Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kitaplarla Kültür Turu - Kitaplar Kitabı 4

Doğan Kitap
73,03 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (8)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

88,82 TL
82,49 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9904
Kitaplarla Kültür Turu - Kitaplar Kitabı 4
İyi denemeci, iyi eleştirmen, iyi yazar Doğan Hızlan, “Kitaplar Kitabı” dizisinin dördüncüsü olan Kitaplarla Kültür Turu ’yla okur önünde…


Doğan Hızlan’ın bütün okurlarının hatta Türkçenin her iyi okurunun kabul edeceği gibi, “günübirlik” ama kendi günlerini aşıp bütün zamanlarda yeniden okunabilme niteliği taşıyan yazılar bunlar. Bu eskimez tazelik, Hızlan’ın kitapları, konuları, yazarları ele alır, incelerken onlardaki eskimeyen yanları, herdem taze nitelikleri öne çıkarmasından.
Kitaplarla Kültür Turu ’nda elbette her tür kitap ve dergi üzerine yazılar var, tabii ki Doğan Hızlan’ın her zaman en birinci kalemi olan şiire ve şairlere önemli bir yer ayrılmış; ama bu geniş yelpazenin sınırlarını iki ansiklopedik çalışma çiziyor: Bir uçta çok yazarlı Larousse Gastronomique, öbür uçta ise Kâmil Kepecioğlu’nun tek başına hazırladığı Bursa Kütüğü. Bu iki kitabın benzer ve karşıt yanları, Kitaplarla Kültür Turu ’na benzersiz karakterini kazandırdığı gibi, Doğan Hızlan’ın ilgi alanlarının niceliği ve niteliği konusunda da okura yeterli bir fikir verecektir kanısındayız.Günlük kültür sanat konulu yazıların dışında haftalık kitap yazılarıyla Türkiye’deki kitap severlerin yakından tanıdığı isimdir Doğan Hızlan. Aslında her hafta bir başka kitap hakkında yazan, okurlara tanıtan Hızlan’ın kitabı hakkında bir şeyler söylemek de oldukça zor bir iş. İyi eleştirmen, iyi denemeci Doğan Hızlan’ın 50 yıldır bu işi yapması ve okurlara tanıttığı kitap ıskalasının genişliği sözünü ettiğimiz zorluğun sebebi. Şiirden mimarîye, romandan yemek kitabına, biyografiden müziğe, sanat tarihinden siyasete kadar birçok kitap hakkında okurlarının ufkunu açan yazılarını bir araya getirdi son kitabında. Kitaplarla Kültür Turu adını verdiği kitap, daha önce yayınladığı “kitaplar kitabı” serisinin de dördüncü kitabı. Yerli veya yabancı ve az önce söylediğimiz gibi tür ayrımı yapmadan, 21 Ocak 2006’dan 2 Ocak 2010’a her hafta yazdığı kitap yazılarını derli toplu olarak kitapseverlere sunuyor. Onun yazdığı kitap yazılarında akademik eleştirilerdeki gibi didik didik etme anlayışı yoktur. Ama okurlarını doğrudan kitaba hattâ kitaplara yönlendirir. Kitaplarla Kültür Turu, Hızlan’ın dört yıllık kitap yazılarını bir araya getirirken, hem bize sürekli bir kaynak kitabı sunuyor, hem de dört yıllık yayın serüvenimizin ipuçlarını sunuyor.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Boyut Normal Boy
Yazar Doğan Hızlan
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN18697
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön