Instagram’ın Fitness Fenomenleri

 

Spor yaparken en büyük yardımcılarınızdan birinin de sosyal medya olduğunu biliyor muydunuz? Hem fotoğraf hem de video paylaşım imkanı sunan ve kendi alanında rakipsiz olan Instagram, üyesi olan birçok fitness fenomeni sayesinde günlük hayatını sporla birleştirenlerin etkileneceği hikayeler barındırıyor. Fitness yaparken kendinizi geliştirmek isteyebileceğiniz tüm alanlarda tecrübeli antrenörlerden ve sporculardan yararlanabilirsiniz, onların antrenmanlarını tekrarlayıp tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. Instagram’daki fitness fenomenleri arasında ilginizi çekecek ve yol göstericiniz olacak kişiyi bulmak için doğru yerdesiniz. Spor dünyasının fenomenleriyle tanışmaya hazır olun!

“Gerçek bir yeniden doğuş hikayesi.”

Katie Dunlop – @lovesweatfitness

Kaynak: instagram

318 bin takipçisi bulunan Katie Dunlop, özellikle geçirdiği dönüşümle dikkat çeken bir isim. Eski ve yeni fotoğraflarını belirli aralıklarla paylaşan Dunlop, bu görselleri motive edici yazılarla destekleyip sizi de harekete geçmeye davet ediyor. “Ben yaptığıma göre sen de yapabilirsin” diyerek basit ve etkili bir yol kullanan Dunlop, düzenli olarak kadınlar için bir aylık hedeflerden oluşan programlar paylaşıyor ve her ay vücudun farklı bir bölgesine odaklanmanızı sağlıyor. Üstelik böylesine etkili ve verimli bir programı kendi sitesine ücretsiz olarak üye olan herkesle paylaşıyor.

“Yaşına inanmakta zorluk çekeceğiniz bir fenomenle tanışmak üzeresiniz.”

Tony Horton – @tonyshorton 

Kaynak: instagram

60 yaşındaki Tony Horton, dış görünümüyle 214 bin takipçisini kendisine hayran bırakıyor. Olduğundan bir hayli genç gösteren Horton, uzman bir fitness antrenörü olmasına rağmen işine eğlence ve espri katmayı seven bir fenomen. Sık sık başvurduğu esprili paylaşımlarıyla hayran kitlesinin spora eğlenceli bir gözle bakmasına yardımcı oluyor. Önerdiği egzersiz programlarının spor salonuna gitme şartı koşmayıp evde yapmaya da uygun olması, kendisinin bir diğer avantajı. Antrenmanlarının önemli bölümlerini Instagram hesabından paylaşırken tüm detayları görmek isteyenler için bir de YouTube kanalı bulunuyor.

“HIIT kardiyo egzersizlerinin dünyadaki bir numaralı yıldızı.”

HIITMAX® – @hiitmax

Kaynak: instagram

HIIT kardiyo alanında sadece Instagram’ın değil dünyanın en zengin bilgi depolarından biri olan ve bir markaya dönüşen hesap, Michael Morelli’nin 677 bin takipçisine seslenmesini sağlıyor. Yüksek tempolu kardiyo antrenmanlarından oluşan HIIT egzersizlerini tüm detaylarıyla paylaşan HIITMAX, farklı insanların sağlıklı dönüşümlerini de paylaşarak takipçilerinin tamamını spor için motive etmeyi başarıyor.

“Diyabet, bir fitness ikonu olmanıza engel değil.”

Jay T. Maryniak – @jtm_fit

Kaynak: instagram

500 bine yaklaşan takipçi sayısıyla kronik hastalıkların spor yapmaya engel olamayacağının en başarılı örneklerinden biri olan antrenör Jay Maryniak, bir tip 1 diyabet hastası. Maryniak’ın fitness dünyasının popüler isimlerinden biri haline gelme bir numaralı sebebi ise güç ve dayanıklılık odaklı benzersiz çalışmaları. Bir antrenörün işini ne kadar sevebileceğini paylaşımlarında kolaylıkla göreceğiniz tecrübeli antrenör, genelde spor salonunda yapılabilecek hareketler paylaşsa da evinizde de doğada yapacağınız alternatif çalışma metotlarına da yer veriyor.

“Spor yapmak istediğiniz zaman hiçbir engele yer yok.”

Derek Weida – @derekweida

Kaynak: instagram

500 bini aşan takipçi kitlesiyle Derek Weida, dünyada örnek alınması gereken en önemli fitness figürlerinden biri. Tek bacağı protez olan Weida, spor için hayatta hiçbir engelin olmadığını başarılı bir şekilde kanıtlıyor. Üstelik birçok fitness uzmanının yapmakta zorlanacağı hareketleri de kusursuz şekilde yapıyor çünkü imajıyla da fark yaratan Weida’nın fitness alanındaki odak noktası dayanıklılık. Vücudun sınırlarını zorlayan çalışmaları sayesinde herkesin neler yapabileceğini gösteren Derek Weida’nın profiline girip geçmişine doğru yolculuğa çıkıp büyülenmemek imkansız.

“Özel kuvvetlerden dünyanın en önemli fitness yıldızlarından biri olmaya uzanan yol.”

Tony Sentmanat – @realworld_tactical

Kaynak: instagram

Eski bir SWAT üyesi olan Tony Sentmanat, Instagram hesabına isim seçerken de SWAT kelimesinden (Special Weapons and Tactics) esinleniyor. Sentmanat’ın fitness dünyasındaki uzmanlık alanı ise tamamen kuvvet ve dövüş odaklı. Bol bol güç gösterisi yapmayı seven Sentmanat, SWAT günlerinden kalma fotoğraflarıyla takipçilerini motive etmeyi seçiyor. Fitness dünyasında sınırları zorlayan birçok hareketi görülmemiş yeniliklerle bir araya getirmeyi seven hesap, kendine has hareket önerileriyle fark yaratıyor.

“Smith, vücut geliştirmede doğru ve planlı gelişimin önemini kanıtlıyor.”

Julian Michael Smith – @smith.julian

Kaynak: instagram

Julian Smith, 1 milyon takipçiyi aştığı hesabı ile kaslı ve güçlü bir vücuda ulaşmak isteyenlerin en büyük destekçilerinden biri. Birbirinden zorlayıcı antrenmanları tüm detaylarıyla paylaşan Smith, her hareketin hangi bölgeye etki ettiğini de tüm hassaslığıyla anlatıp vücudun en doğru şekilde gelişmesini sağlıyor. Vücut geliştirme dünyasının parlayan yıldızı, “plate hammer curl” başta olmak üzere kendine has hareketleriyle sizi başka yerde bulamayacağınız özel yöntemlerle de tanıştırıyor. Özel programlara üye olmak isteyenlere ise aylık 6 dolar karşılığında hizmet veriyor.

“Aynı anda hem hamile hem de iki çocuk sahibi olmanın spora engel olmadığının kanıtı.”

Alexa Jean – @alexajeanfitness

Kaynak: instagram

Çocukların yanında evde yapılabilecek fitness hareketleriyle ünlenen Alexa Jean, özellikle 2016’daki hamilelik sürecindeki paylaşımlarıyla dikkat çekmişti. 2018 sonu ve 2019 başında yine hamile olan sporcu, hamileyken de doğru hareketler uygulandığında fitness yapılabildiğini gösteriyor. 1,7 milyonluk takipçi kitlesi sayesinde hem spor salonuna gitmeye fırsat bulamayanlara hem de çocuklarıyla birlikte spor yapmak isteyen annelere hitap ediyor.

“Fitness fenomenleri arasında en etkileyici dönüşüm programlarının yaratıcısı.”

Kayla Itsines – @kayla_itsines

Kaynak: instagram

Yunan asıllı Kayla Itsines, 11 milyonluk takipçi kitlesiyle dünyanın en ilgi çeken fitness uzmanlarından biri. Itsines, kendi yazdığı kişiye özel fitness programlarındaki başarılarıyla dikkat çekiyor ve takipçilerinin “önce/sonra” fotoğraflarını hemen hemen her hafta paylaşıyor. 3-4 ay kadar kısa sürelerde insanların vücutlarını yenilemeyi başaran Kayla Itsines, genellikle 28 günlük programları kullanıyor ve bu programları birkaç aylık tekrara yayarak büyüleyici değişimlerin bir parçası oluyor.

Örnek alacağınız ve tavsiyelerine uyacağınız fitness fenomenini belirledikten sonra buraya tıklayarak Hepsiburada’nın Fitness Ürünleri kategorisinde ihtiyacınız olan her şeyi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.