Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kinyas Ve Kayra 18. Yıl Resimli Özel Baskısı - Hakan Günday

Doğan Kitap
1.950,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

1.950,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1502318
Kinyas Ve Kayra 18. Yıl Resimli Özel Baskısı - Hakan Günday

Hakan Günday'ın 2000 yılında yazdığı Kinyas ve Kayra romanı, 18. yıl için karikatür çizimlerden oluşan özel baskıyla hayranların beğenisine sunuluyor. Kinyas ve Kayra yeraltı dünyasını konu edinmesiyle, yayımlandığı dönemde ülkemizde yeraltı edebiyatının ilk örneği olarak kabul ediliyor. Karikatür çizimleri Emre Orhun tarafından yapılan kitap, 448 sayfadan oluşuyor. 18. yıla özel hazırlanan romanın yayımı, yazarın birçok kitabını da gerçekleştiren Doğan Kitaba ait.

Hayatın Karanlık Noktalarına Değineceksiniz

Hakan Günday kitapları, pek çok insan için okumayı heyecanlı bir eylem haline getiriyor. Roman, Kayra ve Kinyas isimli hayattan ve çevresinden kaçan, farklı yerlerde farklı ülkelerde karanlık işlere bulaşan karakterlerin kendileriyle yaptıkları iç hesaplaşmayı anlatıyor. Hayatın içinde yer alan insan ilişkileri, hüzün, karamsarlık vb. tüm eylemler kitabın ana olgusunu oluşturuyor. Toplumsal konuların işlendiği aynı zamanda anlatımda felsefi öğelerin kullanıldığı kitap, okuyanların birbirinden farklı duyguları bir arada yaşamasına neden oluyor. Neredeyse her kitabında altı çizilecrk değerli cümleler oluşturan yazar, Kinyas ve Kayra kitabında da aynı etkiyi yaratıyor.

Yeraltı dünyasının değişmezi olan şiddet, uyuşturucu ve cinsellik gibi toplumun uzak durduğu kavramları işleyen roman, duyulması istenmeyen gerçeklikleri rahatsız edici bir biçimde ortaya koyuyor. Zekice oluşturulmuş cümleler, hayatı sorgulayan içerikle bütünleşerek dünyanın gerçekliğini insanlara zor yoldan anlatıyor. Hemen hemen her cümlesinin alıntı yapılması ve günlük hayatta kullanabilmesi kitaba olan ilgiyi bir kat daha artırıyor. Okuyucular için hayatlarında izler bırakan roman karakterlerinin, çizimler aracılığıyla nesnel hale gelmesi, karakterleri okuyucular için daha anlaşılır hale getiriyor.

Hakan Günday

Ülkemizde yazın alanında dahi olarak anılan yazar, 1976 Rodos doğumlu. Yazdığı kitaplar dışında popüler
birçok dizi ve sinema filminin senaryolarını kaleme aldı. Yazar, yazdığı tüm kitaplarıyla ulusal ve uluslararası alanda başarılar kazandı. Daha isimli kitabının gösterdiği başarıyla, Fransız edebiyat ödülleri Medicis tarafından 2015 yılında En İyi Yabancı Roman Ödülü'ne layık görüldü.Türkçe yeraltı edebiyatının ilk örneği sayılan roman, modern hayatın her bireyde şiddetle uyandırdığı "basıp gitme" arzusunu gerçekleştiren, uyuşturucu satıp adam öldüren, şantaj yapan ve adlarını kendileri seçen iki arkadaş olan "Kinyas ile Kayra"nın başından geçenleri anlatır.Yazar Hakkında:
Hakan Günday, 29 Mayıs 1976’da Rodos’ta doğdu. İlkvromanı Kinyas ve Kayra’yla (2000) edebiyat çevrelerinin ilgiylevizlediği ve kendi okur kitlesini yaratan bir yazar olan Günday’ın eserleri, Doğan Kitap tarafından yayımlanmaktadır: Zargana (2002), Kinyas ve Kayra (2003), Piç (2003), Malafa (2005), Azil (2007), Ziyan (2009), Az (2011), Daha (2013). Hakan Günday Daha adlı romanıyla Fransa’nın saygın edebiyat ödüllerinden olan Médicis’in 2015 En İyi Yabancı Roman Ödülü’ne layık görüldü.

Emre Orhun, 1976’da Pekin’de doğdu. Yugoslavya, Belçika, İsveç, Norveç ve Türkiye’de yaşadı. Fransa’da iki sene mimarlık okuduktan sonra, asıl ilgi alanı olan resim sanatını geliştireceği Ecole Emile Cohl’u bitirdi. 1999’da Bologna Kitap Fuarı’nda aldığı ödül sayesinde Actes Sud ve Nathan gibi Fransa’nın büyük yayınevleri tarafından fark edilip birçok kitap resimledi. Bir süre Fransa’nın tanınmış gazeteleri Le Monde ve Liberation için illüstrasyonlar çizdikten sonra, çizgi roman dünyasına geçiş yaptı. Glenat’dan çıkan çizgi romanları, karanlık ve ekspresyonist görselleriyle dikkat çekti. Birkaç senedir Türkiye’de de çalışan Emre Orhun, Hakan Günday’ın romanlarının kapaklarını resimliyor. Aylık edebiyat-kültür dergisi Ot’ta birlikte bir köşe hazırladılar. Sanatçının vakit buldukça üzerinde çalıştığı özgün resimler, başta Paris ve Lyon olmak üzere birçok galeride sergilenmiştir


Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Hakan Günday
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000F0QY7
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön