Makyaj Sabitleyiciler Hakkında Her Şey

Evden sabahın erken saatlerinde çıkıyorsunuz. Tüm gün ofiste ve oldukça da yoğunsunuz. O önemli toplantı ise akşamüstü saatlerinde. Ya makyajınız bozulursa? Senaryoyu değiştirelim: Gece makyajınızla dakikalarca uğraştınız, sonunda mükemmel olduğuna karar verdiniz ve o mühim davete gittiniz. Ancak içerisi çok sıcak ve siz daha ilk dakikadan terlemeye başladınız. Ya makyajınız bozulursa? Her iki olasılık da şimdiden canınıza sıkmaya yetti, değil mi? Siz bir de aynı durumu gelin makyajınızda yaşadığınızı düşünün! Korkunç olmalı… O halde makyajınızın bozulmaması için bir mucize beklemek yerine önceden harekete geçmelisiniz. Sizi bu dertten makyaj sabitleyici ürünler kurtarabilir. Gelin, hem onları daha yakından tanıyalım hem de kullanım formüllerini öğrenelim.

En Pratik Kurtarıcı: Spreyler

Makyaj sabitleyici arayışına girdiğinizde karşınıza en çok bu alternatif çıkacak: Makyaj sabitleyici spreyler. Ayna karşısındaki o kusursuz görüntünüzün daha uzun soluklu sürmesini sağlayan bu ürün grubunun içeriğinde nemlendirici de bulunduğundan cildinize capcanlı bir görünüm getiriyor. Sadece makyajınızın bozulmasını önlemekle kalmıyor, aynı zamanda ışıltılı ve sağlıklı bir dokunuş da yaratıyor. Eğer kuru bir cilde sahipseniz kesin olarak sprey makyaj sabitleyicilerden kullanmalısınız. Toz ürünlerin cildinizi pul pul göstermesini ve daha da kurutmasını istemezsiniz, değil mi? Peki ya, yağlı cilde sahip olanlar… Onlar için de doğru içerikte makyaj sabitleyici sprey bulmak mümkün. Cildin sebum seviyesini dengelen ve matlaştırma özelliği bulunan spreyler aynı zamanda kalıcı etki de sağlıyor. Parfüm olmazsa olmazınız ise tüm gece boyunca mükemmel bir kokuyu da beraberinde saklayan aromaterapi etkili spreyler tam sizlik! Her şeyin ötesinde bu spreylerin kullanımı son derece pratik. Makyajınızı tamamladıktan sonra spreyi yüzünüze 30 cm kadar uzak tutarak püskürtün. Kalıcılığı uzun süreli sabitlemek için sprey işlemini 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz. 

Toz pudralar ile kompakt pudraların kullanım alanları farklı. Toz pudraları makyajı sabitlemek için, diğerini ise rötuş uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Makyaj Çantalarının Başrol Oyuncusu: Toz Pudralar

Fondöteninizi ve göz altı kapatıcınızı uyguladıktan sonra bu görünümü matlaştırmak ve etkiyi yüzünüze sabitlemek için uygulayabileceğiniz toz pudralar makyajınızın olmazsa olmazlarından. Toz pudraların en efektif kullanımı avuç içine bir miktar döktükten sonra yumuşak ve yuvarlak uçlu pudra fırçaları ile dairesel hareketler kullanarak yüzünüze uygulamak. Böylelikle gün içinde oluşabilecek olası parlama ve bozulmalara karşı etkili bir önlem almış oluyorsunuz. Yine de gün içinde bazı zorlayıcı durumlarda, makyajınızın bozulduğunu gözlemleyebilirsiniz. Özellikle çılgın ve bol hareketli bir partide yüzünüz terlerse aynada parlamalar ve hoşunuza gitmeyen ışıldamalar fark edebilirsiniz. Böyle bir durumda tekrar toz pudra uygulamak yerine kompakt pudralardan yardım alabilirsiniz. İçinden çıkan sünger yardımıyla bu kez tampon hareketlerle sadece parlayan bölümlere pudra uyguladığınızda, çok kısa bir sürede yeniden mükemmel görünüme kavuştuğunuza şahit olacaksınız. Gözenek görünümünü filtreleyen, kadifemsi ve doğal bir bitiş sağlayan toz pudralar kusurları kapatması nedeniyle profesyonellerin de mutlak tercihi.

Kusursuz Kaşlara Sahip Olabilirsiniz

Kaynak: benefitcosmetics

Son senelerde makyajlarda doğal ama bir o kadar da etkileyici formlarıyla ön plana çıkan kaşlar, artık en az göz makyajı kadar detay istiyor. Seyrek bir kaş yapısına sahipseniz kaş kalemleri ya da kaş farlarıyla onlara natürel bir form kazandırmak için ayna karşısında uzun süre uğraşıyor olmalısınız. O halde emeklerinizin birkaç saat içinde çöpe gitmesini istemezsiniz, öyle değil mi? İşte kaş sabitleyicilere bu nedenle fazlasıyla ihtiyacınız var. Bu amaç için özel olarak üretilmiş kaş jelleri ve maskaraların uygulaması da son derece kolay. Kaşınıza istediğiniz görünümü verdikten sonra tıpkı saçınızı tarar gibi, renksiz kaş jeli ile onları taramalı ve jelin fazlasını almalısınız. Son derece pratik uygulanabilen kaş şekillendirici ürünleri, aynı zamanda kaşlarınızı besliyor ve uzun süre aynı formda kalmasını sağlarken onlara canlılık veriyor.

Kirpikleriniz de kaşlarınız kadar özen ister. Onları sabitlemeyi ihmal etmeyin!

Kirpiklerinizi de Sabitleyebilirsiniz

En az kaşlar kadar önemli ve bakışlarınızda mükemmel bir etki bırakacak kirpikleriniz için de aynı özeni göstermelisiniz. Her ne kadar kullandığınız maskara sudan etkilenmeyen yapıda da olsa, makyajınızın bitişini bir sabitleyici ile yapmanızda fayda var. Eğer tüm yüzünüze bir makyaj sabitleyici sprey sıkıyorsanız sorun yok. Ama bu ürüne sahip değilseniz kirpikleriniz için mutlaka sabitleyici kullanmalısınız. Genellikle jel şeklinde olan bu kirpik sabitleyicileri, kirpiklerinizi kıvırıp boyadıktan sonra, etkiyi gece boyunca sürdürmesi için uygulamalısınız. Üstelik, kirpik sabitleyiciler yalnızca makyajınızın akmasını engellemekle kalmıyor, onlara ekstra dolgunluk ve canlılık da katıyor. Bu özellikleri sayesinde bakımına özen gösteren tüm kadınların makyaj çantasında yerini alıyor. 

Makyajınıza başlamadan önce kullanabileceğiniz pek çok ürün ile uzun süreli güzelliği garanti altına almanız mümkün. 

Makyaj Öncesinde Kullanabileceğiniz Ürünler

Makyajınızın daha kalıcı olması için henüz makyaja başlamadan önce de alabileceğiniz bazı tedbirler var. Makyaj öncesi göz altlarına nazikçe uygulayabileceğiniz sabitleyici baz bunlardan biri. Kalıcı ve etkili bir makyaj için zemin hazırlayacak bu ürün ile hem uygulayacağınız makyaj mükemmel görünecek hem de cildiniz gün boyunca ilk dakikalarda olduğu gibi canlı ve ışıltılı kalacaktır. Makyajınıza aydınlık bir görünüm veren, fondöten öncesinde ya da fondötenle karıştırarak kullanabileceğiniz bir başka ürün ise tüm yüz için geliştirilmiş makyaj bazı. Elmacık kemiklerinizin üzerine, göz altına ve göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra makyaj aşamasına geçebilirsiniz. Ciltteki renk eşitsizliklerini kapatmak için tercih edebileceğiniz likit formdaki CC kremler de yine makyaj öncesinde kullanabileceğiniz sabitleyiciler arasında bulunuyor. Cildinizin parlamasını kontrol altına alan, güneşin zararlı etkisinden koruyan, nemlendiren, leke ve kızarıklıkları kapatan CC kremler ile makyajınızda fark yaratabilirsiniz.

Mükemmel makyaj sabitleyiciler için tercih edebileceğiniz tüm ürünlere Hepsiburada’nın zengin makyaj ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.