Led Armatür

Led Armatür Fiyatları

Led armatür, iç haznesinde bulunan çiplerin ışığı homojen bir şekilde yayması dolayısıyla kullanılan bir tasarım olmaktadır. İçerisindeki direnç farklılıklarını kontrollü bir şekilde sağlayarak kullanım olanağı oluşturmaktadır. Son zamanlarda piyasada çok fazla farklı modeli bulunmaktadır. Bu modellerin farklılaşması ile birlikte daha yumuşak hatlara sahip olan armatür modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra daha köşeli ve keskin hatlara sahip tasarımlar da son dönemlerde piyasaya sunulmuştur. Tam bir fiyat performans ürünü olan bu armatör çeşitlerinin artması ile de fiyatlandırma belli bir aralık içerisinde değişmektedir. Led armatür fiyatları kullanım ömrü, kullanılan materyal ve popüler olan şekillere göre değişmektedir. Dolayısıyla fiyat aralığını belirleyerek bütçenize uygun ürün elde etmek mümkün olmaktadır.

Led Armatür Fiyatları

Armatür fiyatları modellerine göre farklılık göstermektedir. Ürünlerin birçoğu genellikle fiyat performans ürünü olmaktadır. Kaliteli materyallerden imal edilmesi dolayısıyla uzun bir kullanım süresine sahip olmaktadır. Böyle bir fiyat aralığı içerisinde ücretlendirme de değişkenlik göstermektedir. Led armatür fiyatları piyasayı da takip ederek makul fiyatlara elde edebileceğiniz bir aralıkta olmaktadır. Piyasayı inceleyerek fiyatlandırma üzerinde bilgi edinebilirsiniz. Modellerin çeşitleri ile birlikte birçok farklı fiyatlandırma kriteri bulunmaktadır. Bu kriterler de fiyatlandırma aralığının artmasına neden olmaktadır.

Armatür Led

Led armatür metal bir kasa içerisinde yer alan led çiftlerden elde edilen ışığın aydınlatma sağlaması amacıyla üretilmiştir. Buradaki led ışığın bir difüzyon yardımı ile homojen olacak şekilde yayılmasını sağlamaktadır. Bu aydınlatma elemanlarına da armatür denmektedir. Aynı zamanda led ampul olarak da adlandırılmaktadır. Çalışma prensibi diyot temeline dayanmaktadır. Bu ampüllerin iç haznesinde diyotlar bulunmaktadır. Ampullerin içerisinde bulunan diyotlar yüksek dirençten çok daha düşük dirence kontrollü bir şekilde geçiş sağlamaktadır. Kontrollü olarak elektriğin geçişini sağlanması ile elektrik akımı görünür ışık haline gelmektedir. Bu sayede led lambalar görünür ışık yayan yarı iletken bir cihazı iç haznesinde barındırmaktadır. Armatür led, aydınlatma aracı olmaktadır. Diğer donanımlara gerekli olacak olan kurmayı sağlamaktadır. Bu koruma sayesinde direncin kontrol edilmesi de kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda ışık dağılımını kontrollü bir şekilde de sağlamaktadır.

Led Armatür Çeşitleri

Piyasada git gide daha fazla tercih edilmesinden dolayı çeşitleri de artmaktadır. Bu farklılıkları örnek verecek olursak, tasarruflu ampul, Spot ampul, led ampul, mum ampul, halojen ampul, florasan ampul ya da rustik ampul çeşitlerinden bahsedilebilir. Bu farklılaşma beraberinde satışın artmasını ve fırsat ürünleri oluşmasını getirmiştir. Birçok farklı çeşit oluşacağı da öngörülmektedir. Led armatür çeşitleri birbirini besleyerek değişim göstermektedir. Bakıldığı zaman fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilecek kaliteli bir ürün çeşitliliği olmaktadır. Bu ürünlerin tasarımları git gide gelişmekte ve daha farklı kullanıcı kitlelere hitap edebilmektedir. 

Led Armatür

Bir çok farklı kullanım alanına sahip olan aydınlatma cihazı olarak adlandırılabilir. İçerisinde yer alan Led çiplerde ışığın homojen bir şekilde yayılması ile aydınlatma sağlayan cihazlardır. İçerisinde oluşan elektrik akımını görünür ışık yayan hale getirmektedir. Led armatür kullanım alanında son derece geniş olması dolayısıyla da sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilmesi ile birlikte ihtiyaç olan model çeşitleri de değişmektedir. Bu değişiklik kendi içerisinde tasarım farklılaşmasını da sağlamıştır.

Led Lamba Modelleri

Led lambalar ileri seviye kıvrımlı koşullarda çalışır. Yüksek bir enerji seviyesinden düşük bir enerji seviyesine geçerken fotonlar ışık şeklinde yayılmaktadır. Bu nedenle güzel bir aydınlatma sağlamaktadır. Son dönemlerde piyasada sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle farklı zevklere hitap edebilmesi açısından birçok modeli bulunmaktadır. Led lamba modelleri her zevke sahip kişiye hitap etmek adına birçok farklı tasarımla çeşitlendirilmiştir. Bazen daha keskin sınırlara sahip hatlarla oluşmuş aydınlatma aracı olarak tasarlanmaktadır. Bazen de daha oval ve yumuşak hatlarla ortama uyum sağlaması adına farklı tasarımlar piyasaya sunulmuştur. Modellerin farklılaşması ile de daha fazla tercih edilmesi birbirini besleyen durumlar olmaktadır. Çevreye olan katkıları sayesinde de seçenekler arasında ilk sıraya yerleşmektedir.

120 cm Led Armatür

Led armatürlerin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu farklı modellerin piyasaya sunulması ile birlikte beraberinde çeşitlilik de gelmektedir. Genellikle 120 santim olan armatürler 36 ya da 40 watt üzerinden beyaz ışık yaymaktadır. Bu güç ortamın ihtiyacına göre aydınlatma sağlamak için yeterli sayılabilecek düzeylerde olmaktadır. Aydınlatma açısından mekana göre yeterli olabilecek bir ışık sağlamaktadır. 120 cm led armatür tasarlandığı ürün materyaline göre uzun bir kullanım ömrü sağlamaktadır. Alüminyum gövdeye sahip olması önemli bir konu olmaktadır. Bu alüminyum gövde sayesinde aynı zamanda soğutucu görevi de görmektedir. Soğutucu olması dolayısıyla daha uzun süreler boyunca kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle kaliteli bir ışık kaynağı olarak nitelendirilebilir.

60x60 Led Armatür

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilmesi dolayısıyla farklı modelleri çıkan bir piyasaya sahip olmaktadır. 60x60 led armatür çeşitleri değişkenlik göstermektedir. Boyutları açısından farklı alternatifleri bulunmaktadır. Üzerlerine yapılacak olan desenlerle ortamın ambiyansı değiştirilmektedir. Genellikle 40 watt olan enerji gücüne sahiptir. Bu armatürler metal kasa içerisinde yer alan led iplerden elde edilen ışıklar ile ortamı aydınlatmaktadır. Panel armatürlerin çevre dostu yapısı, uzun bir kullanım sürecine sahip olması ya da düşük enerji tüketimi dolayısıyla yaygın olarak tercih edilmektedir. Piyasaya bakıldığı zaman son derece uygun ve fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilecek bir ürün olmaktadır. Aynı zamanda pille çalışan modelleri bulunmaktadır. Çevre dostu teknoloji ile oluşturulması nedeniyle de kullanım sıklığı artmaktadır. Üretilirken de çevreye verecek olduğu zararın minimumda tutulması göz önünde bulundurulmuştur.

Led Armatür 120 cm

Armatürlerin birçok farklı modeli piyasaya sunulmuş olması her zevke ve ihtiyaca cevap verebilecek imkanları kullanıcılarına sunmaktadır. Çevre dostu bir yapıya sahip olması dolayısıyla birçok kişi tarafından desteklenen bu armatürler aydınlatma için son derece uygun olarak bilinmektedir. Enerji tüketimi normal lambalara göre biraz daha düşüktür ve bu da bütçe dostu olmasını sağlayan bir diğer özellik olmaktadır. Led armatür 120 cm olan modellerde enerji sınıfı etiketlerde belirtilmektedir. Bir hayli az enerji kullanımıyla da üretimi aşaması da dahil olmak üzere çevreye zararları klasik ampullerie nispeten minimuma indirilmiştir. Kanserojen bir etkisi de bulunmamaktadır. Bilinenin aksine çevre dostu olduğundan dolayı canlı yaşamını olumlu etkilemektedir.

Sıva Üstü Led Armatür

Led armatür çeşitlerinin farklı konumlandırılması ile ortam ambiyansını değiştirmektedir. Bunlara örnek olarak, sıva üstü konumlandırılan modellerinden bahsedilebilir. Sıva üstü led armatür çeşitleri kullanım alanının farklı olması ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Resmi kurumlarda ve daha rahat olan ortamlarda tercih edilme olanağı sunmaktadır. Farklı modelleri ve renkler ile desteklenerek çeşitlilik oluşturulmaktadır. Bu sayede farklı ortamlarda da kullanıma uygun hale getirilmektedir.

Led Lamba Çeşitleri

Piyasaya sunulduğu andan beri çevre dostu olması ve görünüşü açısından göze hitap etmesi ile bir çok farklı çeşidi imal edilmiştir. Tam olarak bir fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebilir. Çevre dostu olmasının yanı sıra sağlığa herhangi bir zararı olmamaktadır. Sanılanın aksine Led lamba çeşitleri çevreye ve sağlığa herhangi bir zarar vermemekktedir. İmalat aşamasında da kullanılan teknoloji dolayısıyla çevre dostu bir yapıya sahiptir. Çevreci insanların yanı sıra bütçe giderini önemseyen herkes için de klasik ampullere göre tercih edilmesi gereken bir aydınlatma yöntemi olmaktadır. Led armatürler daha fazla ışık, daha az maliyet ve çevreye katkısı dolayısıyla tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır.

Cata Led Armatür

Armatür modelleri çevre dostu olmasının yanı sıra farklı modelleri ile de müşterilerin tercihi olmaktadır. Bu nedenle piyasada farklı led armatür aydınlatma ürünleri de bulunmaktadır. Cata led armatür aydınlatma üzerine sıkça tercih edilen markalardan biri olmaktadır. 2000’li yıllarda aydınlatma sektörüne hizmet veren bu marka git gide daha fazla adını duymaktadır. Çevre dostu bir ürün olduğundan dolayı tercih edilmesi de kolaylaşmış, doğru bir yatırım denebilir.

Led Armatür 60 cm

Led armatür çeşitleri gitgide artmaktadır. Tasarımsal olarak farklılaşmasının yanı sıra üzerine çizilen desenler ve farklı konumlandırılması ile de çeşitlilik oluşturmaktadır. Kendini soğutabilecek bir sisteme sahip olduğundan dolayı uzun vadeli bir kullanım sunmaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulunduruldu zaman Led armatür 60 cm sıklıkla tercih edilen bir model olmaktadır. Çevre dostu yapısı nedeniyle ve az enerji kullanması ile de git gide daha fazla tercih edileceği öngörülmektedir.

Led Armatür Sıva Üstü

Led armatür sıklıkla tercih edilen bir aydınlatma çeşidi olmaktadır. Sıva üstü modeller birçok farklı alüminyum kasaya sahip olmaktadır. Bu kasaların tasarımsal açıdan daha şık durması adına farklı modelleri bulunmaktadır. Led armatür sıva üstü modellerinde kasaları çizimi yapılarak ambiyans farklı bir havaya sokulmaktadır. Piyasa inceleyerek bu farklı modeller üzerinden bilgilendirme alınabilir. Kullanım alanlarının fazla olması nedeniyle de tercih edilme sıklığı artmaktadır. 

Led Bant Armatür 60 cm

Farklı boyutta ve güçte Led armatür çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerinin artmasıyla da Led aydınlatmalar spot, panel, ışık, projektör, floresan, lambalar ve ampuller üzerine de değerlendirilmiştir. Uzun ömürlü yapıları nedeniyle de Led bant armatür 60 cm modelleri sıkça tercih edilmektedir. Diğerleri Led armatür çeşitlerinde olduğu gibi çevre dostu bir yapıya sahiptir. Farklı renklendirme ile sağlamış oldukları Watt üzerinden aydınlatma da değişiklikler yapılabilir.

Tavan Led Armatür

Led Armatürlerin birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Tavan led armatür bu modellere örnek olarak verilebilir. Tavandan yapılan aydınlatmalar üzerinde çok etkili ve göz yormayan bir yapıya sahiptir. Kanserojen herhangi bir madde salgılamadığı için de sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Tüm bunların yanı sıra üretimi ve kullanımı sırasında sağlamış olduğu tasarruf ile çevre dost bir yapıya sahip olmaktadır.

Led Armatür Çeşitlerinde Çevreye Zarar Verilir mi?

Sanılanın aksine led armatür çeşitlerinde çevreye zarar verilmemektedir. İmalatı aşaması da dahil olmak üzere klasik ampullere göre çevreye verdiği zarar minimumda tutulmaktadır. Bu nedenle çevre dostu olarak nitelendirilebilir.

Led Armatürler Kanserojen Madde Yayar mı?

Hem kullanımı hem de yapımı aşamasında çevre dostu olan bu ampuller enerji tasarrufu yapmasının yanı sıra sağlığı herhangi bir zararı bulunmayan ürünler olmaktadır. Çevre dostu teknolojisi ile üretilmiş olan bu ampuller her hangi bir kanserojen madde taşımamaktadır.

Led Armatür Modelleri Nasıl Farklılık Göstermektedir?

Tasarımları ve kullanılan renkleri ile ortamın ambiyansı farklı şekillerde değişiklik göstermektedir. Boyutları ve tasarım çizgileri birbirinden farklılık gösteren pek çok çeşit bulunmaktadır. Daha yuvarlak ya da keskin hatlara sahip olan bu aydınlatmalar kombin edilerek ortama uyum sağlanabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Led Armatür Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?