Ayakkabılar, hayatınızın her alanında kullanmak zorunda olduğunuz aksesuarlardandır. Çoğu zaman rahat etmek için farklı modelleri denersiniz. Çocuk ayakkabıları ise çocuklarınızın fiziksel gelişimi ve özellikle ayak yapılarının düzgün olabilmesi için önemlidir. Bu yüzden ürünler dikkatle seçilmeli ve satın alınan ürünler kontrol edilmelidir.

Lacoste Çocuk Ayakkabı

Çocuk ayakkabısı seçerken kullanım amaçlarına göre seçim yapmanız sizler için faydalı olacaktır. Bot, yürüyüş ayakkabısı, günlük kullanım için ayakkabılar ayrı ayrı alınmalıdır. Örneğin, karlı havalarda spor ayakkabısı giyerseniz gerekli performansı alamazsınız ve rahat edemezsiniz. Ancak karlı havalarda bu havalara uygun botlar giyerseniz o zaman ayakkabınızdan daha yüksek verim alabilirsiniz. Böylece çocuğunuz çok daha rahat ve kolay hareket edebilecektir. Genellikle çocuklara ayakkabı alışverişleri 1 yaşında başlar. Amaç; ilk adımlarını atan çocuğunuz için en sağlıklı ve konforlu ayakkabıyı seçmektir. Yaşları ilerledikçe çocukların giyim tarzları gibi ayakkabı tarzları da değişir. Okul, spor, günlük yaşam derken çocuklarda çok farklı ayakkabı modellerine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca hızlı büyüdükleri için ayakkabı alışverişleri yetişkinlere göre çok daha sık aralıklarla yapılır. Lacoste çocuk ayakkabılar, her yaş grubuna ve cinsiyete hitap eden ürünler barındırır. Her yaş grubuna uygun farklı renk ve model seçenekleri ile aradığınız ürünü rahatça bulabilirsiniz. Kız ve erkek çocukları için farklı seçeneklerin olması özellikle tercih sebebidir.

Çocuk ayakkabıları seçerken pek çok noktaya dikkat edilir. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi, ayakkabının ortopedik olmasıdır. Çocukların kemik gelişimi devam ettiği için en ortopedik ayakkabıyı giymeleri gerekir. Çocukların bileğinden ziyade topuğunu kavrayan ayakkabılar giymeleri fayda sağlar. Çünkü ayaklarını tam kavramayan, ayaklarına destek olmayan ayakkabılar, çocukların yürüyüşlerini ve ayak yapılarını bozabilir. Çocuğunuz içe basabilir veya ayak tabanında sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Lacoste çocuk ayakkabılarında böyle bir sorun yaşamazsınız. Topuğu tam kavrayıp kavramadığını anlayabilmek için çocuğunuzun denediği ayakkabının topuk kısmının sert olup olmadığını anlamanız, kontrol etmeniz gerekir. Bir diğer önemli olan konu ise; giyecekleri ayakkabının türleridir. Çocuk ayakkabıları hafif olmalı ve yapısı sağlam olmalıdır. Kız ve erkek çocukları için farklı renk ve seçeneklere sahip modeller bulabilirsiniz. Bahar ve kışlık modeller farklı olup, kışın daha kalın, yazın daha ince yapıda ayakkabılar üretilmektedir. Deri ve keten yapıdaki ayakkabılar ayak sağlığı için oldukça faydalıdır. Bu sayede ayaklar rahatça hava alabilir ve ayak sağlığı bozulmaz. Çocuk ayakkabılarının ayrıca, yere sağlam basması, yapısının esnek olması, darbelere karşı dayanıklı olması önemlidir. Ayakkabının esnek olup olmadığını ayakkabının ayak ucunu hafifçe içe doğru bükerek anlayabilirsiniz. Darbelere karşı dayanıklı olması da darbelerin ayağa en az şekilde iletilmesi gerektiği için önemlidir. Özellikle kız çocukları yüksek ökçeli ayakkabılara özendikleri için, onlara daha fazla fayda sağlayacak tarzda, düz tabanlı, ayakkabılar önerebilirsiniz. Çocuklarınızın güvenli, sağlıklı ve mutlu olması sizleri de mutlu edecektir. Böylece çocuklarınızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Lacoste Çocuk Ayakkabısı Modelleri

Lacoste çocuk ayakkabılarında bağlama tekniği olarak ya esnek ip, ya da cırt cırtlı alternatifler kullanılmaktadır. 5-6 yaşlarında çocuklar, genellikle ayakkabı bağcığını kendileri bağlayabilecek durumda olduklarından bu modeller tercih edilebilir. Bu sayede ayakkabının sıkılığını kendileri ayarlayabilirler ve ayakkabının bol kalma riski olmaz.

Ergonomik tasarımları ve farklı modelleri ile çocuk ayakkabıları yetişkinlere yönelik ayakkabılara oranla çok daha ilgi çekicidir. Özellikle kız ve erkek çocukları renklere önem verdiğinden ayakkabı üreticileri renk seçeneklerini cinsiyete göre tercih ederler. Böylece kız ve erkek çocuklarının zevkine uygun çok farklı kreasyonlar ortaya çıkar.

Lacoste Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

21 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Lacoste
  2. Vicco
  3. Jump
  4. Polaris
  5. Pinokyo
  6. Arvento
  7. Mini Can
  8. Pink Step
  9. Twingo
  10. Adidas
  11. Gezer
  12. U.S. Polo Assn.
  13. Lumberjack
  14. Seventeen
  15. Celal Gültekin
  16. Despina Vandi
  17. Puma
  18. Soobe
  19. Kinetix
  20. Crocs
  21. Sema
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Renk
 6. Numara A-Z
 7. Satıcı
 • Marka Lacoste
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362
BAŞA DÖN