Her bütçeye uygun bebek arabaları

Henüz hangi bebek arabasını alacağınıza karar veremediyseniz ya da bebek arabanızdan memnun değilseniz ve değiştirmek yatıyorsa gönlünüzde, o zaman bu yazımız tam size göre. Havalar güzelleşti, park bahçeler şenlendi. Haydi, şimdi bebeğinizi alıp güneş ışığından faydalanmanın tam zamanı!

Bir elin nesi var, iki elin sesi var

Bebek arabası seçerken o kadar fazla kriter çıkıyor ki anne babaların karşısına kafalar netleşeceğine daha da karışıyor. Bunların en önemlilerinden biri arabayı itmek için kullanılan bölüm. Eğer tek elle kontrol edebilmek sizin için ihtiyaçsa mutlaka itme sapının yekpare olduğu modelleri tercih etmelisiniz. Baston tipi olanların farklı birçok avantajı vardır ancak tek elle kullanım için uygun değildir.

Yine benzer şekilde, tek elle açıp kapamak sizin için önemliyse seçim yaparken ‘tek elle kapanma’ ve ‘kapandığında çekme kolu bulunan böylece kolayca taşınabilen’ özelliklere sahip ürünleri tercih etmenizde fayda var.

Bebek arabası seçiminizde konfordan vazgeçmeyin

bebek

Bazı modeller ancak bebeğiniz altı ayını ya da bir yaşını geçtikten sonra kullanılabiliyor. Eğer bebek arabasını bebeğinizin doğumundan itibaren kullanmak istiyorsanız seçim yaparken ‘doğumdan itibaren kullanılabilir’ ibaresinin olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

bebek

Joell Truva Travel Sistem Bebek Arabası en çok tercih edilen arabalardan biri. Doğumdan itibaren kullanılabilme özelliğine sahip ve 5 noktalı ayarlanabilir emniyet kemeri var. Bu model, tam yatabilen ve ayarlanabilen sırt desteği ile ebeveynlerin gözdesi olacak!

Bebeğiniz büyüdükçe bedeni ve ihtiyaçları da farklılaşacaktır. Bu nedenle seçim yaparken çift yönlü kullanılabilen oturma ünitesi ve birçok pozisyona ayarlanabilen bir sırt dayanağının bulunması hayat kurtarıcı olabilir. Böylece bebeğiniz geliştikçe oturma şeklini ve sırt dayanağını ona uyarlayarak bebeğinizin konforundan ödün vermemiş olursunuz. Aynı şekilde tam yatar pozisyona dönüşebilen bir model bebeğinizin arabasında uyurken de rahat etmesini sağlayacaktır.

Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz seçenekleri görmek için sizi “seyahat sistem bebek arabaları” kategorimize alalım.

Eşyaları taşımak için geniş iç hacimli sepet

bebek

Çocuk sahibi olanlar bilir, her yola çıkışta muhtemelen çocuğunuzun kilosundan fazla ekipmanı da beraberinde taşımanız gerekir. Bu nedenle geniş iç hacimli alt sepete sahip modeller eşyalarınızı kolayca depolamak ve taşıyabilmek konusunda size büyük kolaylık sağlar. Benzer şekilde – sabit veya çıkarılabilir –  biberon ve bardak askısının olması da işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. 

Elele Allroad 2 Travel Sistem Bebek Arabası geniş iç hacme sahip sepetiyle ihtiyaçlarınıza uygun. Üstelik eşyalarınızı daha rahat muhafaza etmeniz için fermuar ve kapağa sahip. Ekstra büyük ve fonksiyonel sepeti olan bu model ile bebeğinizin ihtiyacı olan her şeyi aynı anda taşıyabileceksiniz.

Önce hafiflik diyenler için baston bebek arabaları

Baston bebek arabaları ancak bebeğiniz altı ayını doldurduktan sonra kullanılabilir. Diğer modellere göre çok daha hafif ve pratiktir. Kolay katlanır, kolay taşınır, dayanıklıdır, arabanızın bagajında fazla yer kaplamaz. Eğer en temel önceliğiniz; pratik ve hafif olmasıysa baston bebek arabaları ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Baston tipi modellerin farklı alternatiflerini görmek için “baston bebek arabaları” kategorimizi inceleyebilir ve bebeğiniz için en uygun modeli satın alabilirsiniz.

Ve tabii ki her şeyden önce güvenlik

Tüm bu ihtiyaçların dışında mutlaka dikkat etmeniz gerekenler; seçeceğiniz modelin kullanıcı dostu ve fakat bebeğinizin açamayacağı kadar sağlam bir emniyet kemeri sistemi ile etkili bir fren mekanizmasının bulunmasıdır.

bebek

Sadece Hepsiburada’dan bulabileceğiniz Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası, tüm bu özellikleri karşılayan ve aynı zamanda bütçe dostu bir model. 5 Noktalı Emniyet Kemerleri, özel ön bar yerine takılabilen yemeklik takımı, kolayca monte edilebilir ve çıkarılabilir ana kucağına sahip bu bebek arabası ebeveynlerin en büyük yardımcısı olacak.

Eğer ihtiyaçlarınız kafanızda netleştiyse sizi birbirinden renkli ve farklı seçenekleri içeren “bebek arabaları” kategorimize bekleriz. Bazı anneler arabadansa kanguru ile daha rahat ediyorlar. Eğer siz de seçiminizi kangurudan yana kullananlardansanız mutlaka “bebek kanguru modelleri” ile ilgili yazımızı okuyun!

Şimdiden iyi gezmeler…