Kamp Tutkunları İçin En Eğlenceli Grup Oyunları

Kamp yapmak, doğayla kucaklaşmanın belki de en keyifli yolu. Sadece birkaç saatliğine de olsa şehrin karmaşasından uzaklaşıp doğanın büyüleyici sakinliğine kendinizi bıraktığınızda tüm yorgunluğunuzu unutmaz mısınız? Peki bu büyüleyici sakinliğin ortasında konaklamak? İşte bu tam bir terapidir!

Kamp malzemelerinizi bagajınıza koyup doğanın derinliklerine doğru ilerlemeye başladığınızda artık siz de bu tutkunun esiriniz demektir.

Kamp yapmanın tadına varanların bundan vazgeçmesi hayli zordur. Mis gibi dağ kokusunu içinize çekmenin, ıssızlığın ortasında çadırınızın tepesinden yıldızları seyretmenin tadını başka yerde bulmak neredeyse imkansızdır. Çadırları kurup kamp masanızı orta noktaya yerleştirdikten sonra hazırlık telaşı yerini en keyifli saatlere bırakır. Şehir hayatında neredeyse unuttuğumuz, bizleri adeta ışık hızıyla çocukluğumuz döndüren oyunlar… Sessiz sinemadan yakan topa kadar kamp hayatının vazgeçilmezi bu oyunlar, bir yandan kahkaha dolu saatlerin mimarı olurken; diğer yandan günlük hayatın tüm streslerinden uzaklaşmamızı sağlarlar. Gündüz saatleri oradan oraya koşturduğumuz top oyunlarıyla renklenirken; akşam olduğunda ise kamp ateşini yakıp etrafında toplanır ve oyun oynamanın keyfini çıkarırız. İşte kamp etkinliklerimizi renklendiren birbirinden eğlenceli oyunlar

Kampta Oynanacak Oyunlar

  • Elbette Futbol

Dünyanın en popüler sporu olan futbol, tabii ki kamp alanlarının da starı. Şehir hayatında mesai aralarına sıkıştırıp halı sahaların boş vaktini kollayarak düzenlediğimiz futbol seanslarının aksine; kamp alanları uçsuz bucaksız bir futbol sahası vadediyor.

Eğer kamp ekibiniz futbolla yatıp futbolla kalkan bir ekip ise o kamp çok eğlenceli geçecek demektir.

Tek yapmanız gereken çadırınızı geniş bir düzlük alan üzerine kurmak ve futbol topunuzu bagajınıza atmayı unutmamak. Hepsiburada’dan alacağınız futbol aksesuarları ile kamp futbolu deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanız mümkün.

  • Liseliler Bilir; Badminton

Lise yıllarımızda beden dersi öğretmenlerimizin favori sporuydu. Bilin bakalım hangisi? Elbette badminton! Bir salon sporu olmasına rağmen rüzgarsız olması koşuluyla açık havada da oldukça keyif veren bir spor dalı. 2 raket ve 1 topla oynanan badminton, ekipmanlarının hayli hafif olması sebebiyle kamp tutkunlarının tercih ettiği etkinliklerin başında geliyor. Tüm vücudu kaslarını çalıştıran ve hayli efor gerektiren bu spor dalı, gece boyunca uyku tulumunuzun içinde mışıl mışıl uyumanızı sağlıyor.

  • Topu İsterseniz Arşa Değdirebileceğiniz Voleybol

Kapalı alanlarda voleybol oynayanların tavan yüksekliğinden şikayet ettiğini sıklıkla duyarız. Evinizin bahçesinde oynamak isterseniz bu kez de komşunun bahçesine kaçan topla uğraşmaktan oyunun yarım kalacağı kesin.

İşte size tavan yüksekliğinin olmadığı, komşularınızın bahçesinden hayli uzak bir alan!

Doğal yaşamın merkezinde uçsuz bucaksız kamp alanları… İsterseniz bir daire oluşturup rastgele oynayın, isterseniz de önceden aldığınız fileyi kurarak maç yapın. Hiç fark etmez. Mis gibi havayı içinize çekerek voleybol oynamanın keyfi paha biçilemez! Bagajınıza koyup kolayca kamp alanına taşıyabileceğiniz voleybol aksesuarlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Heyecanı Tırmandıran Slackline

Son dönemde üniversite bahçelerinde trend olan Slackline, bol ağaçlı kamp alanlarında oynanmaya uygun en eğlenceli oyunlardan biri. Bir denge sporu olan slackline, eni geniş, naylon bir halatı yerden yaklaşık 25-30 cm yüksek iki nokta arasına bağlayıp iyice gerdirerek bir ucundan diğerine yürüme esasında dayanıyor. İlk defa deneyecekseniz ipin altına bir minder yerleştirmek olası sakatlıklardan korunmak açısından önemli olabilir. İpin üzerinde dengede kalıp diğer uca yürümeye çalışırken tüm vücut kaslarınız aktif bir şekilde çalışıyor. Tek yapmanız gereken bir slackline ipi edinmek ve bu ipin uçlarını bağlayabileceğiniz iki ağaç bulmak. Sonrası kahkaha dolu bir antrenman. Oyunu iki takım halinde oynayarak rekabeti de tırmandırabilirsiniz.

  • Çocukluğumuzun Yıldızı Yakan Top

Hasret kaldığımız bir sokak oyunu daha! Çocukken eve girmek istemeyişimizin yegane sebebi. Tabii ki yakan toptan bahsediyoruz. Tüm kamp ekibini dahil edebileceğiniz yakan top oyunu, toplu halde oynanabilecek en eğlenceli oyunlardan biri. İki takım halinde oynanan bu oyun, köşede yer alan kişilerin ortadaki kişileri belli bir mesafaden topu sektirmeden ve kaptırmadan vurma esasına dayanıyor. Eğer kalabalık bir kamp grubuysanız yakan top mutlaka denemeniz gereken oyunlar arasında. Kahkaha dolu dakikalar garanti!

  • 90 Çocuklarının Favorisi İstop

90’ların çocukları burada mı? İşte bu sizin için geliyor. Sokakların favorisi: İstop!

Doğanın binbir rengini görebileceğiniz kamp alanları, istop oynayabileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Bir kişinin elinde topla ortada beklediği ve diğerlerinin onun etrafında daire oluşturduğu istop oyununda, topu tutan kişi etrafındakilerden birinin ismini söyleyerek topu atar. İsmi söylenen kişi topu tutabilirse o da başka bir kişinin ismini söyler. Tutamazsa bir renk söyler ve diğer oyuncular bu rengi bulmaya çalışırlar. Bu sırada ebe olan kişi, rengi bulamayan oyuncuları topla vurmaya çalışır. Etrafta doğanın her türlü renk tonunu görebiliyorken bu oyun oynanmaz mı? Elbette oynanır!

  • Akşamların Vazgeçilmezi Sessiz Sinema

Güneşi batırıp kamp ateşini yaktınız ve etrafında topladınız. İşte kamp ateşi etrafında oynanabilecek en keyifli oyunlardan biri: sessiz sinema. Sıkı durun, bu sessizlik kahkaha tufanıyla bozulacak. Yine 2 takım halinde oynanan bu oyunda, takımlardan biri seçtiği film veya kitabın adı karşı takımdan bir kişiye söylenir. Bu kişi, takım arkadaşlarına seçilen film veya kitap adını konuşmadan vücut dili ile anlatmaya çalışır. Arkadaş ortamlarının klasik eğlencesi olan sessiz sinema oyununda çok eğlenenlerden misiniz? Bir de doğanın ortasında kamp ateşi etrafında oynadığınızı düşünün! Paha biçilemez bir keyif olacağı kesin.