtube kanalları sayesinde bakım ve güzellik tiyoları almışken ben bunu bir adım daha öteye götüreyim, güzelliğimi içeriden dışarıya taşıyıp fazla kilolarımdan da kurtulayım derseniz; Detoks nasıl yapılır? Zayıflamanıza yardımcı olacak 4 farklı detoks içeceği yazımızda birbirinden nefis detoks içeceğini keşfedebilirsiniz. 

Makyaj malzemelerinden nemlendiricilere, saç bakım ürünlerinden cilt bakım ürünlerine kadar geniş bir alana yayılan ‘güzellik ve bakım’ dünyasında doğru ürünleri bulmak ve kullanmak da son derece önemli. Hepsiburada’nın “Kozmetik Kişisel Bakım Ürünleri” kategorisi içerisinde bulunan yüzlerce ürünle bu konuda size yardıma hazır.