Kontörler

Vazgeçilemeyen iletişim aygıtları haline gelen cep telefonlarının konuşma ücretlendirmeleri, Türkiye’de hizmet veren GSM operatörleri tarafından farklı biçimlerde yapılabiliyor. Operatörlerin kullanıcılara faturalı hatlar aracılığıyla aylık ödeme talepleri oluşturabilmelerinin yanı sıra, faturalı hat kullanmak istemeyen cep telefonu kullanıcıları için sunulan faturasız hat seçenekleri, özellikle gençler arasında sıklıkla kullanılan cep telefonu hat modelleri arasında yer alıyor. Faturasız hat kullanıcıların sahip oldukları cep telefonları aracılığıyla konuşma, mesajlaşma ve internet bağlantısı imkânlarından faydalanabilmesi maksadıyla kullanılan “kontör” sistemi, 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren yerini TL yükleme modeline bıraktı. Bu sayede aboneler, hat kullanımlarını daha rahat takip edilebilmeye ve kalan durumunu bakiye cinsinden görebilmeye başladılar.

TL Yükle

Türkiye’de faaliyet gösteren GSM operatörleri tarafından hizmetinize sunulan TL yükleme sistemlerinin temel olarak kontörlerden bir farkı yoktur. İlgili telefon operatörünün bayilerinden, yetkili satıcılarından ya da internet üzerinden edinebileceğiniz TL yapılı kontörleri kolay bir biçimde cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. GSM operatörlerinin sizlere sunduğu tarifelere göre, yüklediğiniz TL’lerden bir kısmı özellikle seçtiğiniz tarife içerisinde yer alan konuşma, mesajlaşma ve internet paketlerinin TL karşılıklarınca kesilebilir ve size bu tarifeleri kullanma hakkı tanınabilir. Aylık, iki aylık, üç aylık veya sürekli paketler telefonunuzdaki bakiye durumu kontrol edilerek devam ettirilir veya sonlandırılabilir. Ayrıca abone olduğunuz GSM operatörünün, faturasız hatlar için devlete ödeyeceği miktarlar da yine yükleyeceğiniz TL üzerinden kesilebilir. Bakiyenizde kalan TL’ler, operatörünüzün belirlediği kurallar ve talimatlar neticesinde sonraki aylarda da kullanılabilir halde kalabilirler. Siz sonraki aylarda ihtiyaç duyduğunuz miktarda TL yüklemesi yapabilir, yüklediğiniz miktarın önceki aylardan kalan bakiyenizin üzerine eklenmesini sağlayabilirsiniz.

TL Nasıl Yüklenir?

Uzun yıllardır kullanılan kontörlerin yükleme modeli, değişerek ve gelişerek günümüze kadar geldi. Yetkili bayilerden veya GSM operatörü şubelerinden edinebileceğiniz TL yükleme kartlarının arka kısımlarında bulunan ve kazınarak ortaya çıkabilen kontrol numaralarını, abonesi olduğunuz GSM operatörünün belirlemiş olduğu numaraları arayıp telefonunuzdan tuşlayarak TL yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu kartlardaki numaraları GSM operatörünüzün belirlediği SMS numaralarına da gönderebilir, bu şekilde de TL yükleyebilirsiniz. Sahip olduğunuz TL yükleme kartını, abonesi olduğunuz GSM operatörlerinin müşteri hizmetleri numaralarını arayarak, müşteri temsilcisinin desteği aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Herhangi bir yeri aramadan veya bir numaraya mesaj atmadan TL kartlarıyla yükleme yapmak arzusundaysanız, operatörünüzün kart üzerinde belirttiği talimatlar dâhilinde, kartınızda kazıyarak ortaya çıkardığınız numaraları telefonunuz aracılığıyla tuşlayarak doğrudan TL’nizi yükleyebilirsiniz.

Eğer TL yükleme kartı almak istemiyorsanız, gereksinim duyduğunuz TL doğrultusunda GSM operatörlerinin yetkili bayileri ve şubelerine ödeme yaparak hattınıza TL yükleyebilirsiniz. Yetkili bayi veya şubenin gerçekleştireceği işlemler için ödeyebileceğiniz tutar zaman zaman yüklediğiniz TL’den farklı olabilir. Eğer internet üzerinden TL yüklemek istiyorsanız çeşitli yükleme kanallarından birini seçebilirsiniz. Bunlardan en temeli, kullandığınız cep telefonu hattının sağlayıcısı olan GSM operatörünün web sitelerinde yer alan TL yükleme sayfalarını ziyaret ederek gerçekleştirebileceğiniz TL yükleme işlemidir. Operatör web sitelerinin TL yükleme sayfaları, güvenliğiniz için kayıt olmanızı gerektirebilir. Bir diğer yöntem ise GSM operatörlerinden işlem yapma izni alarak web sitesi üzerinden TL yüklemesi gerçekleştirebilen sitelerdir. Bu sayfaların güvenliklerini kontrol ederek kolaylıkla kontörlerinizi yükleyebilirsiniz.

GSM operatörlerinin internet üzerinden TL kartları satma yetkisi verdiği internet satış mağazalarından, ister peşin isterseniz de taksitle TL kartlarını adresinize teslim şekilde alabilir, güvenli bir şekilde TL yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de arzu ettiğiniz miktarda TL’yi, size en kolay gelen şekilde yükleyebilir, sahip olduğunuz tarifenin ve operatörünüzün size sunduğu imkânların tadını çıkartabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kontör Fiyatları

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483642/371967/16006