Kalıcı Makyaj ile Her An Bakımlı Görünüm

Kurumsal bir işte çalışan ya da devamlı olarak bakımlı görünmek isteyen her kadın, her gün makyaj yapma zahmetinden kurtulmanın yollarını arıyor. Bir yandan gün içinde tazeleme gereği duyulmayan makyaj ürünleri popülerleşirken, diğer yandan da kalıcı makyaj uygulamaları dikkat çekiyor. Günün her anında bakımlı görünmenin sırrını veren, aylarca yenileme gereği olmadan kullanılabilen kalıcı makyaj uygulamaları, kadınları makyajla uğraşmaktan kurtarıyor. Profesyonel ellerin yaptığı kalıcı makyajlar hem kusursuz görünmenin hem de yorulmadan her an bakımlı olmanın anahtarı…

Dövme Gibi Ama Tam Olarak Değil 

Kalıcı makyaj tamamen organik boyalarla gerçekleştiriliyor. Mikro iğneler vasıtasıyla deri altına nakşedilen boyalar yüzde makyaj etkisi bırakıyor. Tek kullanımlık olan bu iğneler, steril ortamlarda uzmanlar tarafından uygulanıyor. Kolaylıkla “dövme gibi” şeklinde tanıtılsa da, kalıcı makyaj dövmeden biraz daha farklı: İğneleri çok daha küçük ve üst deriye etki edebiliyor. Ayrıca dövmeden çok daha az acı veren uygulamalar esnasında, uygulama yapılacak hassas derinin üzerine anestezik kremler sürülerek acı hissi ortadan kaldırılıyor. Doğal yağlar ile kişilerin rahatlaması sağlanıyor ve dakikalar içinde aylarca kullanılabilecek makyajlar, kaşlar veya renklendirmeler tamamlanıyor.

Kalıcı makyaj uygulamalarında cilt krem ile uyuşturulur ve acı hissedilmez.

Dakikalar İçinde Makyaj Zahmetinden Kurtulun

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünenlerin acı dışındaki bir diğer endişesi ise zaman… Saatlerce aynı yerde durmanın veya uzun süre işlem altında kalmanın stresini yaşayan kişiler ise boşuna kuruntu yapıyor. Kalıcı makyaj uygulamalarının süresi, cilt yapısına, esnekliğine, cildin nem oranına, uygulamanın içeriğine göre değişse de ortalama olarak birkaç dakika içinde sona eriyor. Makyajın kalıcılığı da yine kişinin cilt özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Kalıcı dövme boyaları senelerce yıpranmadan dururken, kalıcı makyaj için kullanılan organik boyalar aylar içinde ciltten atılarak yenileme ihtiyacı doğuruyor. Kimi zaman ise ufak rötuşlarla çok daha uzun süre makyajın kullanımı sağlanabiliyor. Uzmanlara danışıp, cilt muayenesinin ardından kalıcı makyaj uygulaması için ortalama bir zaman bilgisi alabilir ve kalıcı makyajı cildinizde deneyerek ne kadar sürede teninizin boyaları dışarı attığını gözlemleyebilirsiniz.

Kalıcı makyajın ortalama kalıcılığı 1 ya da 2 yıldır.

Kalıcı Makyaj ile Dudaklar, Kaşlar, Gözler Yeniden Biçimleniyor 

Kalıcı makyaj hakkında bilgi almaya başladığınızda muhtemelen, son dönemde bu alana eklenen gelişmelere inanamayacaksınız. Kaşları yeniden biçimlendiren, dudak ‌‌kontürünü belirginleştiren, gözlere kalıcı ‌eyeliner çeken uzmanlar, yüz ifadesini adeta ameliyatsız yeniden oluşturuyor.

  • Kaş ‌‌kontürü: Seyrek veya hiç olmayan kaşları doldurmak için kullanılan kaş ‌‌kontüründe en sık tercih edilen yöntem ‌microblading. Kıl tekniği olarak da adlandırılan işlem ile tek tek kıl görünümünde kaşlar çiziliyor. ‌3D kaş tekniği olarak özetlenebilecek işlem sonrası, kaşlar son derece doğal görünüyor. Kişinin doğal kaş rengine ve kalınlığına göre belirlenen işlem sonrasında kaş görünümü doğaldan neredeyse ayırt edilemez.
  • Dudak ‌‌kontürü: Dudak dolgusu ile dudakları büyüten ve şişkinlik kazandıran uygulamalardan farklı olarak ‌kontür bir göz yanılması sağlıyor. Aslında kişilerin dudakları doğal haliyle kalıyor. İçine herhangi bir madde enjekte edilmiyor. Yalnızca dudak kenarlarından ince bir hat halinde, dudak renginde boya geçilerek daha kalın bir görünüm sağlanıyor. Renksiz, solgun veya renk eşitsizliği bulunan dudakların iç alanları da kalıcı renklendirme ile boyanabiliyor. Dudaklarda yara izleri veya renk boşlukları varsa bu işlemi tercih edebilirsiniz. İnce dudaklara sahipseniz, yalnızca bir çizgi ile bile dudaklarınızın nasıl daha kalın görünebildiğine hayret edeceksiniz.
  • Kalıcı ‌‌eyeliner: Kalıcı ‌‌eyeliner, bakışları belirginleştirirken göz kusurlarını da gizleyebiliyor. Büyük gözleri normalleştiren, bitişik gözlere ayrıklık kazandıran uygulama bakışların vurgulanmasına yardımcı oluyor. ‌‌Eyeliner’ın şekli, uzunluğu ve rengi kullanıcılar ile görüşülerek belirleniyor ve işlem tamamlanıyor. Kirpikleri az olan kişiler de yine ‌eyeliner ile göz üzerinde daha yoğun kirpik görünümüne ulaşabiliyor. Uygulama sonrası hafif şişme ve kızarıklık dışında herhangi bir sorun görülmüyor. Uzman tarafından verilen merhem, düzenli kullanıldığında birkaç gün içinde iyileşme tamamlanıyor.

Düzenli bakım ile kalıcı makyaj yapılan yerler, yalnızca birkaç günde iyileşir.

Kalıcı Makyajın Avantajları Saymakla Bitmiyor

Kalıcı makyajın avantajları çok: Öncelikle duş aldıktan sonra herhangi bir rötuş gerektirmeyen bu uygulama, kullanıcılarına günlük koşuşturma içinde ciddi zaman kazandırıyor. Hazırlık süresini neredeyse yarıya indiren işlemler, havuzda veya denizde bile en bakımlı halinizde salınmanıza imkan veriyor. Yüz hatlarını belirginleştirerek kusurları kapatıyor. Yorgun görünüme son vererek, günün sürprizlerine hazırlıklı olmanızı sağlıyor. İki göze eşit ‌eyeliner çekmek neredeyse imkansızken, uzman ellerde yapılan kalıcı ‌‌eyeliner’lar her zaman simetrik görünüyor. Üstelik kalıcı makyaj yapılmış bir cildin üzerine makyaj da yapılabilir. Göz kapağınızda kalıcı ‌eyeliner olduğunda far sürebilir, maskara ile kirpiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Tercih burada size kalıyor. Elbette kalıcı makyajın da bazı “olmaz”ları var. Uygulamanın ilk günlerinde cildinizde hafif kabuklanma görülebildiği için sürekli ve yoğun nemlendirme yapmanız gerekiyor. Sauna veya buhar odası gibi aktivitelerden birkaç günlüğüne uzak durmalısınız! Uygulama yapılan yeri haşince kaşımak, sertçe silmek önerilmiyor.

Siz de ‌Hepsiburada’da yer alan kalıcı makyaj setleri arasından dilediğinizi seçerek kendinize bir kalıcı makyaj seti alabilir ve kendi ürünlerinizle uygulama yaptırabilirsiniz. Böylelikle uygulama alanındaki temizlikten ve ürünlerin sterilliğinden emin olarak, kalıcı makyajınızı güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.