Kaş Jeli Kullanmanın İncelikleri

Yüzün ifadesini belirleyen kaşlar sabitleniyor! Şekilli, simetrik, gür ve sabit kaşlar için estetik ve kozmetik teknikler yardımımıza koşuyor. Onlardan biri de kaş jelleri… Kaşlarla olan savaşınızda size galibiyet vadeden kaş jelleri ile tanışarak makyajda sınıf atlayabilirsiniz. Rüzgarda bozulmayan, yağmurda akmayan, kaşlarınızı sabitleyen ve kimi zaman renklendiren kaş jelleri hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlıyoruz. 

Mükemmel Kaşların Sırrı O

Son yıllarda yükselen doğal kaş trendi dövmelerin modasının geçtiğini ilan etti. Doğal görünen, hafifçe şekillendirilmiş kaşlar özgürlüğünü ilan ederken kaşları üste doğru taramak da moda oldu. Kaşların özgürlüğünü gölgelemeyen ancak en ufak harekette dağılmalarını da önlemek için bir kozmetik ürünü arayanlar çareyi kaş jellerinde buldu. Kaşları dolduran, belirginleştiren ve sabitleyen kaş jelleri sizin de en yakın arkadaşınız olabilir. Daha genç, dinamik, özgür bir imaj sağlayan doğal kaşlarınız ile sahne almanızın tam zamanı.

Kaşlarınız için doğru ürünleri seçerek ifadenizi netleştirebilirsiniz. 

Kaş Kalemi mi, Kaş Farı mı, Kaş Jeli mi? 

Kaş ürünleri arasında kalem, far ve jel tasarımlara rastlayabilirsiniz. Kaş kalemleri boşlukları doldurmanıza yardım eder, genellikle kalem kapağında bulunan fırça ile kaşlar taranır ve işlem tamamlanır. Kalem maalesef sabitleme işlemi yapamaz. Farlar da benzer şekilde kaştan ziyade altındaki deriyi renklendirerek dolgunluk algısı oluşturur. Kaşı daha şekilli ve gür gösteren farlar oldukça popüler olsa da, maalesef kaşların bozulmaması için sizlere yardımcı olamaz. Kaş jelleri, ne kalemler gibi katı ne de farlar gibi toz formdadır. Adı üstünde, jel şeklinde hazırlanan kaş ürünleri, düz fırçalar veya maskaralarda kullanılan dairesel fırçalarla kaşa uygulanır. Direkt kaşa sürülebilen, eyeliner gibi ince uçlu kaş jelleri de bulunur. Sıvı formu sayesinde kaşlara kolaylıkla sürülen jeller, tek tek kaş kıllarına yapışarak onların sabitlenmesine yardımcı olur. 

İster Boyayın İster Sabitleyin

Kaş jellerinin hem renkli hem de renksiz alternatifleri bulunur. Renksiz ürünler, diğer kaş far veya kalemleri ile beraber kullanılabileceği gibi, tek olarak da kaşa sürülebilir. Renksiz kaş jelleri sadece sabitleme görevi görür. İçerikte elbette besleyici formüller yer alarak bakım etkisi de gösterebilir, ancak ürünlerin renklendirici görevi yoktur. Kahverengi, siyah gibi renklerle çeşitlenen diğer kaş jelleri ise kaşları renklendirme veya renkleri belirginleştirme için de tercih edilir. Beyazlayan kaşlar boyanabilir. Kaş rengi yüzünü soluk gösterenler ve daha net bir kaş hattı arzulayanlar da renkli kaş jelleri ile boya etkisi görebilir. Maskara fırçalı ürünler, kaş kıllarını boyarken hacimlendirme etkisi de yapabilir. 

Kaş jelleri hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabilir. 

Hem Pratik Hem Kalıcı 

Kaş jellerini uygulamak oldukça pratiktir. Jel kolay sürülebilir özelliği ile diğer formlardan ayrılırken doğal görünümü ile de sürüş eylemini basitleştirir. Yapılan yanlışlar bir kulak çubuğu ile hemen silinebilir. Hızla kuruyan jeller, genellikle gün boyu kalıcıdır. Jel ürünlerin kalıcılığı, suya dayanıklılığı gibi bilgiler markaya göre değişiklik gösterir. Sürme işleminden sonra genellikle 30 saniye beklemek saatler sürecek kalıcılık için yeterli olur.

Zayıf ve Güçsüz Kaşlara Destek 

Kaş jelleri genellikle besleyici içeriklerle tasarlanır. Kaşa direkt nüfuz eden ve diğer kaş ürünleri gibi deriyi boyamayı değil, kaşa sabitlenmeyi hedefleyen sıvılar güçsüz kaşlara da destek olur. Kolay dökülen, hava şartlarından dolayı yıpranan kaşlar, sabitlenmenin ve besleyici içeriğin etkisi ile güçlenir. Elbette kaş jellerini güzelce temizlemek burada hayati önem kazanır. Maskara veya eyeliner gibi diğer jel ürünlerden de hatırlayacağınız üzere, özellikle makyaj ile uyuduğunuzda jel ürünlerin cildinize yapıştığını hissedersiniz. Saatler boyunca yastık ile temas edeceğiniz düşünülürse kaş jelleri temizlenmediğinde hem kaşların birbirine yapışmasına hem de dökülmesine neden olabilir. Uyku öncesinde, günlük cilt bakım rutinine dahil edilerek kaş jelleri bir makyaj pamuğu yardımı ile temizleyici ürünlerle silinmeli veya yıkanmalıdır. Göz makyajı temizleyiciler veya temizleyici sular, jelleri arındırmak için yeterlidir. Temizleyici ile buluşan jel, zahmete gerek kalmadan birkaç hamlede, hafif hareketlerle kaşlardan ayrılır. Doğru ürün seçimi, düzenli kullanım ve temizlikle kaşların zamanla güçlendiği görülecektir. 

Şeffaf, kahverengi, kızıl ve siyah renklerde kaş jelleri bulunabilir. 

Kaş Jelini Seçmek ve Uygulamak Düşündüğünüzden Daha Kolay 

Şeffaf jeller, genellikle kaşları zaten siyah olanlar veya far, kalem gibi ürünler kullanarak sadece sabitleme için ürün arayanların tercihidir. Açık küllü jeller sarışın ve açık kumrallar tarafından tercih edilir. Siyah renkler ise koyu kumral ve esmerler için uygundur. Cildinize ve saç renginize göre fazla koyu jel seçmek ifadenizi sertleştireceğinden tavsiye edilmez. Kaş renginin, genellikle saçlardan bir ton koyu olması beklenir. Böylelikle ifade netleşecek ve solgun görünüm giderilecektir. Uygulama ise birkaç adımda gerçekleşir. Önce jel ince bir fırça ile alınarak kaş çerçevesi çizilir, kaşlarda boşluk varsa ince fırça ile doldurulur. Kaşlar tarak ile yukarı doğru taranır ve jele bulanan kaş maskarası ile son dokunuşlar yapılarak sabitlenir. Kaşların açısının 45 derece olması yeterli doğal görünümü verecektir. Eğer cilt ve saç rengine uygun bir jel seçildiyse görünüm oldukça doğal olacaktır. 

Yüzlerce marka ve binlerce ürünün yer aldığı Hepsiburada’da, farklı renk ve çeşitte kaş jelleri, kaş kalemi ve farlar bulunur. Kaş makyajı için aradığınız tüm ürünleri Hepsiburada ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz.