ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Keşkül Dergisi
Keşkül Dergisi Sayı : 43

Keşkül Dergisi Sayı : 43

Keşkül Dergisi Kitap Alışverişlerine "Başka Bir Şey - Ahmet Batman" kitabı %60 İndirimli!
%37 indirim 40,00 TL 25,20 TL
( / adet)
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/60001501/2147483645/10004/15020596

Keşkül Dergisi Sayı : 43

El-Hayy İsminin Tecellisi Olan 'SU'da Hayat Vardır.

Keşkül Dergisi Sayı. 43 Su

"Su, bu asırda petrolden daha önemli olacak. Orta Doğu'daki gelecek savaş politik sebeplerden değil su yüzünden çıkacak" "Temiz su için amansız rekabet, gelecekte çatışma ve savaş sebebi olabilir." " 21. yüzyılın savaşları su için yapılacak."
Bunlar dünyayı yönetme hakkını kendinde bulan, türlü oyunlarla kaosa sürükledikleri ülkeleri barış götürüyoruz diye işgal eden, milyonlarca insana zulmedip milyonlarcasını da katleden kirli adamların temsilcilerinin sözleri.

Gelecekte bir su savaşının çıkmasından o kadar endişe etmekteler ki, Suriye'de, Myanmar'da, Irak'ta ve silah zoruyla sömürdükleri, fakir bıraktıkları pek çok ülkede özellikle de Müslümanlara yapılanları göremeyecek kadar meşguller. Afrika'da insanların susuz kalması onların sorunu değil çünkü dünyadaki su kaynakları kendi kendine hızla tükeniyor. Ama gerçek böyle mi?
el-Hayy isminin tecellisi olan suda hayat vardır. Canlı olan su diğer canlıların da canlı olma sebebidir.nbspnbspİslam şehri su ile ayrılmaz bir bütünlük içinde yaşar. Bu şehirdeki su, seküler tasavvurun anladığı mânâda sadece beşerî ihtiyaçları temine yarayan işlevsel bir öğe değildir. Allah'ın lûtfettiği hayatın kaynağı olarak bir inayet-i Hakk ve bir tecellidir aynı zamanda.

Sufiler suyu, Hak'tan akıp gelen feyze, berekete, nimete, ilme, ma'rifete ve kalbin manevi hallerine benzetir ve suyun temizleme özelliğine bilhassa vurgu yaparlar. Su bir şifa kaynağıdır, maneviyat suya sirayet eder. Bu sebeple ki suyun bir hafızasının olduğu ve bilgiyi taşıdığı gerçeği bilim için yenidir, sûfîler için bu, hep bilinen bir gerçek olmuştur. Bu yüzden maddî manevî hastalığı bulunanlar, her dâim mânânın sirâyet ettiği sudan şifâ bulmuştur, bulmaya da devam etmekteler.

Evvelce 16. sayısını da 'Su'ya ayıran Keşkül Dergisi, 43. sayısında da Allah (c.c.)'ınnbspnbsp"Su ile her şeye hayat verdik."nbspnbspbuyurarak işaret ettiği 'su'yun deruni manasına doğru yeni bir yolculuğa çıkarıyor okuyucusunu.nbspnbspnbspnbsp
Ecdâdımızın Fahr-i Kainat Efendimiz ve sahabiden tahsil ettiği suya hürmeti, insana ve mahlûkata şefkat şiarıyla Allah (c.c.)'ın rızasını umarak eşsiz hizmetlere dönüştürmeleri bu sayıda etraflıca işlenmiş. Suların Efendisi Zemzem, Peygamberler ve su ile ilgili mucizeleri, Âb-ı Hayat, Sufilerin suya bakışı, Suyun aklı, dervişin zikri, Mimar Sinan Su Yolları, Ayn-ı Zübeyde... Ve Suyun aşkı, Kerbela...nbspnbspnbspnbspnbspnbsp

43. sayının kıymetli yazarlarından Prof. Dr. Sadeddin Ökten'in belirttiği gibi: "İslam tarihinde Evlad-ı Rasul'ü susuz bırakarak bunaltmaya çalışanlar ölümün ve hayatın sadece Rabbü'l-alemin'in elinde olduğunu unutmuş görünüyor. O meydanda susuz kalarak dünya hayatına veda etmiş olanlar, bugün ve eminim ki ilerideki zamanlarda hatıraları ve muhabbetleriyle herkesten daha diri olarak tabe kıyamet yaşayacaklardır."
Daha pek çok güzel konunun işlendiği Keşkül'ün 43 sayısındaki yazarlardan bazıları: Prof. Dr. Sadeddîn Ökten, Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Prof. Dr. Mustafa İsmet Uzun, Doç.nbspnbspnbspnbspDr. Ahmed Sacid Açıkgözoğlu, Dr. Esra Kırsever, Belkıs Kılıçkaya, Ali Tunç,...

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 128
Yayın Tarihi 2017
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C4ETL
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
How It Works Dergisi Güncel Sayı
Burda Dergisi Güncel Sayı
Burda Ev Giyim
Popular Science Dergisi Yıllık Abonelik (12 Sayı)
%11
17,90 TL 15,90 TL
%11
16,90 TL 15,00 TL
13,90 TL
118,80 TL
Satıcı
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Değerlendirmeler
(23)
(21)
-
(19)
Cilt Durumu Ciltli Ciltli Ciltsiz -
Sayfa Sayısı 32 32 50 -
Yayın Tarihi 2018 2018 2020 2012
Başa dön