ARA
Loading interface...
Loading interface...
Lassa
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )

Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )

Lassa
%8 indirim 770,00 TL 708,40 TL
( / adet)
%
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Sonbahar ayları ile birlikte kendini hissettirmeye başlayan ve kış aylarında maksimum seviyeye ulaşan olumsuz hava koşulları, hayatın pek çok alanını olduğu gibi trafiği de büyük oranda etkiliyor. Gizli buzlanmalar sürücülerin korkulu rüyası olurken meydana gelen zincirleme kazalar can ve mal kayıplarına sebep oluyor. Bunların önüne geçebilmek için ise çok geç olmadan önlemlerinizi almanız gerekiyor. Sektöründe lider konumda bulunan Lassa, ürettiği ileri teknolojiye sahip lastik modelleri ile otomobillerin zorlu hava ve zemin şartlarına karşı hazırlıklı olmasını sağlıyor. Markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 oto kış lastiği, konforlu ve güvenli bir seyahat için gerekli olan tüm unsurları bir araya getirerek kullanıcıların deneyimine sunuyor. 2020 yılında üretilen model, bu sayede hem kendi güvenliğiniz hem de sevdiklerinizin iyiliği için kullanabileceğiniz ideal bir ürün olarak öne çıkıyor.

Yepyeni Oluklu Deseniyle Lassa Snoways 4

Kullanıcıların güvenli sürüş yapabilmesi için özel olarak tasarlanan Lassa lastikleri, yapılan hassas müdahaleler ile en yüksek performans seviyesine çıkarılıyor. Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 oto kış lastiği modeli de yepyeni oluklu deseni sayesinde yollarda güvenle ilerleyebilmenize yardımcı oluyor. Kışın sert hava koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanan ürün, suyun ve çamurun oluklar aracılığıyla hızla tahliye edilmesini sağlıyor. Bu sayede araç ile zemin arasındaki etkileşim artıyor, daha üstün yol tutuş performansı ortaya çıkıyor. Keskin dönüşlerde aracın zemine adeta yapışmasını sağlayan bu özellik savrulmaların da önüne geçiyor. Ayrıca aracınızın tepki verme süresini kısaltılarak karlı ve yağmurlu havalarda fren mesafesini düşürüyor. Böylelikle beklenmedik durumlarda istenmeyen bir sonuç ortaya çıkmadan bu durumun önüne geçebilmeniz daha kolay bir hâle geliyor.

Lassa 205/55 R16 91H Snoways’in Güçlendirilmiş Omuz Yapısı

Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 kış lastiği, moleküler düzeyde tasarlanan yapısı ile pek çok avantajı kullanıcılarla buluşturuyor. Daha dirençli bir lastik yüzeyini ortaya çıkaran bu teknoloji, ürünün kauçuk ve benzeri materyaller vasıtasıyla güçlendirilen omuz yapısı ile birlikte dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Yapılan geliştirme, zemin ile lastik arasında sürtünme sebebiyle oluşan tahrip edici etkiyi minimuma indiriyor. Dirençli yüzey yapısı sayesinde Snoways 4, kullanıcılara önceki nesillere göre daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Üründe kullanılan teknolojiler bununla da sınırlı kalmıyor. Basınç dağılımının eşit olmasını sağlayan radyal lastik teknolojisi, lastiğin zemin ile temas eden yüzeyindeki her noktanın aynı düzeyde aşınmasını sağlıyor. Bu sayede de tüm lastiklerin uzun süre boyunca kullanılabilmesi mümkün hâle geliyor.

Lassa Snoways 4 ile Konforlu Sürüş

Bütüncül yaklaşımı ile kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmayı hedefleyen Lassa, lastik modelleri ile güvenli sürüş imkânı sunarken aynı zamanda konforlu bir sürüş için gerekli şartları da bir araya getiriyor. Direksiyon hakimiyetini artıran özellikleri sürücüler için önemli bir avantaj sağlarken, gürültüyü azaltan yapısı da araç içindeki yolcular için konforlu bir deneyimi mümkün kılıyor. Bu özellik, özellikle uzun yol yapmayı sevenler için kilit bir önem arz ediyor. Bu sayede lastiğin yüksek çekiş gücünün de yardımıyla uzun yollar gitmek, dağları aşmak ve yeni yolları keşfetmek hiç olmadığı kadar zevkli hâle geliyor.

Teknik Özellikleri

 • Kullanım Türü: Binek araç
 • Mevsim: Kış
 • Taban Genişliği: 205 mm
 • Üretim Yılı: 2021
 • Yük Endeksi: 91
 • Jant Çapı: 16 inç

Eğer siz de kış aylarında aracınızla yaptığınız yolculukları daha güvenli ve konforlu hâle getirmek istiyorsanız kullanıcıların en çok güven duyduğu markalar arasında yer alan Lassa’nın 205/55 R16 91H Snoways 4 kış lastiği modeli ile arzu ettiğiniz deneyime kavuşabilirsiniz.


Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2021)

Lastik sektörünün dev isimlerinden olan Lassa, aracınızın kış hazırlığında yanınızda olan Snoways serisiyle kış mevsimine bir adım önde başlamanızı sağlıyor. Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 oto kış lastiği, 7 derecenin altında olan hava şartlarında etkili performansıyla göz dolduruyor. Jant çapı 16'' olan model, jant ölçüsü uyumlu olan tüm binek otomobillerde kullanılabiliyor. Eksiye düşen sıcaklık seviyelerinde aracınızı güvende tutan model, buzlanma durumunda ve karlı yollarda ilk güvenceniz hâline geliyor. 

Sağlamsa Lassa: Yüksek Güç, Kaliteli Üretim

 • Radyal lastik tasarımı ve ayrıcalıklı sırt tasarımıyla buzlu yollara bile tutunabilen Lassa lastik, direksiyon hakimiyetinizi kış aylarında da korumanızı sağlıyor. 
 • Buzlu zeminlerde oldukça zor ve uzun bir hâle gelen frenleme mesafesini kısaltan model, 205/55 mm ölçüleriyle binek araçların kış ihtiyaçlarına cevap veriyor. 
 • Yumuşak çamur, kar, buz, çiğ gibi sürüşü son derece zorlaştıran etkenleri hızlı tahliye özelliğiyle etkisiz hâle getiren Lassa Snoways, yol tutuşu konusunda rakiplerini geride bırakıyor. 
 • Karlı havalarda yola mükemmel bir şekilde tutunan ve kızaklanmayı bu yolla önleyen model, aracınızda ABS gibi destekler olmadığında da yeterli olabiliyor. 
 • Kilometre performansı en yüksek Lassa serilerinden biri olan Snoweys 4, 91 yük endeksi ve H hız sınıfıyla olumsuz kış koşullarında aracınızın performansını yükseltiyor. 
 • Kış aylarında araçların çekiş gücünü de artıran model, 69 dB seviyesinde dış ses özelliğiyle sessiz sürüş ayrıcalığı tanıyor. Ayrıca E sınıfında yakıt verimliliğiyle aracınızın yıllık yakıt harcama miktarını düşürüyor. 

Lassa Üretim Özellikleri

 • Ölçüler: 205/55 
 • Jant Çapı: 16''
 • Mevsim: Kış 
 • Yük Endeksi: 91 
 • Hız Endeksi: H Sınıfı 

Lassa Hakkında 

Sabancı Holding markalarından biri olan Lassa'nın kuruluş adımları, 1974 yılında tamamlanıyor. Ünlü Japon markası Bridgestone ile ortaklık kuran marka, yeni nesil teknolojileri ve üretim özellikleriyle beğeni kazanıyor. 1 Adet Fiyatıdır.

Aracınızın Lastik Ölçüsünü, Lastiğinizin Yanak Kısmından Öğrenebilirsiniz.

Kışın zorlu ve sert hava şartlarında ve sıcaklık olarak hava 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanılmalıdır. Kış lastikleri karda ve 7 derecenin altında kavrama ve çekiş gücüyle yollarda güvenli bir his verir. Lassa güvencesiyle Snoways 4’ün deseni simetriktir ve V şeklindedir. Bir önceki modeli Snoways 3’e daha yumuşak geçişlisidir. Snoways 4 kullanıcılarına daha yumuşak bir sürüş sağlar. Islak zeminde kızaklamaya oldukça dirençlidir. Uzun ömürlü ve yol tutuş kabiliyeti yüksek bir kış lastiğidir.

Lassa Snoways 4 yeni güçlü yapısı sayesinde su ve kar tahliyelerini daha hızlı ve daha güvenli yapmaktadır. Farklı şekillere sahip olan çeşitli sırt bloklarının yoğunluğu lastiğin yapısının stabilitesini ve kış aylarında lastiğin yola ve frenlemeye verdiği reaksiyonların performansını artırır.

Özellikler
* Yüksek kızaklama direnci
* Gelişmiş kar ve su tahliyesi
* Karda daha kısa frenleme mesafesi
* Hızla su ve yumuşak çamur tahliyesi
* Mükemmel konfor, güvenli sürüş
* Buzda ve karda mükemmel çekiş ve frenleme
* Kış koşullarında sıklıkla karşılaşılan ıslak zeminde frenleme konusunda yüksek performans
* Kusursuz kilometre performansı
* Mükemmel kar çekişi
* Kış koşullarında üstün direksiyon hâkimiyeti
* Artırılmış yol tutuşu
* Kar ve ıslaklık üzerinde olağanüstü boşaltım performansı
* Kış mevsiminde daha fazla tutunma ve rahat sürüş imkânı

Kullanım Türü: Binek
Mevsim: Kış
Üretim Yılı: 2021
Taban Genişliği (mm): 205 mm
Jant Çapı: 16
Kesit Oranı: 55
Islak Zeminde Fren Mesafesi: B
Yakıt Verimliliği: E
Dış Ses Seviyesi: 69 dB
Hız Kodu: H
Yük Baremi: 91

Lassa Lastikleri
Türkiye'nin köklü ve lider lastik markalarından biri olan Lassa'nın temelleri 1974 yılında Sabancı Holding ve ortakları tarafından atıldı. Lassa, 1978 yılında üretime başladıktan on yıl sonra, Japon devi Bridgestone Corporation’la ortaklık kurarak Brisa adını aldı. Bugün Lassa lastikleri, Türkiye’nin en büyük lastik üreticisi olan Brisa’nın araştırma geliştirmesiyle ve kullandıkları en son teknolojiyle üretiliyor.

Gürültü Seviyesi 69 dB
Hız Kodu H
Jant Çapı 16
Kesit Oranı 55
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 205 mm
Üretim Yılı 2021
Yakıt Tüketimi E
Yol Tutuşu B
Yük Endeksi 91
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000DW9I7
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 7 soru ve cevap var.
Soru
Üretim yılı nedir?
Cevaplar (8)
2021 üretim tarihlidir.
AKTAŞ OTO LASTİK A.Ş. satıcısı cevapladı
28 Eylül
3 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
1
1
2021 üretim tarihlidir.
Oto Tyres satıcısı cevapladı
05 Ağustos
12 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
2021'dir.
Lastik Türk satıcısı cevapladı
15 Eylül
20 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Kaç adet ürün gönderiliyor?
Cevaplar (4)
1 adettir.
lastikvale satıcısı cevapladı
31 Ekim
15 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
1 adet lastik var.
LASTİKJANTDÜNYASI satıcısı cevapladı
01 Kasım
30 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
1 adet fiyatıdır.
Pratik Garaj satıcısı cevapladı
24 Kasım
1 gün içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün tane fiyatımıdır?
Cevap
Ürün tane fiyatıdır.
Musas Otomotiv 1954 satıcısı cevapladı
08 Kasım
1 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün 2021 toyoto corolla için uygun mudur?
Cevap
Uyumludur.
Oto Tyres satıcısı cevapladı
15 Eylül
15 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün Honda Civic fc5 araç ile uyumlu mudur?
Cevap
Uyumludur.
Oto Tyres satıcısı cevapladı
16 Eylül
2 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Lastiklerin üretim yılı ve etiket değerleri hakkında bilgi alabilir miyim?
Cevap
Lastikler 2021 tarihlidir, etiket değeri E-B-69dB'dir
Oto Tyres satıcısı cevapladı
08 Eylül
10 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
1
Soru
Pejo partner tepe 2013 araca uyumlu mu?
Cevap
Uyumludur.
Oto Tyres satıcısı cevapladı
04 Ekim
1 gün içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
1
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 4 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 4 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )
Lassa 175/70 R13 82T Snoways 3 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 4 Oto Kış Lastiği ( Üretim Yılı: 2021 )
%8
598,00 TL 550,16 TL
%8
770,00 TL 708,40 TL
%8
525,00 TL 483,00 TL
%8
575,00 TL 529,00 TL
Satıcı
ekicilerotolastik 9,5
tyrebazaar 9,9
tyrebazaar 9,9
LASTİKJANTDÜNYASI 9,8
Değerlendirmeler
(314)
(733)
(108)
(140)
Jant Çapı 15 16 13 14
Kesit Oranı 65 55 70 65
Mevsim Kış Kış Kış Kış
Taban Genişliği (mm) 185 mm 205 mm 175 mm 175 mm
Üretim Yılı 2020 2021 2020 2021
Yük Endeksi 88 91 82 88