Kaş bakım ürünleri ve evde kaş bakımı yapmanın püf noktaları

Kaş bakımı deyip geçmemek lazım. Yüzümüzde bize karakter katan noktalardan en önemlisi hiç kuşkusuz ki kaşlarımız. Zamanla kaşlarımız seyrekleştikçe yüzümüzün ifadesinin değişmesinden bunu daha da iyi anlayabiliyoruz. Bu yüzden yüzümüze anlam katan kaşlarımıza gereken önemi vermenin vakti geldi.

kaş

Kalem kaşların modası geçeli çok oldu. Uzun bir zamandır daha kalın, daha doğal ve gür kaşlar moda. Peki ya kaşları seyrek olan kadınlar ne yapacak? Elbette ki bunun da birden çok çözümü var. İster kozmetik ürünleriyle ister doğal ürünlerle olsun düzenli bir bakım uygulayarak kaşlarınızı gürleştirebilmeniz mümkün. Evde kaş bakımı yapmanın püf noktaları nelerdir, hangi kaş bakım ürünleri bizim için en uygun çözümü sunabilir, gelin bir göz atalım.

Temizlik önemli

Tıpkı saçlarımız gibi kaşlarımız da kirlenir ve eğer temiz tutulmazsa bakteri oluşabilir ve dökülmeye başlar. Bu nedenle yüzünüzü her gün yıkamalı, mümkünse kaşlarınıza hafifçe masaj yapmaya çalışmalısınız. Masaj kaş bölgenizdeki kan dolaşımını arttıracak, bu sayede kaşlarınız çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun için özel olarak üretilmiş göz çevresi temizleyici ürünlerini kullanabilirsiniz. Blefar-ex bu ürünlerin kategorisindeki en güzel örnek.

Doğal yağlarla masaj yaparak kaşlarınızı gürleştirin

kaş

Saçlarımızdan cildimize, ellerimizden vücudumuzdaki çatlaklara kadar birçok sorunumuzu gidermek için başvurduğumuz ürünler arasında doğal yağlar ön sıraları çekiyor. Kaşlarımızı güçlendirecek doğal yağlar neden olmasın. Mesela sarımsak yağı… Saç dökülmelerine iyi geldiği gibi kaşlarımızın gürleşmesi için de kullanabileceğimiz bir ürün. Haftada 3-4 kez sarımsak, badem, susam, fındık, hintyağı gibi yağlardan biriyle kaşlarınıza yavaşça masaj yapabilirsiniz. Yahut sarımsağı ikiye kesip doğrudan kaşınıza hafifçe uygulayabilirsiniz. Kokusuna dayanamıyorsanız yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Arifoğlu kaş-kirpik bakım yağını mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu ürün birçok blogger ve influencer tarafından sıkça methediliyor.

Fındık yağınız yoksa kabuksuz birkaç tane fındığı tavada kavurun ve soğutun. Fındığı kaşlarınıza hafifçe sürerek kendi doğal yağını almasını sağlamanız bunun için de bira bastırarak uygulamanız gerekiyor.

Kaş bakımında biyotin ihtiyacı için yumurta sarısı

kaş

Biyotin açısından zengin olan yumurta sarısı, tıpkı sağlarınızda olduğu gibi kaşlarınızın da kalınlaşmasını ve uzamasını hızlandırır. Bir yumurtanın sarısını kremsi bir kıvama gelinceye kadar iyice karıştırıp kaşlarınıza sürün. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez uyguladığınız bu yöntemle kaşlarınızın gürleştiğini göreceksiniz.

Kadınların doğal güzellik iksiri zeytinyağı mucizesi

Cildimize iyi gelen A ve E vitaminleri açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan saf zeytinyağını kaşlarınızın üzerine sürüp parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz. E vitamini her bir kıl telini besler, A vitamini ise kılların gürleşmesine yardımcı olur. İki saat boyunca kaşlarınızda beklemesine özen gösterin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Etkili bir sonuç almak için sık sık uygulamanızda fayda var.

Çoğumuz artık evimizde Aloe vera bitkisi yetiştiriyoruz çünkü ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz. Aloe vera içerdiği bileşikler sayesinde kaşlarımıza da iyi gelen bir bitki. Aloe vera yaprağını soyarak jelini çıkartın. Bu jeli kaşlarınıza sürüp, 30 dakika bekletin. Hızla emildiğinden yıkamanıza gerek de kalmaz. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Dilerseniz BioRLX Aloe Vera jeli de kullanabilirsiniz.

İyi bir cımbız kaş bakımında önemli bir ayrıntıdır

Pandemi döneminde kuaförlerden uzak kaldık. Haliyle kaş alma konusunda hiç becerikli olmayanlar bile kaşlarını kendileri almak zorunda kaldı. Kaşlarınızı alırken kırmanız onları küstürebilir. Bu yüzden doğru bir cımbız seçmek çok önemli. Kaş yapınıza en uygun cımbızı bu bağlantıdan seçebilirsiniz. Kaş almak konusunda önemli olan bir diğer ayrıntı da çok bu işlemi çok sık yapmamanız. Henüz yeterince çıkmamış bir kılı almaya çalışırsanız onu yine incitebilirsiniz ve size küsebilir. Eğer profesyonel bir cımbız setine ihtiyacınız varsa Heineman Cımbız seti aradığınız ürün olabilir. 

Şekil vermek için fırça kullanın

Sabah uyandığınızda ve sık sık kaşlarınızı düzeltmeniz onların belli bir şekil almasına yardımcı olur. Bunun için bitmiş bir maskaranın fırçasını güzelce temizledikten sonra veya özel olarak kaşlarınız için alacağınız bir fırçayı kullanabilirsiniz. Kaş yapınıza en uygun şekillendiriciyi kaş fırçaları kategorisi‘nde bulabilirsiniz.

Hızlı sonuçlar istiyorsanız kaş serumu kullanın

Kaşlarınız çok inceyse ve dökülüyorsa hızlı bir sonuç isteyebilirsiniz. O zaman size iyi bir serum gerekebilir. Kaş serumları kaşınızın daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Doğru ürünü bulmak için biraz araştırma yapmanız iyi olacaktır. Yazıda görselleri olan kaş bakım ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz üzerine tıklamanız yeterli.

Kaşlarınız gözlerinize çok yakın olduğu için herhangi bir ürünü kullanmadan önce bileğinizde veya yüzünüze yakın bir yerde deneyip ürüne alerjinizin var mı diye bakmakta fayda olduğunu unutmayın. Güzelliğinize önem veriyor ve daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız “Kadınların cilt yaşlanmasını önlemek için bilmesi gerekenler” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.