Uzaktan eğitim odaklı laptop önerileri

Öğrenciler, pandemi sürecinin etkisiyle eğitim hayatında büyük değişiklikler yaşadı. Uzaktan eğitim süreciyle birlikte belli teknolojik donanımlara sahip olması gereken öğrenciler için laptop oldukça önemli bir ihtiyaç. Biz de öğrencilerin derslerine hazırlanmak ve eğitimini en iyi şekilde almak için kullanabileceği laptopları bir araya getirdik. 

2020 neredeyse tüm alışkanlıklarımızı değiştiren oldukça enteresan bir yıl olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor. Sosyal ya da ekonomik, aklınıza gelebilecek hemen her alanda farklı davranışlar kazanmaya çalıştığımız bu günlerde öğrenciler de bu değişimden nasibini aldı. 

Artık evlerinde bilgisayarlar ya da televizyonlar üzerinden ders işleyen öğrenciler, daha iyi bir eğitim almak için gelişkin teknolojilere sahip bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorlar. Sizin ya da yakınlarınızın derslerinde yardımcı olacak dizüstü bilgisayarları arıyorsanız listemize göz atabilirsiniz. 

İxtech ThinBook 

Dizüstü bilgisayarlar arasında uygun fiyat etiketiyle dikkat çeken İxboox ThinBook, sadece derslerini takip etmek isteyenler için oldukça ideal bir seçenek. Intel Atom Quad Core işlemci ve 2 GB kapasiteli RAM ile gelen bilgisayar, zaruri ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabiliyor. 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip, 11.6 inç büyüklüğündeki ekranıyla derslerin de rahatça takip edilebilmesini sağlayan bilgisayar, hafif yapısıyla da kolay taşınabilirlik sunuyor. 

İxtech Thinbook, bir dizüstü bilgisayardan çok yüksek donanımlar beklemeyen ancak bilgisayarını her yere rahatlıkla taşımak isteyenler için en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Acer Aspire A315-57G

Sunduğu yüksek performans ile İxtech ThibBook’tan biraz daha farklı bir kitleye hitap eden Acer Aspire A315-57G, çalıştırması güç programlar için daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Intel Core i7 işlemcinin 10. nesli ve NVIDIA GeForce MX230 ekran kartıyla gelen dizüstü bilgisayar, taşındığı her yerde kullanıcısına yüksek performans vaat ediyor. 16 GB kapasiteli DDR4 belleğin yardımıyla uygulamaları hızlı bir şekilde yükleyebilen Acer Aspire A315-57G, çoklu program çalıştırmada da oldukça iddialı. 

Geniş depolama alanı ve yüksek çözünürlüklü görüntü sunan donanımlarıyla hem ders hem de ders dışı kullanımlara oldukça uygun olan model, dizüstü bilgisayar için yeterli bütçe ayıranların tercih listesinde yer alıyor. 

I-Life ZED Air CX5

Uzaktan eğitim gören öğrencilerin ve ofis çalışanlarının gözde dizüstü bilgisayar modellerinden biri olan I-Life ZED Air CX5, bir bilgisayardan beklediğiniz makul donanımları rekabetçi bir fiyata sunuyor. Intel Core i5 işlemcisiyle dersler ne kadar uzun sürerse sürsün donma veya kasma yaşamadan takip edebilmenizi sağlayan bilgisayarı taşıması da oldukça kolay.

Full HD görüntü kalitesiyle uzaktan eğitim derslerinde en küçük detayı bile gösteren I-Life Zed Air CX5’in pil ömrü ise oldukça uzun. Bununla beraber şarj süresi de oldukça kısa olan dizüstü bilgisayar, kullanışlılığı en üst düzeyde tutuyor. 

Bonus: MSI GF63 Thin 9SCXR-620XTR 

Listemizin son sırasında yer alan MSI GF63 Thin, biraz da dersten kaytarmak isteyenlerin göz atması gereken bir seçenek. Derslerinizi kusursuz bir şekilde takip etmenize yardımcı olacak model, evde geçirdiğiniz sürenin kalanında sıkılmanızı önleyecek. 

Birçok video oyununu rahatlıkla oynayabileceğiniz MSI GF63 modeli, hem ders hem de eğlence için en doğru seçimlerden biri. Yüksek batarya kapasitesine sahip model, kablosuz kullanımlarda hem oyun hem de ders konularında ortalamanın üzerinde performans sunacaktır.

Bir dizüstü bilgisayarda aradığınız özelliklere bu modellerden herhangi biri sahip değilse telaşa gerek yok. Farklı işlemci, RAM ve ekran kartı seçenekleriyle yüzlerce ürüne ulaşabileceğiniz Hepsiburada’nın Dizüstü Bilgisayarlar kategorisi, size uygun modeli bulabileceğiniz en doğru adres!

Hangi bilgisayarı satın alacağınıza karar verdiyseniz sırada konforunuzu artıracak ve size işlevsellik sunacak aksesuarlar var. “Hangi aksesuarlar?” diyenler için Keşfet sayfalarını dolduran yüzlerce içerikten “Dizüstü Bilgisayarlar İçin İşlevsel Aksesuarlar” başlıklı yazımız doğru cevapları içerisinde saklıyor.