Tiguan Koltuk Kılıfı

Tiguan koltuk kılıfları; konfor, şık tasarım ve dayanıklılık gibi özellikleri sağlamak amacı ile öne çıkaran araç içi aksesuarlardır. Tiguan koltuk kılıfları modelleri, sahip olduğu bu özellikleri ön plana çıkaracak şekilde üretilir. Tasarlanan tüm koltuk kılıfları dikkatli kullanımda bile zamanla yıpranabilir. Koltukların dokusunu korumak, temiz kalmasını sağlamak için koltuk kılıfı kullanılması gerekir.

Tiguan Koltuk Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oto koltuk kılıfları sahip olunan araç markası ve modeline göre seçilmesi gereken aksesuarlardır. Tiguan modeline uygun koltuk kılıflarını satın alırken, satışa sunulan birçok markanın çok çeşitli ürün seçeneğinden tercih yapmanız gerekir. Bu noktada alacağınız üründe hem kendi ihtiyaçlarınızı hem de araç modeline uygun ürünü belirlemeniz, alışveriş anında size kolaylık sağlar. Bu ihtiyaçlar ve beklentiler alınan koltuk kılıflarının uzun ömürlü olması, terlemeyi ve kokuyu engellemesi, kolay temizlenir olması ve konforlu tasarıma sahip olması gibi özellikler olabilir. 

Tiguan modeli için alınacak koltuk kılıflarında koltuk yapısı da önemli bir detaydır. Koltuk üzerinde bulunan ayarlama bölümleri, kemer tokaları, katlanır servis masaları göz önüne alınarak uygun kılıflar tercih edilmelidir. Ayrıca Tiguan gibi geniş hacimli ve koltuk yapısı değişime uygun bir araçta kılıf ölçülerinin birebir uyumlu olması çok önemlidir. Çocuğu ya da evcil hayvanı olan Tiguan sahipleri, kolay temizlenebilir kumaş yüzeyine sahip koltuk kılıflarını tercih edebilir. Tiguan gibi uzun mesafe yolculuğa uygun araçlarda terletmeyen, yüksek kumaş kalitesine sahip, konforlu sürüşe katkı sağlayan kılıflar tercih edilmelidir. Bu gibi kullanım durumlarının yanında, ürünün dikiş yapısı, koltuklarda bulunan hava yastıklarına uygunluk gibi özellikler de dikkate alınmalıdır. Aracınız ile tam uyum sağlayacak olan Tiguan koltuk kılıfı modelleri, size hem konforu hem de estetik görünümün verdiği keyfi yaşatır.

Koltuk Kılıfı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Otomobillerde geçirilen zaman, yolcuların araç içine taşıdığı toz, kir gibi etmenler düşünüldüğünde koltuk kılıflarının temizliği sık aralıklarla yapılmalıdır. Tiguan koltuk kılıflarının montajını koltuklarınız temiz ve kuruyken yapmanız koltuk yüzeyi ve  koltuk kılıfı için daha uygundur. Bu sayede araç içinde hem kendiniz hem de çocuklarınız için risk oluşturacak etkilerin önüne geçebilirsiniz. Koltuk kılıfları günümüz teknolojisine bağlı olarak artık kolaylıkla sökülüp takılır şekilde üretilmektedir. Bu özellik Tiguan modeli içinde geçerlidir. Tiguan koltuk kılıfı modelleri için temizleme işlemi yaparken, markanın kullanım bilgilerine uygun şekilde temizlemelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kılıfların kumaş yapısıdır. Araç için özel bir kumaştan tasarlanan bir Tiguan koltuk kılıfı kullanıyorsanız, ürün konusunda uzman kişilere ya da yetkili birimlere bakımını yaptırabilirsiniz.

Tiguan Koltuk Kılıfları Nasıl Takılır?

Yeni üretilen koltuk kılıflarının araç koltuklarına uygulanması artık daha kolaydır. Tiguan gibi büyük ve geniş hacimli araçlarda bile kılıfları kolaylıkla takabilirsiniz. Özel üretim kılıflar dışında kalan modeller, genellikle tek kişinin takabileceği şekilde üretilir. Tiguan'ın sahip olduğu oturma yüzeyinin genişliğine bağlı olarak kılıflar minder, sırt ve başlık kısımlarından oluşur ve her parça kendine ait bölüme takılır. Neredeyse tüm koltuk kılıflarında olduğu gibi Tiguan koltuk kılıflarında da kullanım kolaylığını sağlamak adına eskisi gibi lastik bağlantılı koltuklardan farklı bir üretim yapılır. Yeni nesil Tiguan koltuk kılıfları modele göre fermuar ya da düğme destekli ve parçalı biçimde üretilir. Bu sayede kılıfların takılması ve bağlantı yerlerinin yapılması kolaylaşır.

Tiguan Koltuk Kılıfı Fiyatları Nedir?

Koltuk kılıfı fiyatları Tiguan tipi araçların iç yapısına ve ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterir. Standart ölçülerde, koltuk düzeni değiştirilmemiş, çoğu araçla uyumlu koltuk kılıfları genel olarak daha uygun fiyatlara satılır. Tiguan modelinin bazı segmentlerinde koltuk yapısı farklı olabilir. Buna bağlı olarak koltuk kılıfları daha pahalı olabilir. Bu fiyat farkında koltuk kılıflarının sahip olduğu özellikler ile de doğru orantılıdır. Tiguan koltuk kılıfı fiyatları ise aracın üretim yılına ve koltukların yapısına göre farklılık göstermektedir. 

Tiguan Araba Koltuk Kılıfı

62 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar
  1. Otom
  2. Şentürk Auto
  3. Bod
  4. K-Design
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Araç Markası
  1. Volkswagen
 7. Araç Modeli A-Z
  1. Tiguan
  2. 1 Serisi
  3. 106
  4. 107
  5. 12
  6. 190
  7. 2 Serisi
  8. 2008
  9. 206
  10. 206+
  11. 207
  12. 208
  13. 3
  14. 3 Serisi
  15. 3008
  16. 300C
  17. 301
  18. 305
  19. 306
  20. 307
  21. 308
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı
 • Araç Modeli Tiguan
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20036892/20036892
BAŞA DÖN