ARA
Loading interface...
Loading interface...
LAMOTTE
Lamottehavuz Suyu Ph Test Tableti 100 Folyo

Lamottehavuz Suyu Ph Test Tableti 100 Folyo

LAMOTTE
%15 indirim 650,00 TL 550,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/60003827

Lamottehavuz Suyu Ph Test Tableti 100 Folyo

Havuz suyu ph Test tableti

1 kutu 100 folyo 1000ad

havuz test kitleri
LaMotte Company, DPD reaktif tabletleri için yenilikçi yeni bir blister tarzı folyo ambalajı piyasaya sürdü.
lamotte test

havuz test tableti
pH, toprak ve su testinde en yaygın analizlerden biridir. Numunenin asiditesinin bir göstergesi olan pH aslında numunedeki hidrojen iyonlarının aktivitesinin bir ölçümüdür.

pH ölçümleri, 0-14 arası bir ölçekte rapor edilir ve 7.0, nötr kabul edilir. 7.0'nın altında bir pH değeri olan bu çözeltiler asitler olarak kabul edilir ve 7.0 ile 14.0 arasındaki değerler belirlenmiş bazlardır. PH ölçeği logaritmiktir, bu nedenle pH'da bir birim değişiklik asitlikteki on kat bir değişimi yansıtmaktadır. Örneğin, portakal suyu (pH 4), pH 5 olan peynirden on kat daha asidiktir.

Düşük pH suları korozyona neden olma eğilimi gösterirken, yüksek pH suları örneğin kazan veya soğutma sistemlerinde tortu oluşumuna katkıda bulunabilir.

0,3 ünite veya daha düşük pH'daki küçük değişiklikler, genellikle demir, bakır, kalsiyum, manganez ve diğer metallerin çözünürlüğü ve karbon dioksit, bikarbonat ve karbonat oranlarının büyük ölçüde diğer su kalitesindeki değişikliklerle ilişkilidir pH ölçümünde küçük sayısal değişikliklerle değişmiştir.

pH değeri sıvı reaktifler veya pH test şeritleri vasıtasıyla görsel olarak veya bir pH metre veya reaksiyon sonrası kolorimetre kullanılarak elektronik olarak ölçülebilir. Görsel karşılaştırmalar, renk değişimlerinin pH'ı yansıttığı ve daha sonra renk standartlarına uyan pH göstergelerini kullanır.

pH metre pH testini basitleştirir. Numuneye bir elektrot yerleştirilir ve pH metreden doğrudan okunur. Sayacın kullanımı çok kolay olmasına rağmen, sayaç içindeki elektronik parçalar karmaşıktır. PH elektrodu, referans elektrod ve pH elektrodu arasındaki potansiyel mili voltajını ölçüldükten sonra, ölçüm cihazı bu değeri pH ünitelerine çevirir.

Havuzlarda hafifçe alkalin bir pH 7.4 - 7.6 en çok arzu edilir çünkü bu aralık insan gözüne en rahattır ve korozif olmayan veya kireç oluşturmayan suyu korurken serbest klorun optimum bir şekilde kullanılmasını sağlar.

İçme suyunun ideal pH seviyesi 6-8.5 arasında olmalı, insan vücudu pH dengesini sabit bir şekilde korur ve su tüketiminden etkilenmeyecektir. Örneğin midelerimiz, gıda sindirimine yardımcı olan faydalı bir asitlik olan doğal olarak düşük bir pH seviyesine 2 sahiptir.
 

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BMNAX
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön