Kışın trendi: Metalik makyaj

Sıradan renkleri bir süreliğine rafa kaldırıp, makyaj masanızda gümüş, altın, bronz tonlara yer açmalısınız. Çünkü bu sezon metalik makyaj bomba gibi geliyor!

Herkesin kendine yakıştırdığı belli bir makyaj stili vardır ve ondan kolay kolay vazgeçemez. Bir süre sonra o kadar alışırsınız ki, başka hiçbir şeyi kendinize yakıştıramaz hale gelirsiniz. Ama sizler için hayır diyemeyeceğiniz, harika bir değişiklik önerimiz var: Metalik makyaj!

Bu cesur, ışıltılı makyajı yalnızca gece dışarı çıkarken yapabileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Artık günlük hayatta da sıkça kullanıldığını gördüğümüz metalik ürünleri, makyaj rutininize ekleyebileceğiniz bir sürü farklı yol var ve sizler için hepsini bir araya getirdik. Bu kış, metalik makyajı çok seveceksiniz.

Rose gold uyumu

Instagram: @kyliecosmetics

Makyajınıza biraz ışıltı katmaya ne dersiniz? Alışılmışın dışına çok çıkmadan, ufak bir dokunuşla günlük makyajınızı bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz! Rose gold ikilisinin harika uyumuyla abartıya kaçmayıp, göz makyajınızı öne çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken açık pembe tonlardaki farınızı sürdükten sonra, üzerine altın rengi eklemek! Bu hafif ışıltıya bir kere alıştıktan sonra, her gün bu makyajı yapmak isteyeceksiniz!

Metalik rujlar!

Instagram: @kikomilano

Son zamanlarda mat rujlar makyaj rutinimizin vazgeçilmezi olmuştu. Metalik rujlar, onların tahtını ele geçirmeye geliyor. Sürümü en az likit mat ruj kadar basit olan bu rujlar, simli ve parlak görünümleriyle makyajınıza bambaşka bir enerji katacak. Üstelik, parlatıcılar gibi yüzünüze, saçınıza, kıyafetinize bulaşma ihtimali de yok!

Altın metalik dokunuşlar

Instagram: @maybelline

Fazlasıyla abartılı altın renkteki metalik farları günlük makyajımızda kullanmanın bir yolu olabilir mi? Elbette olabilir! Siz de son zamanlarda oldukça trend olan bu farı, Gigi Hadid gibi gözünüzün yarısına ya da yalnızca göz pınarına uygulayabilirsiniz. Bu makyajla gözlerimiz hem daha büyük ve belirgin gözükecek hem de onlara inanılmaz bir parlaklık katacaksınız!

Metalik aydınlatıcı

Instagram: @maybelline

Sıcak tonlu metalik yansımaları, aşırı yoğun simli ve parlak yapısı ile metalik aydınlatıcı, makyaja bambaşka bir boyut katıyor! Elmacık kemiğinin üstü, kaş kavisinin altı, burun kemiği gibi öne çıkarmak istediğiniz bölgeleri kolayca vurgulayıp, aydınlatabiliyorsunuz. Üstelik kremsi bir dokuya sahip bu ürünü, far olarak da kullanabilirsiniz!

Silver göz makyajıyla parıldayın

Instagram: @shraddhamishra8

Gri tonları yıllardır far paletlerimizde görüyoruz. Şimdi, hiç olmadıkları kadar iddialı bir şekilde geri döndüler. Parıl parıl bir göz makyajı isteyenler, gümüş renkteki metalik farlara bayılacaksınız! Günlük makyajınızda çok da abartıya kaçmak istemiyorsanız, açık renkteki bir farın üzerine hafif bir şekilde de uygulayabilirsiniz. Her türlü dikkatleri üzerinize çekeceğinizden eminiz. Tek dikkat etmeniz gereken, bu farla birlikte açık tonlarda bir ruj kullanmak!

Eğer siz de bu makyajları denemek ve bu kış makyaj rutininize iddialı metalik ürünleri eklemek istiyorsanız, sizin için en uygun makyaj ürünlerine göz atmaya başlayabilirsiniz!