Birbirinden farklı köpek hırkası modelleriyle minik dostlarınıza havalı ve şık bir görünüm katabilirsiniz. İşlevsel olmalarının yanı sıra sevimli dostlarınıza oldukça da şık bir görünüm kazandıracak modeller, çeşitli alternatiflerle sizlere sunuluyor. Birçok seçeneği olan modellerin her biri, farklı bir tarzla yorumlanarak sizlerle buluşturuluyor. Tek renk modellerin yanı sıra farklı modellerdeki hırka ve ceketlerden de seçim yapabilirsiniz.

Köpek Hırkası Fiyatları

Sadece şık ve farklı bir görünüme kavuşmalarının yanı sıra sürekli değişen hava koşullarına uyum sağlamaları için de köpeğinize özen göstermeniz gerekir. Köpeklerin kendilerini korumalarına yetecek kadar kürkleri ve tüyleri olsa da anbean değişen hava şartları, vücut dirençlerinin zayıflamasına yol açar. Zorlu kış şartlarının hakim olduğu aylarda, köpeğinizin bu şartlara uyum sağlaması için dikkatli davranmalısınız. Köpeğinizi doğa yürüyüşlerine ya da tuvalete çıkarırken; hatta oyun oynarken de köpek hırkası kullanabilirsiniz. Bu kıyafetler, en sadık dostunuzun hasta olmasını engelleyip soğuk hava şartlarından korumakla kalmayacak; köpeğinize şık ve göze hoş gelen farklı bir görünüm de katacaktır. Karlı veya yağmurlu hava koşullarında köpeğinizle dışarı çıkmak ve keyifli dakikalar geçirmek isteyebilirsiniz. Bu eğlencenin sonunda eve döndüğünüzde köpeğinizi yıkamanız, kurutmanız ve eğer üşüdüyse ısıtmanız gerekir. Köpeğinizin ani hava değişikliklerinden etkilenmemesi için köpek hırkalarının su geçirmez, tüm bedeni kaplayan veya sadece bir kısmı örten farklı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Bunları kullanım amacına göre belirleyebilirsiniz. Köpek hırkası fiyatları için inceleme yaptığınızda her bütçeye uygun ürünler arasından seçimde bulunabilirsiniz.

Köpek Ceketi

Köpeğinize uygun kıyafeti seçerken de dikkat etmeniz gerekir. Göz kararı seçim yapmak yerine köpeğinizin cinsine ve ırkına göre beden ölçülerini dikkate alarak seçim yapmalısınız. Bu nedenle köpeğinizin vücudundaki bazı yerlerini ölçerek daha tutarlı bir karar verebilir; köpeğiniz için en kullanışlı ve faydalı hırkayı kolaylıkla seçebilirsiniz. Ölçü alırken de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır: Ölçüme başlamadan önce köpeğinizi ayakta duracak vaziyette dik pozisyona getirmelisiniz. Tasmanın takıldığı boyun kısmının arkasından arkasından kuyruk kısmına kadar olan bölgeyi ölçtükten sonra en son olarak köpeğinizin ön kollarının arkasından sırtına doğru bel bölgesinin ölçüsünü almalısınız. Ölçü almayı tamamladığınızda köpeğinize en uygun kıyafeti kolaylıkla ve tereddüde kapılmadan seçebilirsiniz. Ölçüm işlemini gerçekleştirirken tabii ki köpeğinizin tüylerini de hesaba katmanız gerekir. Çünkü köpeğinizin tüy yapısı da alacağınız kıyafeti etkiler. Köpeğinizin tüyü uzunsa ve kalınsa tüylerin ezileceğini de hesaba katmalısınız. Ölçü alırken tüylerin ezilmesiyle oluşacak 1 veya 2 santimlik payı da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Köpeğinize alacağınız hırka veya ceketi seçerken sadece ölçüyü kıstas almamanız gerekir. Özellikle soğuk hava nedeniyle bilinçsizce giydirilen çok kalın kıyafetler, köpeğinizin vücut ısısının artmasına değil; tam tersine düşmesine neden olur. Köpeğinizin üşümemesi için aşırı kalın hırka giydirmek de terlemeye neden olarak hastalıklara davetiye çıkarır. Uygun giysilerle köpeğinizi koruyamadığınız zaman köpeğinizin vücut ısısı düşer. Bunun sonucunda da metabolizma yavaşlar ve kötü huylu mikroorganizmalar aktif hâle gelerek köpeğinizin hasta olmasına neden olur. Bu yüzden üstün körü kıyafetler giydirmek yerine hava şartlarına uygun köpek hırkalarını ve köpek ceketlerini tercih etmeniz, köpeğiniz için en iyi seçim olacaktır. Özellikle kış aylarında kullanacağınız hırka modellerinde koyu renkli hırkaları tercih etmeniz, çok daha doğru bir seçim olacaktır. Çünkü koyu renkli hırkaların güneş ışınlarını tutma özelliği olduğu için köpeğinizin giysisine düşen ışınlar yansımayacak ve kıyafet tarafından emilecektir. Böylece köpeğinizin vücudu soğuk kış günlerinde daha sıcak kalır; köpeğinizi ve sizi üzecek hastalıkların önüne geçersiniz.

Hırka & Ceketler

7 ürün var
 1. Markalar
  1. Croci
  2. Pawise
  3. WİN-PET
  4. Karlie
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı
DSACategoryId/2147483616/560000/24001001/60006974
BAŞA DÖN