Okula geri dönüş: Cıvıl cıvıl kırtasiye ürünleri

Çocuklarımız için cıvıl cıvıl kırtasiye ürünleri arasında seçim yapmaya çalışırken hangimiz kendini kaybetmiyor ki?

Okullar açılıyor. Çocuğu olanları tatlı bir alışveriş telaşı sardı. Bu alışverişlerin kuşkusuz en keyiflisi kırtasiye alışverişi. Rengârenk ürünler arasında seçim yapmaya çalışırken adeta kendi çocukluğumuza dönüyoruz Ama seçenekler arttıkça karar vermek daha da zor hale geliyor. Üstelik çocuklarınızın yaş gruplarına göre de çeşitleniyor bu ürünler.

kırtasiye

Çocuğunuzun yaş grubunda ihtiyacı olabilecek, öğretmenlerinin de onaylayacağı ürünleri seçebilmek için biraz tavsiyeye ihtiyacınız olabilir dedik ve her yaş grubu için ihtiyaç olabilecek kırtasiye ürünleri arasından birkaç temel malzemeyi listeledik.

Anaokul için kırtasiye malzemeleri

 • My Dido boya ve hamur okul seti

Anaokul çocuklarının en çok kullandığı malzemeler boya ve oyun hamurlarıdır. My Dido set bütün bu ihtiyaçları bir arada sunan bir paket. Bir pakette 6’lı guaj boya, 12’li pastel boya, 12’li sulu boya, 12’li keçeli kalem 12’li kuru boya, 4’lü 160 gr oyun hamuru 6 parça okul kırtasiye ürünlerinden oluşan bu setle başlangıç alış verişinizin bir bölümünü tamamlayabilirsiniz.

 • Lol sürpriz bebek anaokul çantası

kırtasiye

Özellikle kız çocukları küçüklükten beri modaya düşkün oluyor. Çantalar, mataralar, beslenme malzemeleri birbiriyle uyumlu olmazsa sorun çıkabilir. Dünya genelinde milyonlarca çocuğun hayalini süsleyen orijinal lisanslı L.O.L. Sürpriz Bebek çantaları kız çocuklarının hayalini süslüyor. Okul ve gezilerde çocuğunuzun rahatlıkla kullanabileceği, öğle yemeğini de taşıyabileceği büyüklükte iç hacme sahip olan L.O.L. Sürpriz Bebek çantaları insan sağlığına zarar vermeyen kaliteli malzemeden üretildiği için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 • Hikâye kitabı: Kaçak Bezelye’nin Dönüşü!

Henüz okuma yazmayı bilmeseler de hikâye dinlemeyi sevdikleri çok açık. Anaokul dönemindeki çocuğunuz için yeni hikâye kitapları arıyorsanız Süper Patates serisi tam size göre. Süper Patates’in düzenlediği spor turnuvasının davetsiz bir misafiri var: Bela açmaya bayılan, yaramaz mı yaramaz, küçük, yeşil bir misafir… Kaçak Bezelye, bir kez daha dondurucudan firar ediyor. Ve bu sefer süpermarketi birbirine katmaya kararlı! Peki, Kaçak Bezelye’yi kim durduracak?

Çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek seçenekler

 • Puti renkli fotokopi kâğıdı

Anaokulu çocuklarımızın okula alışması, yeni arkadaşlarla uyum sağlaması adına bir tanışma ve oyun dönemi gibi geçer. İlkokula gelince ise ödev yapma sorumluluğu yavaş yavaş kapıyı çalmaya başlar. Ödev yapmayı eğlenceli hale getiren renkli Puti renkli fotokopi kâğıtları resim çizerken yahut ödev yazarken çocuğunuzun daha kolay motive olmasını sağlayabilir.

 • 15’li Set halinde Brons Resim Fırçası

kırtasiye

Birbirinden kaliteli 15 farklı fırçanın yer aldığı Brons resim fırçası seti çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmesine yardımcı oluyor. Sentetik kıllar kullanılarak tasarlanmış olan fırça çeşitleri, çocuğunuzun dilediği çalışmayı kolayca uygulayabilmesini sağlıyor. Farklı çeşitlerde ve türlerde sunulan fırça çeşitleri sulu boya ve yağlı boya çalışmalarınızı sorunsuz bir şekilde yapabilmenize yardımcı oluyor. Tutma açısından kolaylık sağlayan ergonomik tasarımı, kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımı ile uzun ömürlü bir deneyim imkânı veriyor. Yuvarlak uçlu, ayrıntı, kesik uçlu ve düz uçlu fırçaların bir arada sunulduğu set, her türlü resim çalışmasını dilediğiniz detaylar ile ortaya çıkarmanıza olanak sağlıyor. 

 • Faber-Castell masa üstü kalemtraş

Kırtasiye malzemelerini sürekli kaybeden çocukların en iyi dostlarından biri de kuşkusuz masaya monte edilebilir kalemtraşlar. Faber-Castell’in nostaljiyi renklendiren bu ürünü, standart ölçülerde kurşun kalem ve boya kalemlerini açmak için papağan desenli eğlenceli ve pratik bir seçenek.

Ortaokul için kırtasiye malzemesi önerileri

 • Laptop bölmeli çekçekli okul çantası ve beslenme seti

Laptop bölmeli çekçek okul çantası ve beslenme seti her iki yanında lastikli file cebi ile ortaokul çocuklarının ağır kitap yükünü rahatça taşıyabilmelerini sağlıyor. Geniş iç hacmi, elde ve omuzda taşımaya uygun ayarlanabilir süngerli omuz askısı, suya dayanıklı gökkuşağı desenli özel kumaşı sayesinde çocuğunuz çok havalı görünecek. 

 • Bic Kids Couleur yıkanabilir keçeli boya kalemi

Bic Kid Couleur keçeli boya kalemleri 24 farklı rengiyle çocukların hayal gücünü kâğıda aktarabileceği geniş br seçenek sunuyor. Çocuk sağlığına hiçbir zararı olmayan kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen bu ürün 2 yaşından büyük çocukların kullanımına uygundur ve poliproplen delikli kapağı sayesinde boğulma riskini en aza indirir. Çevre dostu su bazlı mürekkebi, ciltten ve kumaştan su ve sabun ile yıkandığı zaman kolaylıkla çıkabilir, leke bırakmaz özelliğiyle de annelerin işini kolaylaştırır.

 • Gıpta Pastoral spiral kapaklı kareli defter

Defter bir öğrencinin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri. Spiral kapaklı defterler yanlış yapıldığında sayfayı kolayca yırtabilmek açısından pratik bir kullanım sunuyor. Yahut çocuğunuz bir ödev yaptığı ve tahtada sunacağı zaman sadece o ödevin olduğu sayfayı alıp kolayca notlarını okuyabilir.

Tarzını yansıtan liseliler için öneriler

kırtasiye

 • United Colors Of Benetton sırt çantası

2 adet ana bölmesi, 1 adet laptop bölmesi ile bir gencin bütün ihtiyaçlarını yanında taşıyabilmesi için tasarlanan United Colors Of Benetton sırt çantası birbirinden parlak renkleriyle gençliğin ışıltısını yansıtıyor. Yan tarafta birer adet şişe veya matara için taşıma gözü bulunan, uzunluğu ayarlanabilir, destekli, ergonomik omuz askılarıyla rahat bir kullanım sunan bu sırt çantası liselilerin son modası.

 • Kaukko Lama turkuaz kalem çantası

Özellikle sınavlara hazırlanan çocuklar için muhteşem bir tasarım. Birbirinden farklı birçok işaretleme kalemi ve değişik materyali çantalarında kolayca bulabilmeleri için 3 bölmeli çanta şeklinde tasarlanmış bu özel kalemlik 1,2 Litre iç hacmi ve özel kumaşıyla dikkat çekiyor. İç açıcı turkuaz renginin yanı sıra pek çok farklı renk alternatifine sahip.

 • Stabilo Swing Cool 6’Lı pastel işaretleme kalemi

Rengârenk işaretleme kalemleri çok fazla not tutması gereken öğrencilerin işini kolaylaştırıyor. 6 farklı dikkat çeken parlak rengi, su bazlı mürekkebi ve kaymayı önleyen gövdesi ile çalışkan öğrencilerin gözdesi olan Stabilo pratik klipsi ve yassı tasarımı ile de rahatlıkla ceplerde taşınabiliyor.

Çocukları için daima en iyisini isteyen ebeveynlere tavsiyelerimizi içeren “Öğrenciler için ideal dizüstü bilgisayar seçenekleri” başlıklı yazımızdan daha fazla öneriye ulaşabilirsiniz.