Bir aracın en çabuk eskiyen, hatta yıpranan parçası, koltuk kılıflarıdır. Çünkü, çok fazla sürtünmeye maruz kalırlar. Araba kullanmayı seviyorsanız ya da işiniz gereği arabanızla çok fazla seyahat ediyorsanız koltuk kılıflarınızdaki sürtünme de artacaktır. Ancak, BMW marka bir araca sahipseniz üstün performanslı bir arabayla ve konforlu seyahat imkanıyla birlikte koltuk kılıflarınızdaki sürtünmenin de artacağı göz önüne alınarak daha sağlam ve daha dayanıklı ürünler tercih etmeniz gerekir.

Bir arabanın dış görünüşü, önemlidir. Ancak, son teknolojiyle donatılmış bir BMW’de dahi keyifli ve konforlu bir sürüşü sağlayabilmek için koltuklar, çok daha önemlidir. Bu açıdan, dünyaca ünlü otomobil üreticisi BMW, aracın performansına, aerodinamiğine ve elektronik aksamına özen gösterdiği kadar iç dizaynına ve dolayısıyla koltuk konforuna da aynı özeni göstermektedir.

İşte bu yüzden, BMW’nizde son derece konforlu bir sürüş deneyimi için son teknoloji araba koltukları bulunmaktadır. Ancak yine de her sürücü, arabasını kendi karakterinde donatmak, renklendirmek ya da süslemek ister. Dolayısıyla da BMW marka araçlar için koltuk kılıfı üreten pek çok marka arasından seçim yapmak size kalır. Fakat, bu markalar arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan koltuk kılıfını seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır.

Koltuk Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasada pek çok markada, pek çok farklı çeşit ve fiyatta BMW koltuk kılıfı modelleri bulunmaktadır. Özellikle, kumaşın kalitesine ve niteliğine göre BMW koltuk kılıfı fiyatları çeşitlenmektedir. Koltuk kılıfı tercihinizde de dikkat etmeniz gereken pek çok temel konunun yanında bazı ayrıntılar da vardır.

Koltuk kılıfı tercih ederken, tabii ki öncelikle karakterinizi yansıttığını düşündüğünüz ve BMW’nizle uyumlu bir renk ve orijinal bir tasarım seçmelisiniz. Koltuk kılıfının elastik süngerli olması ve ergonomik yapısı, size daha iyi ve konforlu bir araç sürüş deneyimi yaşatacaktır. Ancak, hepinizin bildiği gibi sağlık, en başta gelir.

Doğru Koltuk Kılıfı Seçimiyle Sağlığınızı Nasıl Korursunuz?

Koltuk kılıflarında genelde deri tercih edilir. Piyasada suni deri kullanımı da oldukça yaygındır. Ancak, konu suni derinin kalitesine geldiğinde burada sorun baş gösterir. Eğer suni deriden koltuk kılıfı tercih edecekseniz, kansere sebep olan fitalat içermeyen ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Sizin ve özellikle çocuklarınızın sağlığı için en iyi tercih BMW modelleri için üretilmiş, fitalat içermeyen ürünler olacaktır.

Yine sağlığınız için diğer önemli husus da tercihinizi, nefes alabilen ve kolay temizlenebilen ürünlerden yana kullanmanızdır. Koltuk kılıfının nefes alabilmesi, uzun süreli yolculuklarda ya da sıcak yaz aylarında terlemeyi önler ve aynı zamanda terlemelere bağlı ciltte oluşabilecek lekeleri ve bölgesel tahrişleri de engeller. Kolay temizlenebilme özelliği sayesinde de çok fazla kullanılan koltuk kılıflarında oluşabilecek bakteri oluşumları engellenmiş olur. BMW’niz için üretilen koltuk kılıfları da kolay temizlenebilen materyalden yapılır ve sağlığınızı önemser.

Bunların yanında ayrıntı gibi gelse de genelde gözden kaçan, ancak koltuklarınızın ve koltuk kılıflarınızın ömrünü uzatabilecek ya da kısaltabilecek en önemli nokta, dikiş kısımlarıyla ilgilidir. Koltuk kılıflarının en fazla dirence maruz kalan yerleri, dikiş kısımlarıdır. Sağlam dikişli ürünler tercih edilmezse kısa bir sürede koltuk kılıflarınız, bu bölümlerden yırtılabilecektir. Ayrıca, dikiş kısımları, genelde içeriye doğru dikildikleri için koltuklarla en fazla sürtünme yaratan bölümlerdir. Bu sürtünme, seyahat sürelerini de göz önünde bulundurduğunuzda, koltuklarınızı önemli ölçüde yıpratabilecektir. Bu sebeple hassas dikiş kullanılmış BMW koltuk kılıflarını tercih etmek, koltuklarınızın ömrünü de uzatacaktır.

Koltuk kılıflarının, koltuğunuzun ebatlarına göre bol ya da dar olmaması da önemlidir. Koltuk kılıfları, aracınızın koltuklarıyla tam uyumlu olmak zorundadır. Bol kılıflar, şekilde bozulmalara sebep olabilirken; dar kılıflar da yırtılmalara ya da potluklara sebep olacaklardır. BMW koltuk kılıfı modelleri aracınızla tam uyumlu olarak üretilmiştir. Ayrıca, montajı kolay olan markayı tercih etmeniz, montaj sırasında doğabilecek hasarları da ortadan kaldırır ve koltuklarınızın zarar görmesini engeller.

BMW Araba Koltuk Kılıfı

378 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Araç Markası A-Z
  1. BMW
  2. Volkswagen
  3. Mercedes
  4. Ford
  5. Renault
  6. Toyota
  7. Fiat
  8. Opel
  9. Kia
  10. Peugeot
  11. Audi
  12. Hyundai
  13. Citroen
  14. Nissan
  15. Skoda
  16. Mitsubishi
  17. Honda
  18. Volvo
  19. Dacia
  20. Chevrolet
 3. Araç Modeli
  1. 1 Serisi
  2. 2 Serisi
  3. 3 Serisi
  4. 5 Serisi
  5. X3
 4. Markalar
  1. Otom
  2. Şentürk Auto
  3. K-Design
  4. Bod
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Ürün Puanı
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı
 • Araç Markası BMW
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036892/20036892
BAŞA DÖN