Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange

Doğan Kitap
182,47 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (26)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

215,85 TL
184,50 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501715
Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange

Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange tarafından kaleme alınan bir psikolojik gerilim romanıdır. Jean-Christophe Grange, gerilim türünde eserler veren yazarlar arasında en başarılı isimlerden biridir. İlk romanı olan Leyleklerin Uçuşu 1994 yılında yayımlanan yazar, ikinci romanı Kızıl Nehirler ile dünya çapında bir üne kavuşur. Kızıl Nehirler, yalnızca Fransa'da 450 bin adet satar ve yirmiyi aşkın yabancı dile çevrilir. Türkiye'de 2001 yılının Ocak ayında Doğan Kitap etiketi ile raflarda yerini alan eserin çevirisi Tankut Gökçe'ye aittir. Toplam 405 sayfadan oluşan Kızıl Nehirler'i bir solukta ve heyecanla okuyabilirsiniz.

İki Polisin İş Birliği ile Çözülen Gizemli Bir Cinayet

Grange'ın birçok kitabında olduğu gibi Kızıl Nehirler'de de asıl soru katilin kim olduğudur. Bir kütüphane görevlisi olan Remy Caillos'un cansız bedeni, bir dağın tepesindeki kayalıkların arasında bulunur. Cesedi bulan kişi, kütüphanenin bulunduğu üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışan Fanny Fierray'dır. Cesedin üstünde birçok darp ve işkence izine rastlanır. Mesleğindeki başarıları ile ünlenmiş polis Pierre Niémans, başarısının yanı sıra sık sık şiddete başvurması ile de nam salmış biridir. Remy Caillos'un öldürülmesindeki sır perdesini aralamak üzere ortağı Karim Abdouf ile birlikte göreve atanan Niémans, cinayeti çözmekte başarılı olabilecek midir?

Sırlarla Dolu Bir Kasaba

Remy Caillos'un öldürüldüğü kasaba, birçok enteresan özelliği ile Niémans ve ortağının dikkatini çeker. Ayrıca Caillos'un evinde duvara yazılmış tüyler ürpertici bir yazı da cinayetin ipuçları arasındadır. Niémans ve Abdouf, cinayeti araştırmaya devam ettikçe kasaba halkı ile ilgili birçok çarpıcı gerçeğe ulaşırlar. 

Bir Kurgu Dehası: Jean-Christophe Grange

Jean-Christophe Grange'ın birçok gerilim yazarından ayrılan özelliği, eserlerindeki olayları kurgulayış biçimidir. Birçok olay ile ilgili verdiği gerçek ve çarpıcı detaylar, Grange eserlerini oldukça sürükleyici kılar. Katilin kim olduğunu tahmin etmeye çalışarak ardı ardına okunan sayfalara, okurların dikkatini çekecek birçok detay serpiştirir. Böylece her okur, Grange kitaplarını okurken kendini bir anda dedektifler ile birlikte olayları çözmeye çalışırken bulur. 

"Kuzuların Sessizliği'nden Sonra Yazılmış En İyi Gerilim Romanı"

Kızıl Nehirler, yayınlandığı tarihten sonra pek çok dergiden ve eleştirmenden büyük övgüler alır. Öyle ki La Figaro, Kızıl Nehirler'i "Kuzuların Sessizliği'nden sonra yazılmış en iyi gerilim romanı" olarak tanımlar. Kızıl Nehirler'in topladığı ilgi ve başarı, kısa zaman içinde yönetmen Mathieu Kossovitz'in de dikkatini çeker. Böylece kitap beyaz perdeye de uyarlanır ve oldukça yüksek bir gişe başarısı elde eder. 

Tek Romanda Birçok Hayat

Grange, Kızıl Nehirler'de asıl tema olan cinayetin yanı sıra, ortak olan ikki polisin hayatını da detayları ile inceler. Böylece her okur, karakterleri daha iyi tanıma ve onlarla empati kurma imkânı bulur. Niémans'ın şiddete eğiliminin sebebi, Abdouf'un çekingenliğinin temelleri gibi birçok unsur, Grange tarafından okura yavaş yavaş anlatılır. Niémans ve Abdouf'un arasındaki iletişim ve birbirleri üzerindeki etkileri de kitapta önemli bir yer tutar.

Niémans Karakteri Tekrar Beyaz Perdede

Film yapımcıları, Niémans gibi ilgi çekici ve önemli bir karakteri tek bir filmde harcamak istemedikleri için zaman içinde Kızıl Nehirler 2: Kıyamet Melekleri adlı bir filmin daha çekilmesi fikri doğar. Niémans karakterine, usta oyuncu Luc Besson hayat verir. Oliver Dahan'ın yönetmenliğinde çekilen bu ikinci film, Grange'ın Kızıl Nehirler'de ne kadar yüksek bir başarı elde ettiğinin ve yarattığı etkileyici karakterlerin de bir yansımasıdır. Siz de elinizden bırakamadan ve giderek artan bir gerilim temposu içinde keyifle okuyacağınız Kızıl Nehirler'i en kısa sürede kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.

 

Boyut Normal Boy
Yazar Jean-Christophe Grange
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN99
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön