Yaz mevsiminde tercih edebileceğiniz 10 yazlık motosiklet montu önerisi

Motosiklet montu, motosiklet sürücülerinin mevsim fark etmeksizin olmazsa olmazıdır. Bilinenin aksine, yalnızca soğuk hava şartlarından etkilenmemek için değil, kaza anında alınabilecek darbelerden, rüzgar ve güneşten korunmak için de giyilmesi şarttır. Mevsim özelliklerine göre üç farklı çeşitte üretilen motosiklet montları, kışlık, yazlık ve dört mevsim olarak gruplandırılır.

Yazın, sizi terletmeyecek şekilde tasarlanmış, üzerinde hava giriş-çıkış delikleri bulunan yazlık ceketleri tercih etmelisiniz. Ancak, havalandırmanın yanında güvenlik kriterini de kesinlikle elden bırakmamak gerekiyor. Daha ince olsun diye güvenliğinizden ödün vermek yok! Sizler için sitemizdeki ürünlerden, hem içinde terlemeyeceğiniz hem de yerleşik koruma ekipmanlarına sahip motosiklet montu önerilerimizi seçtik.

Alpine Stars T-Gp Plus R V2 Air Jacket motosiklet montu

motosiklet montu

CE sertifikalı, son derece dayanıklı Alpine Stars T-GP Plus R V2 Air Jacket , motor kullanırken sizi hem rahat ettirmek hem de serin tutmak için tasarlanmış! Kollarının üzerindeki deliklerden, sürüş sırasında önemli bir hava akışı sağlanıyor. İçindeki astarı da hava akışını ve nefes alma imkanını artırıyor. CE sertifikalı Bio-Armor dirsek, omuz, göğüs ve sırt koruyucuları, montun hava akış performansını önemli ölçüde artırmak için delikli ve ağ şeklindeki bölmelere sağlam bir şekilde yerleştirilmiş.

Sürücünün güvenliği ve hava akışının yanında, konforu da düşünülmüş ve yorgunluğu azaltmak için kavisli yapısı korunmaya özen gösterilmiş. İki dış kısmında, iki içinde, bir tane de göğsünde su geçirmez, inanılmaz kullanışlı cepleri bulunuyor. Ayrıca, sürtünmeye dayanıklı 600 polyester kumaştan üretilen bu ürünü uzun süre kullanabilirsiniz, daha ne olsun!

Venom Dynamic Fileli Mont

Fiyat bakımından diğer montlara göre daha uygun ama performansından ve kalitesinden ödün vermemiş Venom Dynamic Fileli Mont’a  bayılacaksınız! Hava alabilen, suya dayanıklı bu mont güvenlik konusunda da çok başarılı. Çıkarılabilir CE onaylı ProLife omuz, dirsek, sırt korumaları ve gece görünürlüğü arttıran reflektörleri ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor. 2 adet dış, 2 adet iç cebe sahip fileli mont, en kullanışlı motosiklet montlarından biri diyebiliriz!

Revit Stewart Air deri motosiklet montu

Deri ceket tarzından vazgeçemeyenler, bu mont sizin için. Şık görünümlü Revit Stewart Air deri mont , tamamen delikli ön kısmıyla yaz ayları için özel üretilmiş. Ancak çıkarıp takılabilir termal içliği sayesinde, kış aylarında da kullanılabiliyor. Güvenlik konusuna gelince de tabii ki CE onaylı omuz ve dirsek korumaları mevcut. Fermuarlı dış ve iç cepleri, pantolonla kombine edebilmeniz için takılmış fermuarı ile rahatınızdan da tarzınızdan da ödün vermemiş oluyorsunuz.

Spidi Netstream Mont

Siyah-beyaz motosiklet montlarından sıkılmış, renkli bir şey arayanlar Spidi Netstream mont  tam size göre! Renkli, tarz görüntüsüne ek olarak, sürtünmeye dayanıklı file yapıdaki kumaşı ile sürüş güvenliğiniz de maksimum seviyede olacak. Omuzlarda, dirseklerde ve sırtta bulunan korumaları, su geçirmez nefes alabilen iç astarı, gece görünümü için reflektif bölümleri bu güzel montu daha da cazip kılıyor.

Scoyco Jk-36 File Mont

motosiklet montu

Şık görünüm, uygun fiyat, son derece güvenli. Daha ne isteriz ki? Fiyatıyla dikkat çeken Scoyco Jk-36 File Mont , görünümü ve performansıyla da kendine hayran bıraktırıyor. Çizgili şık deseni, 3 milimetre çapındaki özel orijinal reflektörü ve CE onaylı dirsek, sırt, omuz koruma parçaları bu montu en çok tercih edilen ürünlerden biri yapıyor!

Spidi Super-R Deri Spor Mont

motosiklet montu

İddia ediyoruz, bu mont herkesin ilgisini çekecek! Alışılmışın dışında, oldukça renkli deri ürün, bildiğiniz bütün motosiklet montlarından farklı. Stil sahibi motorcuların kaçırmayacağını düşündüğümüz Spidi Super-R Deri Spor Mont , EN 1621-1 güvenlik standardına sahip üst düzey korumalara ve gündelik pantolonlar ile bağlantı klipsine sahip. Yalnızca motor kullanırken değil, bütün kış üstünüzden çıkaramayacaksınız!      

Revit Voltiac motosiklet montu

Bir mont alayım, yaz-kış her mevsim giyebileyim diyenlerden misiniz? O zaman bu ürün de tam sizlik. Revit Voltiac Mont, çıkarılabilir termal içlik ve su geçirmez membranı sayesinde bütün hava koşullarında giyilebilir. Göğüs ve sırt kısmında bulunan fermuarlı hava kanalları ile de sıcak havalardaki sürüşlerde rüzgarın vücudu serin tutmasını sağlar. Her mevsime uyum sağlayabilen bu montu kesinlikle incelemelisiniz!

Prohel Protex motosiklet montu

Dört mevsim giyilsin, kullanışlı olsun ama biraz da uygun fiyatlı olsun mu diyorsunuz? Tamam, onu da bulduk! Prohel Protex Mont, çıkarılıp takılabilen astarıyla her mevsime, her hava koşuluna uygun. Üstelik, çıkarılabilir iç astarı tek başına da kullanılabiliyor. Fiyatının uygun olması sizi yanıltmasın, CE onaylı omuz, dirsek ve sırt korumaları tabii ki mevcut. Sırt ve göğüs kısmındaki sökülebilir havalandırma delikleri sayesinde de yazın terlemeden rahatça kullanabilirsiniz.

Spidi Solar Net Lady Mont

motosiklet montu

Motosiklet montunun üstünde kaba durduğunu düşünen kadınlar, sizi de unutmadık! Kadın ergonomisine uygun kesilmiş, dar kalıbıyla üzerinize tam oturacak bu montu çok seveceksiniz. Tamamen sizi ve yazın kavurucu sıcaklarını düşünerek tasarlanmış Spidi Solar Net Lady  hava geçirmesi için kullanılan fileli yapısı, sağlam polyester kumaşı, gece görünüşü için reflektif eklentileri ve tabii ki A Sınıfı sertifikalı omuz, dirsek, sırt korumalarıyla bütün beklentilerinizi karşılayacak.

Clover Rainjet Wp Lady Mont

motosiklet montu

Son olarak, bir kadın modeli daha eklemek istedik. Dar olmasının yanında biraz da renk isteyen, ekstra korunaklı bir ürün arayanlar sizin tercihiniz bu üründen yana olacak, biliyoruz. Clover Rainjet Wp Lady motosiklet montu , sürtünmeye, yanmaya, yırtılmaya oldukça dayanıklı bir kumaştan üretilmiş. Su geçirmez, havalandırmalı mont, ayarlanabilir bel kemeri, manşet cırtı ve kol düğmeleri ile çok da kullanışlı!

Umarız kendinize uygun motosiklet montunu bulmuşsunuzdur. Peki motor kullanırken seçtiğiniz diğer kıyafetlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Öğrenmek için “Motosiklet kıyafetleri seçerken bilmeniz gereken 5 önemli kural” yazımıza  davetlisiniz!