ARA
Loading interface...
Loading interface...
Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi
Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 46 Ekim - Kasım - Aralık 2017

Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 46 Ekim - Kasım - Aralık 2017

Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi
%0 indirim 20,40 TL 20,40 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/10004/15018811
Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 46 Ekim - Kasım - Aralık 2017

Merhaba,
Kurşun Kalem dokuz yaşında!
Yaşatan ve emek verenlere teşekkür ederiz ...
Sabit Kemal Bayıldıran, 1970-71 yılları arasında yayımlanan, kurucuları arasında Ataol Behramoğlu, İsmet Özel, Nihat Behram ve Murat Belge'nin olduğu üçüncü kuşak dergilerinden "Halkın Dostları"nı yazdı.

"Sanatta Kıskançlık, Sanatta Korku" dosyalarımızdan sonra bu sayımızda da ilgi ile okuyacağınız "Sanatta Fantazya"yı hazırladık. Koray Feyiz mitolojiden günümüze, fantazyanın değeri, toplumdaki yeri, masallar ve fantastiğin küresel çeşitliliği üzerinde durdu. Prof. Dr. Nigar Pösteki, "fantazyanın anlamsız hayallerden oluşmadığını, hayal gücü kullanılarak gerçeklerin ima yolu ile anlatıldığını, yaşamak ve katlanmak durumunda olunan hayatın sahteliğine, sıradanlığına, gereksizliğine karşı dik durma çabasıdır" diyor. Galip Dursun "Kara Fantazya", Mustafa Bal "Sürreal Bir Animasyonun Fantastik Dertleri", Meliha Akay "Sanat ve Fantazya", Nalan Yılmaz "Borges'siz Fantazya Olmaz", Özgür Sürek "Bir Fantazya Türü Olarak Gotik İngiliz ve Amerikan Edebiyatından İki Yazar", Mine Ömer "Fantastik Bir Öykü, Fotoğrafçı", Mehmet Sadık Kırımlı "Fantastik Edebiyat Üstüne Bir Deneme", Nezihe Altuğ "Fantastik Edebiyatın Durmadan Genişleyen Evren Yüzü", Eda Demir "İngiliz Edebiyatında Fantastik Kurgu", Barış Altuğ "Suskunlar Üzerine", Gülseren Mungan "Stephen King Doktor Uyku"yu yazdılar. Çok geniş bir yelpazeyle sunulan "Sanatta Fantazya" dosyamız önemli bir arşiv niteliği taşıyor.

"Fantastik edebiyat neden kaçış edebiyatı olarak suçlanır? Başka bir dünya mümkün mü? Fantastik/bilim kurgu türünde başka bir dünya adına yapılmış en iyi çıkış hangisidir? Ütopya/ distopya edebi türü kadın sorununa nasıl yaklaşıyor? Kadın nasıl temsil edilir? Fantazya dosyamızın devamı niteliğindeki soruşturmayı Zeynep Çolakoğlu hazırladı. Soruşturmaya Zeynep Çolakoğlu, Barış Müstecaplıoğlu, Doğu Yücel, Ebruğ Kaya, Erkan Karakiraz, Işıl Beril Tetik, Hakan Bıçakçı, Yiğit Değer Bengi, Göktuğ Can baba, Özgün Muti yanıt verdiler.nbspnbsp

Ayrıca "Sanatta Fantazya" dosyamızda "Grafomani ve Ömrü Yitik Kuş"la Tan Doğan, "Duvardaki Çatlak" öyküsü ile Yayla Boztaş ve "De Ne A" öyküsü ile Sevgi Ünal yer aldılar. Bu sayımızın karikatürleri Kadir Kızılcıklı imzalı.

Yusuf Alper'le 'Psikodinamik' Açıdan Şairler ve Enver Ercan Üzerine Söyleşi"yi Kadir İncesu hazırladı. Şairin 24 Saati köşemizin konuğu "Bir Günün İzinde" yazısı ile Rahmi Emeç. Söz Değirmeni'nde bize gelen öyküleri Mehmet Kuvvet değerlendiriyor. Genç Kurşun Kalem sayfalarımız yine oldukça hareketli. Yakından Geçen Öyküler editörü Handan Gökçek'in bu sayımızdaki yazısı "Yazma Güncesi" adını taşıyor. Gençlerden gelen ürünlerin yer aldığı "Genç Kurşun Kalem"de yer almak isteyenler için eposta adresimiz genckursunkalem@gmail.com

Gelen ürünler yayın kurulumuzca değerlendiriliyor.
47. sayımızda görüşmek üzere ...

Mine Ömer

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 128
Türü Edebiyat Dergileri
Yayın Tarihi 2017
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C5BWR
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön